3
השש זוכה לתמיכה מהבמה. צילום: יעקב סבן

מה שהיה אמור להיות מפגן  של העצמה לקהילה הגאה ובתמיכת העירייה, הפך לאירוע בעל טונים צורמים במיוחד. ראש העיר יונה יהב  הדהים את הקהל באומרו : "זאת העיר שלכם בדיוק כמו שזו העיר שלנו". הפעילה החברתית ד"ר יאלי השש הורדה מהבמה אחרי שפנתה בחריפות ליהב לגבי נושאים עירוניים שונים. "אם לא נוח ליהב לשמוע, שיבלע את הצפרדע. גם לי לא נוח לבלוע חלקיקים של זיהום אוויר", היא אומרת

התחושה בשבועות האחרונים הייתה כי השנה מצעד הגאווה יהיה מרגש, מרשים ומכבד במיוחד. לראשונה מאז שהחל בחיפה, דגלי הקהילה הצבעוניים נתלו בכל העיר, ראש העיר יונה יהב הכריז תמיכתו והזדהותו עם קיום המצעד וכולם חיכו לאירוע, אשר בסופו של דבר נשא טונים צורמים ותחושות כעס ועלבון.

בתום הצעדה ברחובות הכרמל הגיעו אלפי חברי הקהילה והמזדהים עימם לגן האם שם התקיימה עצרת שכללה נאומים של דוברים רלבנטים והופעה של הזמרת עדן בן זקן.

יהב עלה לבמה לשאת דברים, אולם כפי שמספר רוני, אחד הנוכחים באירוע, הם הצליחו להעליב ואף להרגיז רבים: "בסוף נאומו הוא אמר דברים שכביכול היו אמורים להיות בקטע friendly  ומקבל אבל היו אולי הדבר הכי מתנשא, הוא אמר ' תהינו, תחגגו, זו עיר שלכם כמו שזו העיר שלנו', אתה רציני?? זה כמעט כמו ברמה של להגיד 'גם ערבים הם בני אדם'. אני לא מבין איך הוא עדיין ראש עיר".

השיא היה בהמשך כשעלתה לבמה ד"ר יאלי השש, פמיניסטית הפעילה בארגון "אשה לאשה", שהחלה להקריא מדברים שכתבה בטורה האישי שהתפרסם אתמול (שישי) במקומון 'כלבו' החיפאי, אולם לא הספיקה לסיים אותם. זו הורדה מהבמה על ידי המאבטחים, שכן אנשי העירייה כנראה לא אהבו את העובדה שהיא הזכירה את זיהום האוויר, ארגון מי כרמל והבית בקרית חיים, השש  אמרה על הבמה ליהב, כי עליו לפרוש מכל תפקידיו בדירקטורים של האיגודים הציבוריים העוסקים בסביבה במפרץ חיפה בשל מה שהיא מכנה "שיתוף הפעולה" עם המפעלים.

בין השאר היא אמרה : "(יהב) הייתי רוצה שתחשוב על בעלי ההון ועל התאגידים המאיימים לחסל את חיפה, שנים אמרו לך שאם לא תיענה לתביעותיהם הכל פה ייהרס, אבל ההחלטות שאתה מקבל בעקבות תודעה כוזבת עולות לנו בבריאות…אני רוצה שתחשוב למשל על תאגיד המיים המתעמר בנו תושבי חיפה ובגלל שהשתכנעת כל כך שמה שהם עושים זה מה שצריך לקרות, תושבים המקבלים חשבונות פיקטיביים מתאגיד דורסני. תחשוב על הארנונה בחיפה מהיקרות ביותר בארץ שהיא אינה גזירת גורל".

לדברי ד"ר השש, כשהייתה לפני סיום נאומה קטעה אותה מנהלת אגף האירועים בעירייה, לא בגלל אילוצי זמן כפי שחשבה בתחילה אלא בגלל צנזורה. "התעקשתי לקרוא את הפסקה האחרונה שלי אבל הם כיבו את המיקרופונים ולא יכולתי להמשיך, אמרתי שאני מוכנה לרדת רק אחרי שאסיים להקריא, הקב"ט אמר לי שהוא קודם יקרא ורק אם יראה שזה בסדר יאשר לי לסיים את דבריי. זה לא מתפקידו של קצין ביטחון לאשר טקסט למצעד הגאווה, לא יכולים להחליט עבורי מה להגיד ומה לא".

– ואז פינו אותך בכוח.

"הם נורא לא רצו להגיע למצב פיזי של לפנות בכוח, מצד שני גם לא הצליחו להגיע למצב שיקבלו אישור לתת לי לדבר. לבמה עלו שתי חברותי, לילך בן דוד ונינה מזרחי ואחרי כעשרים דקות החליטו שהם הולכים על פינוי בכוח, פשוט גררו אותנו משם. לי זה לא כאב פיזית אבל לחברות שלי כן. מדהים שאירוע שהוא בסימן נשים העירייה בעצם הפעילה כוח כדי להשתיק אישה שעומדת על הבמה.

"המנחה הדראג קווין גלינה  כל כך כעסה ולא הסכימה להמשיך להנחות. האירוע יצא מצב מאד מסובך ומורכב גם עבור הקשת החיפאית כי זו עמותה של אנשים מקסימים שעשו המון להשיג את הדבר הזה והקשר עם העירייה חשוב להם, מצד שני קשה להם שהעירייה פתאום דורשת צנזורה. העירייה אמנם עוזרת לממן את המצעד אבל אין לה שום זכות לקבוע את התכנים שלו".

"הקהילה הגאה בחיפה היא באופן מסורתי קהילה פוליטית שהתפקיד שלה לא רק להשיג לעצמה זכויות ולהיות סקטוריאלית, אלא גם להתחבר למאבקים נוספים . לכן דיברתי גם כל זיהום האוויר, תאגיד מי כרמל והבית בקריית חיים. אנחנו רוצים לחיות בעיר טובה יותר, בסך הכל לשים אתגר ליונה יהב ולהראות לו שהוא יכול להיפרד מדפוסים ישנים".

ד"ר השש מגחכת נוכח העובדה שבעמוד הפייסבוק של העירייה פורסמה הודעה בה נאמר כי בעירייה מצרים על כך ש"הגברת שביקשו ממנה לרדת מהבמה לא הסכימה לרדת". "זהו חוסר הבנה מוחלט של המשמעות של מצעד הגאווה והתפקיד שלו, חוץ מזה שלקחו ממני את התואר ובמקום זה עשו ממני גברת, מישהי בלי שם שזה מקטין, כאילו הייתי אשה שנתקעה על הבמה"

– את יכולה להבין למה הם רצו שתרדי?

"כן, בסדר, הם אומנם מימנו את המצעד וזה לא נוח לשמוע ביקורת אבל חוסר נוחות היא לא תמיד סיבה לפעולה. בולעים את הצפרדע וממשיכים גם לי לא נוח לבלוע חלקיקים מזהמים בעיר או שתאגידי מים שולחים לי חשבונות פיקטיביות או לסבול מארנונה בין היקרות בארץ".

נכון לזמן כתיבת שורות אלו טרם התקבלה תגובת עיריית חיפה.

 

0

החג הופך לחוויה מדעית מרתקת במדעטק, המוזיאון הלאומי למדע, טכנולוגיה וחלל בחיפה עם פעילויות מסקרנות לכל המשפחה.

בין הפעיליות: מופע הדגמות "באנו חושך לגרש", המגלה את תכונותיו המפתיעות של האור והאש, יצירה זוהרת עם ציור על קירות בעזרת פנסי U.V, סדנאות מיוחדות, ציור על שולחן חול וצפייה בגבישים המפתיעים באמצעות טלסקופ. בנוסף התערוכה החדשה "נוסעים בזרם" בשיתוף יונדאי, במרכזה רכב חשמלי תלוי הפוך, המציע מבט ייחודי על חלקיו הפנימיים, לצד עמדות אינטראקטיביות, סימולטור נהיגה וטיים ליין המציג את הקשר ההדוק בין חברה, סביבה, תחבורה ואנרגיה

9-14.12, 16.12 פתוח 10:00-17:00, 15.12פתוח 10:00-15:00. מומלץ לשריין מקומות מראש,  לרגל המצב, מחיר כניסה 65 ₪ לכרטיס בלבד, וכמו תמיד, עד גיל 5 הכניסה חינם. לתושבים, שפונו מבתיהם בהתאם לרשימה באתר – הכניסה ללא עלות:

https://www.madatech.org.il/hanukkah-2023

0

פעילות השופינג טראקס של 'כתום ישראל' יצאה לדרך וכעת הגיעה לחיפה למתחם האודיטוריום- עסקים מהצפון ומהדרום שנפגעו מהלחימה הגיעו למכור את מרכולתם 

בהמשך לקמפיין הטלוויזיה המיוחד שהעלה בנק מזרחי טפחות לאחרונה והכניס את האנשים שמאחורי העסקים שנפגעו בצפון ובדרום  לסלון של כולנו, פלטפורמת העסקים 'כתום ישראל', מעלה הילוך ומביאה את בעלי העסקים ואת מיטב התוצרת שלהם לכל רחבי הארץ, באמצעות 4 משאיות שופינג טראקס, שכל אחת מהן היא למעשה חנות של בעל עסק שפרנסתו נעצרה עם תחילת המלחמה. השופינג טראקס מגיעים למתחמים מרכזיים בערים השונות והציבור הרחב יכול לרכוש ישירות מבעלי העסקים- צעצועים, יינות, פרחים ועציצים, דבש ומוצרים נוספים.

פעילות השופינג טראקס של 'כתום ישראל' כעת הגיעה לחיפה למתחם האודיטוריום, בין העסקים שהגיעו למכור את מרכולתם נמנים קונדיטוריית פאי, משק אחיה, מקום בלב והמשתלה של בועז. 

על מנת להתעדכן ברשימת הערים הנוספות אליהן יגיעו השופינג טראקס יש להיכנס למתחם 'כתום ישראל' באתר בנק מזרחי טפחות, מתחם כתום ישראל הוקם באתר הבנק, ובו מוצגים עסקים ושירותים מיישובי העוטף, שדרות, אופקים, נתיבות ויישובים נוספים מהדרום והצפון וכן עסקים שבעליהם גויסו למילואים. לכל בית עסק הוקם אזור משלו ובו פרטי העסק, פרטי קשר וקישור לאתר האונליין/העמודים של בית העסק ברשתות החברתיות – פייסבוק ואינסטגרם. מטרת הפלטפורמה היא חיבור בין בעלי העסקים ללקוחות באופן ישיר ובלתי אמצעי. 

לדברי תרי ישכיל, סמנכ"לית השיווק והפרסום במזרחיטפחות: 'כתום ישראל' הוקם בכדי לתמוך בעסקים שנפגעו. מאות אלפי ישראלים נכנסו למתחם ופנו לעסקים על מנת לעזור להם. הגיע השלב הבא, בו  אנו מגיעים לערים המרכזיות ברחבי הארץ בכדי שהציבור הרחב יוכל לפגוש באופן אישי את העסקים ולרכוש מהם ישירות״.

צילום- גיל רובינשטיין

0

לרגל יום התה הבינלאומי החל בכל שנה ב 15 לדצמבר, מותג התה והחליטות הבינלאומי פומפדור משיק לחורף הקרוב מהדורת חורף 2023, הכוללת שתי חליטות צמחים:חליטה בטעם פטל ונשיקות מרנג – המגיעה בטעם מתקתק וחליטה בטעם  סנגריה חמה – היחידה בשוק התה, המציעה משקה  מלא בטעמים, מתובל וטעים במיוחד.החליטות החדשות של פומפדור עשויות מרכיבי פירות וצמחים, ללא קפאין.

המותג  FREE משיק שני חטיפים חדשים עשירים בבוטנים ושקדים עם שכבת שוקולד מריר איכותי בשני טעמים: חטיף בוטנים ושקדים עם בננות וציפוי בטעם שוקולד מריר וחטיף בוטנים ושקדים במליחות מעודנת עם שוקולד מריר.החטיפים טבעוניים – ללא גלוטן' ללא חומרים משמרים, ללא תוספת סוכר.

אסם נסטלה משיקה לראשונה במהדורה מוגבלת את אפרופו מצופה קרם בטעם קרמל ומחזירה למדפים כמו בכל חורף את אפרופו מצופה שוקולד חלב.מדי שנה צרכני החטיפים מצפים לחדשנות בסדרת אפרופו בציפוי וללא ספק טעם הקרמל מתאים כמו כפפה ליד. לצד טעם הקרמל, כמדי חורף יחזור למדפים אפרופו מצופה שוקולד חלב.

המותג הקולינרי מאסטר שף משיק בימים אלה מיני קרוטונים בטעם שום בצל – באריזה אישית, מוקטנת (200 גרם), המספקת נוחות ושמירה על הטריות.מדובר בקרוטונים אפויים, פריכים במיוחד, ללא צבעי מאכל וללא חומרים משמרים.

 

 

קפה עלית משיקים מוצר חדש במהדורה מיוחדת של קפסולות קפה בטעם צ'אי מסאלה.צ'אי מסאלה הינו תה הודי מסורתי, המעושר בתבלינים חמים בעלי ארומה וטעם עשירים, בתוספת חלב חם.תערובת הפולים הינה 100% פולי ערביקה מברזיל שמגיעים מאזור הגידול מוגיאנה שנמצא צפון מזרח לסאו פאלו.

חנוכה מתקרב בצעדי ענק ולקראת החג משיקה קינדר את המוצרים המיוחדים במהדורה מוגבלת לחג. בין המוצרים החגיגיים ניתן למצוא מארז קינדר חנוכייה המורכב מ-9 יחידות שוקולד קינדר בצורת נרות דולקים, קינדר חצי מטר המכיל את אצבעות השוקולד האהובות באריזה בגודל חצי מטר מקושטת בסביבון ונרות החג וביצת הפתעה מקסי שגם היא מתקשטת לכבוד החג.

רשת מקס ברנר מציעה בחג הקרוב מארזי מתנות מיוחדים אשר הורכבו על בסיס החיבור של סמלי החג – סביבונים, חנוכיות ושלישית חטיפים בעיצוב מיוחד ובמהדורה מוגבלת לכבוד החג.המארזים הורכבו בשילוב מיטב השוקולדים המוכרים והאהובים בייצור כחול לבן, לצד הטעמים החדשים והמפתיעים ליצירת מקבץ אולטימטיבי של טעמים המיועדים לילדים ולמבוגרים כאחד, כמתנה מושלמת לחג.במסגרת המארזים, ניתן יהיה לרכוש מארז נרות חנוכה לחג מבית עסק בעוטף וגם חנוכייה מעוצבת של עמותת אקי"ם כתרומה לקהילה. ניתן להשיג את מארזי החג באתר האינטרנט של הרשת: www.max-brenner.co.il  ובסניפים החל מתחילת חודש דצמבר.'גרנייה' משיק  סדרת טיפוח חדשה לשיער: Pineapple – FRUCTIS HAIR FOOD  (אננס), המיועד לבעלות שיער ארוך וחסר חיוניות וברק, הסובל באופן טבעי מקצוות מפוצלים.הסדרה החדשה כוללת שלושה מוצרים: שמפו, מרכך ומסכה לשיער, המסייעים בהחלקת קצוות השיער ומעניקים להם זוהר,מסיכת השיער בעלת שלושה שימושים: כמסכה המזינה את השיער בלחות, כמרכך המעניק רכות לשיער ללא הכבדה, להתרת הקשרים וגם כקרם לחות ללא שטיפה להזנת השיער.

מותג טיפוח השיער 'אלביב', מבית לוריאל פריז,  מרחיב את  סדרת דרים לונג המיתולוגית, ומשיק לראשונה:  שמפו יבש –  AIR VOLUME (אייר ווליום).השמפו היבש של אלביב מכיל ויטמין ושמן קיק ומאריך את תחושת הניקיון לאורך זמן. הוא מרענן את השיער ולא מותיר שאריות לבנות, מרים מיידית את השורשים ומעניק ניחוח עדין ומתמשך.

Laline, הרשת הבינלאומית לטיפוח הגוף ומוצרי האווירה משיקה לקראת חג החנוכה קולקציית מוצרי לייפסטייל לבית אלגנטית וזוהרת.הקולקציה החגיגית משדרת אוירה בוטנית וטבעית ומתובלת בגוונים של ירוק וזהב וכוללת חנוכייה בהרכבה עצמית, נרות בניחות שונים, דיפיוזר, פמוטים, תיקי איפור ועוד. ניתן להשיג ברשת החנויות ובאתר.

0

מכל בחינה שהיא, טניה אוהב-שלום אינה קוסמטיקאית רגילה וקליניקת הטיפולים הנושאת את שמה אינה עוד קליניקה לטיפוח העור. 15 שנות ניסיון, ידע מעמיק, מחויבות לתוצאות והצלחות מוכחות ממקמים את אוהב-שלום בחוד החנית של עולם הקוסמטיקה הישראלי. הקליניקה היוקרתית שבבעלותה הינה בוטיק לטיפולי עור ויופי מגוונים, המתבצעים תוך שימוש בשיטות פורצות דרך ובעזרים טכנולוגיים מהמתקדמים ביותר בעולם.

כמי שנולדה והתחנכה בברית המועצות לשעבר, מורגלת אוהב-שלום (שעלתה לישראל בשנות העשרים לחייה מתוך דחף ציוני), בחריצות, התמדה, שאפתנות, קפדנות וחתירה בלתי מתפשרת למצוינות. "זה היה חינוך מאד נוקשה" נזכרת אוהב-שלום "אבל כיום אני יודעת להעריך את הדרך שבו חונכתי לחשוב ולעבוד, כשהנחת היסוד היא שבינוניות פשוט אינה באה בחשבון. אני תובענית מאד כלפי עצמי, דורשת מעצמי מצוינות במקצוע שבחרתי, ולכן מקפידה על שימוש במיכשור הכי מתקדם ובמוצרים הכי איכותיים".

גישתה הנוקשה של אוהב-שלום באה לידי ביטוי גם בתפיסתה את תחום טיפולי הפנים והעור. "הנשים הישראליות הן קצרות רוח, ורבות מהן מחפשות טיפולים בשיטת 'זבנג וגמרנו', מבלי להבין ששום שינוי מהותי בעור לא מתקבל מיד לאחר טיפול של 90 דקות. כמו בדיאטה או בכושר גופני, כך גם בשיפור מראה העור אין קיצורי דרך" קובעת אוהב-שלום, שמצהירה בגלוי על כך שהיא בוחרת לטפל אך ורק בנשים המביעות נכונות להתחייב ולהתמיד לטווח ארוך. "לא לכולן מתאים להיות לקוחות שלי" היא אומרת "אבל למי שכן, מובטחים אבחון מדויק מאין כמותו של הצרכים והבעיות הספציפיים, תהליך טיפולי מעמיק, יסודי ומקצועי מהמעלה הראשונה, ותוצאות איכותיות הנישמרות לאורך זמן".

כמי שלא מוכנה להתפשר על פחות ממאה אחוז איכות ומקצועיות, בשנים האחרונות החלה אוהב-שלום לפתח בשיתוף כימאית צמודה מוצרי פרימיום קוסמטיים הבלעדיים לה. אלו, בשילוב מיכשור טכנולוגי מתקדם, ידע מדעי וניסיון עשיר, מעניקים לה את היכולת להתמודד ולהביא לפתרון מגוון רחב של צרכים, כגון הזדקנות העור, פיגמנטציה, דילול, קמטוטים, מחסור בלחות, עודפי שומן ועוד, והופכים את אוהב-שלום לסמכות בלתי מעורערת בכל הנוגע לטיפולי עור ויופי ולנישה יוקרתית העומדת בפני עצמה בעולם הקוסמטיקה הישראלי.

לפרטים נוספים, לחצו כאן

 

 

 

0

מרכז יום בית מרים של עמותת איל"ן בחיפה, לוקח חלק במיזם הארצי 'לזרוע אור' ושותל עציצים למגורים הזמניים של תושבי העוטף אשר פונו מבתיהם. בפעילות משתתפים כ100 בוגרים חברי מרכז היום, עם מוגבלויות פיזיות שונות. 

במסגרת המיזם, חברי המרכז נרתמים על אף המורכבות הפיזית, להכנת שתילים ועציצים לתושבי העוטף אשר פונו מבתיהם בעקבות המלחמה הקשה למגורים זמניים במלונות וביישובים מארחים. התושבים אשר פונו הינם רחוקים מהסביבה הטבעית המוכרת להם, מהמרחב החקלאי ומתחושת הבית וכחלק ממטרת המיזם, להקנות להם תחושת בית ככל האפשר. 

כמיל סכס, חבר איל"ן, בן 45, עם רככת עצמות ומוגבלות תנועה ברגליים ובידיים, מתנייד בכיסא ממונע, שיתף: "הידיעה שהעציצים הגיעו למפונים מהעוטף שימחה אותי, כי ידעתי שזה עושה להם טוב בלב, בתקופה כזאת קשה ועצובה. אני מאוד אוהב את העבודה בגינה בבית-מרים, ולומד על עצמי ועל הטבע בזכות הגינון, אני שמח שיוצא מזה משהו טוב".

"האפשרות להיות בצד הנותן ולקחת חלק בתמיכה ובסיוע למי שנפגעו במתקפה הנפשעת מרגשת מאוד את מקבלי השירותים במרכז היום, והתרומה היא הדדית. הזרעים נזרעו בגינה ייעודית שהוקמה במרכז היום ועם צמיחת הצמחים נשתלים בעציצים מידי יום", סיפרה דפנה הולנברג מנהלת בית מרים- מרכז היום של איל"ן בחיפה.

"הפעילות ההתנדבותית שולבה כחלק משגרת הטיפולים והפעילות הניתנת לחברי איל"ן במרכז היום. את העציצים צובעים חברי המרכז בשיעורי יצירה במטרה לשפר יכולות כדוגמת מוטוריקה עדינה ולפעולת השתילה גם כן תרומה לתפקודים ולטווחי התנועה של אנשים עם מוגבלות. לזה מתווסף גם ערך הנתינה שהינו חשוב ביותר", הוסיפה הולנברג. 

 

0

חג החנוכה מתקרב בצעדי ענק ואיתו הסופגניות בשלל מילויים טעמים וניחוחות. מטוגנות, אפויות, והכי חשבו עשירות בקלוריות- לכם נותר רק לבחור את המילוי.

בטעם של פעם

לקראת החנוכה, משיקה קונדיטוריית ביסקוטי קולקציית סופגניות בהשראת עולמות הקונפיסרי- ממתקים במלאכת יד. ממרשמלו במרקם קטיפתי של ענן, דרך מרמלדה ממחית פרי אמיתי ועד סוכריית טופי בטעם של פעם, בין הסופגניות שיוצעו למכירה:

מרשמלו – קרם פטיסייר וניל, ציפו שוקולד רובי קריספי, מרשמלו פטל וסוכריות.

טופיפי – קרם נוטלה, ציפוי גנאש קרמל, פניני שוקולד חלב, ממתק טופיפי.

מרמלדה מנגו- קרם מנגו וקרם וניל, ציפוי שוקולד לבן קריספי, שברי מקרון, מרמלדה מנגו.

פרלין שוקולד נוגט – קרם קרמל מלוח, ציפוי גנאש שוקולד חלב, טוויל שוקולד עגול, פרלין שוקולד נוגט.

סופגניה פאדג' מוקה פקאן – קרם מוקה עדין, ציפוי שוקולד לבן קריספי, שבבי פקאן סיני, פאדג' קפה פקאן.

נאמנה למקור

רשת "מאפה נאמן משיקה קולקציית סופגניות מרהיבה, שיקית, אומנותית חדשנית ופטריוטית במיוחד לחג החנוכה. הקולקציה משלבת טעמים קלאסיים, לצד שילובים הלקוחים מעולם הפטיסרי כמו דונט רושה, פונדט לבן מסורתית, פונצ'יקי פסטוצינה, ריבת חלב, שוקולד לבן/חום בלגי, גנאש קרמל ועוד מגוון שילובים מעניינים שימתיקו לנו את התקופה הנוכחית. בראש הקולקציה עומדת "ישראלה": סופגנייה במילוי קרם פטיסייר, בציפוי שוקולד לבן, בעיטור סוכריות מאורכות בצבעי הדגל ובצירוף דיגלון ישראל, בנוסף ניתן למצוא שוקולד חלב – סופגנייה בציפוי שוקולד בלגי חלבי, ריבת תות – סופגנייה במילוי ריבת תות, ריבת חלב – סופגנייה במילוי ריבת חלב, שוקולד לבן – סופגנייה בציפוי שוקולד בלגי לבן ועוד מגוון גדול של דואנטסים לחנוכה. המוצרים נמכרים בכל רשת "קפה נאמן" ברחבי הארץ

ללא גלוטן

רשת ביגה משיקה סופגניות ללא גלוטן במבחר טעמים ומילויים כמו: קרם פיסטוק, פירות יער, ריבת חלב, קרם קפה ובמילוי קלאסי של ריבת תות. גולת הכותרת: 'סופגנייה פטריוטית' –  בצבעי וסמלי דגל ישראל  וסופגניות קרם פטיסייר וניל – ללא גלוטן.

לימון יוזו בקראסט סוכר וניל ומרנג צרפתי

רגע לפני חג החנוכה, 'רולדין' מציגה את קולקציית הסופגניות הכוללת מילויים מפתיעים כדוגמת קרם לימון יוזו בקראסט סוכר וניל, קרם דולצ'ה פלור דה סל בשילוב טופי קרמל, מסקרפונה פיסטוק, קרם קוקוס יוגורט בשילוב מרנג צרפתי ועוד. קולקציית הסופגניות של רולדין מיוצרות מחומרי הגלם האיכותיים ביותר ובעבודת יד ושמה כערך עליון את החדשנות, יצירתיות והמגוון הרחב.השנה הקולקציה החדשה תכלול 12 סופגניות החל מהקלאסיות ועד פסגת הפטיסרי ובינהם: דולצ'ה פלור דה סל-  סופגנייה במילוי קרם דולצ'ה פלור דה סל, טופי קרמל בקראסט סוכר וניל

מרנג יוזו – סופגנייה במילוי קצפת וניל, קרם לימון יוזו בקראסט סוכר וניל ומרנג צרפתי

מסקרפונה פירות יער – סופגנייה במילוי קרם מסקרפונה וניל, מרמלדת פירות יער בקראסט סוכר פטל

Choco Candy – סופגנייה במילוי קרמו שוקולד חלב ומריר, גלסאז' נואר, קרם שוקולד אגוזי לוז וסוכריות צבעוניות

Sweet Rose – סופגנייה במילוי קרם מסקרפונה ורדים, מרמלדת קסיס, קצפת פירות אדומים, גלסאז' פטל וקריספי יוגורט

עוגת ביסקוויטים ושוקולד- בסופגניה

בונז'ור, משיקה קולקציית סופגניות ברוח התקופה, סופגניות בטעם ישראלי המטוגנת במקום, תימכר בבלעדיות בסניפי הדגל של רשת 'חצי חינם'.

בקולקציה יוצעו למכירה שלושה טעמים טעימים במיוחד (פרווה):

סופגנייה ישראלית כחול לבן- ציפוי שוקולד לבן, קוקוס ומרשמלו

סופגנייה ישראלית בטעם עוגת ביסקוויטים ושוקולד- הטעם האהוב של עוגת ביסקוויטים עם קרם שוקולד עשיר ופירורי פתיבר.

סופגנייה ישראלית חלבה וסילאן- שילוב מנצח ואהוב של חלבה וסילאן , סופגנייה בציפוי שבבי חלבה וסירופ סילאן

הסופגניות ימכרו במארז של 6 סופגניות בעלות של 29.9 ₪ במסגרת פופ-אפ שיפעל למשך 3 ימים

יום – רביעי (6.12) חמישי, נר ראשון של חנוכה ( 7.12) וביום ראשון (10.12) או עד גמר המלאי.בסניפי הדגל של רשת הקמעונאות 'חצי חינם'.

פיסטוק קראנצ'י

רשת הפיצריות האמריקאית ,"פאפא ג'ונס משיקה מהדורת חנוכה מיוחדת של סופגניות אפויות בטעמים מפתיעים. כל קינוח "פאפא רול" שבמהדורה החדשה מכיל 8 מיני-סופגניות מהבצק הטרי של פאפא, אפויות בתנור (ללא שמן וללא טיגון), בשילובים מפתיעים ובינהם:

קראנץ' בייגלה מלוח ועוגיות – רוטב בייגלה מלוח קראנצ'י, נגיעות שמנת ושברי עוגיות (8 יח').

חזרה לילדות – קרם מרשמלו מעודן בשילוב נגיעות שמנת  (8 יח')

קלאסיקה משודרגת – קרם פירות יער מתקתק בשילוב קרם שמנת איכותית (8 יח')

פצפוצי רושה ופיסטוק – קרם פיסטוק קראנצ'י בשילוב פצפוצי שוקולד רושה ונגיעות שמנת (8 יח')

המהדורה תהיה זמינה החל מה-5.12 ועד סוף דצמבר , להשיג ב-30 סניפי פאפא ג'ונס בפריסה ארצית.

0

בשבוע שעבר ערכה האקדמית גורדון אירוע עבור 200 ילדים ובני משפחותיהם שפונו מעוטף עזה ומגבול הצפון מאז החלה המלחמה. במסגרת ההפנינג שנערך בקמפוס המכללה, התקיימו מגוון פעילויות העשרה, ניסויים מדעיים, משחקים, עמדות מציאות מדומה, טכנולוגיות מתקדמות ורובוטיקה לצד דוכני אוכל, מתקנים מתנפחים, שולחנות משחק, איפור, יצירה וגם הופעה ייחודית של אמן העל חושים שימי אטיאס אשר הלהיב את הקהל. האירוע כולו נערך בהתנדבות ובסיוע מצד סגל המכללה ומצד עסקים של קישוטים בלונים, קונדיטוריות ומפעילי מזון. הוא התקיים באהבה למען הילדים שפונו מבתיהם, על מנת לאפשר להם חוויה חיובית בתקופה המורכבת. את מרבית הילדים שהגיעו לאירוע, מלווים מתנדבי המכללה כבר חודש וחצי לצד צוותים ומתנדבים נוספים במרכזים.

מבוקר ה-8.10, יום בלבד אחרי תחילת המלחמה, פתחה האקדמית גורדון מערך התנדבות רחב, בו שותפים עשרות סטודנטים שמתפקדים כמורים וגננות עבור המפונים, מרצים ואנשי סגל מהמכללה  שמעבירים פעילויות חוויתיות ופעילויות העשרה. כל זאת כמעט באופן יומי, ב-10 מרכזי מפונים ביניהם בטבריה, חיפה, זכרון יעקב, עפולה, מעגן מיכאל ונחשולים. בחלק מהמקומות היו שותפים הסטודנטים להקמת המרכזים.

נשיא האקדמית גורדון, פרופסור יואל מנספלד: ״מאז החלה המלחמה קיבלנו החלטה להגיע לכמה שיותר ילדים ומשפחות, ולהפוך את התקופה הקשה הזו למעט יותר פשוטה עבורם. ההפנינג שקיימנו היום במכללה הוא מהלך נוסף של גורדון למען הילדים, ואני שמח לראות שכל כך הרבה ילדים ומשפחות הגיעו וקיבלו כל כך הרבה אהבה".

0

פסטיבל מרקים ירושלמי

עם בואם של הימים הקרים והגשומים והרצון העז באוכל מנחם ומחמם החליטו במלון ענבל הירושלמי להשיב, החל מה- 27 בנובמבר ועד סוף מרץ, בימים ראשון-חמישי, את אחת המסורות הותיקות והמזוהות עם המלון- חורף של מרקים.

מתוך היצע של עשרות מרקים, הכולל קלאסיקות כמו בצל ביין ומינסטרונה; תיבולים אסיאתיים עוקצניים בסגנון דלעת אסיאתית עם ג'ינג'ר וחלב קוקוס ומרק בוטנים אפריקאי עם אורז ופפריקה; וניחוחות מקומיים כדוגמת פריקה מעושנת, ארטישוק ירושלמי או סולת, שום וכוסברה, יוגשו מדי יום, ללא הגבלה, חמישה סוגים של מרקים משתנים- קטיפתיים, עשירים ומפנקים. כל המרקים מבוססים על תוצרת חקלאית מקומית, בדגש על חקלאות מישובי העוטף- תפוחי אדמה מקיבוץ מגן, בטטות מפרי גן, עגבניות ממושב מבטחים לצד שרי מניר עם וחסות וירק מקיבוץ זיקים .

כשר. הארוחה היא אכול כפי יכולתך  ובשירות עצמי. ימי פעילות: א'-ה' שעות פעילות: 12:00-22:00 מלון ענבל- זאב ז'בוטינסקי 3, ירושלים טלפון: 02-675-6666

חוגגים 4 עשורים

לרגל ציון 40 שנה למק נאגטס, מקדונלד'ס משיקה שלושה רטבים במהדורה מיוחדת: איולי, חרדל ודבש וקייג'ון.הרטבים החדשים מוצעים לבחירה לזמן מוגבל בהזמנת ארוחות מק נאגטס, לצד הרטבים הקלאסיים: קארי, ברביקיו, חמוץ מתוק, חרדל חריף וצ'ילי.

עוד חדש במקדונלד'ס: גלידה פיצוץ קפה. הגלידה החדשה מצטרפת לנבחרת טעמי גלידה פיצוץ המוצעים בתפריט הקינוחים של הרשת:פיסטוק, בייגלה מלוח, שוקולד איטלקי ואגוזי לוז, שוקולד ובוטנים, תות ובוטנים, קרמל ובוטנים, גלידה פיצוץ וניל עם תוספות.מחיר גלידה פיצוץ: 17 שקלים

2-3 שגר

בית הקפה "קדוש״ התמקדו בבית בסופגניות ברוח התקופה הנוגעת בכולנו ובחרו בקולקציה צבאית המונה שורה ארוכה של סופגניות וטעמים בצבעי הכומתות: ׳גולני׳ – הממולאת בקרם שוקולד קפה וסוכריית קרמל מעל, ׳מודיעין׳ ממולאת בקרם אננס, ׳גבעתי׳ ממולאת בקרם קסיס, ׳תצפיתניות׳ ממולאת בקרם לימון, ׳נחל׳ ממולאת בקרם פיסטוק, ׳סיירת אגוז׳ ממולאת בקרם אגוזי לוז, ׳חיל האויר׳ ממולאת בקרם פקאן, ׳הנדסה קרבית׳ – ממולאת קרם קרמל, ׳שריון׳ ממולאת קרם אוראו, ׳חיל הים׳ ממולאת קרם פטיסייר, ׳צנחנים׳ ממולאת קרם פבלובה, ׳מג״ב׳ ממולאת קרם פיסטוק חלווה וסופגנייה ורודה ממולאת קרם פטל שתיקרא סופגניית הגרי, כמחווה לדובר צה״ל, תא״ל דניאל הגרי שנכנס ללב של כולנו במהלך המלחמה.

במתכונת שונה

מסעדת השף ג'ינוס היא מסעדת פיוז'ן, קז'ואל שמציעה לסועד תפריט עם שלושה מטבחים פופולאריים ואהובים במחירים נוחים. האיטלקי, האמריקאי והדרום אמריקאי. כל מטבח יציע מנות דגל שמאפיינות את אותה מדינה, אך עם טוויסט של השף. השף והבעלים ג'נאן סלימאן

שבשל המצב חזר לעבוד במתכונת קצת מצומצמת ועם מנות חדשות בתפריט מצומצם וממוקד יותר, ועם הטבה שווה. 15% הנחה על כל התפריט. בין המנות החדשות: רוסטביף ענן – קרם ארטישוק, רצועות רוסטביף, סלטון רוקט, גבינת פרמז'ן וצנוברים, כדורי זהב – פלאפל ממולא פירות ים על מצע ציזיקי רוקט ושמן זית, פילה עגלה בכול השפות – 240 גר' נתח פילה צרוב עם מיני ארטישוקים, שום קונפי, מרווה וגלייז וויסקי ועוד.

מסעדת השף ג'ינוס, רחוב הנמל 27 עיר תחתית חיפה, שעות פתיחה: ג'-ו': 17:00-23:00; שבת: 13:00-22:00; טל' להזמנות: 04-8574432.

נלחמים ביוקר

רשת הקמעונאות "סאלח דבאח ובניו", מכריזה על מבצע יוצא דופן במסגרתו יימכרו מגוון מוצרים בשקל אחד בלבד. המבצע יתקיים בכל סניפי הרשת, ללא הגבלה, לכלל הלקוחות ויחל מחר עד יום שבת הקרוב. מבצעי הרשת יכללו עשרות מוצרים ויימשכו החל מהיום (29.11) ועד ה – 02.12 כולל. בהמשך למגמת ה"שחיה נגד הזרם" כלל המוצרים הבאים יעלו 1 ₪: משקה פרימור במגוון טעמים 500 מ"ל, שמנת חמוצה תנובה 200 מ"ל, וופל עלמה 150 גרם, מעדן מילקי שטראוס 170 מ"ל, מלח שולחן סלית 1 ק"ג, עלמה ספוג הפלא להסרת כתמים קשים, עלמה כרית יפנית זוהרת מקציפה 3 יחידות, סנט מוריץ חלונית 1 ליטר אריזת ענק, טו גו 50 כוסות אספרסו 4OZ, פיצה קטנה קפואה בתפזורת, מאג/ספל קלאסי ועוד.

0

מאות משתתפים מכל אזור הגליל הגיעו השבוע (א') למפגש של קירוב לבבות וערבות הדדית בכפר דיר אל אסד. דווקא בימים אלו" אמר לי ראש המועצה המקומית של דיר אל אסד, קאסם עומר אסדי "חשוב שנשמור על קשרי ידידות וכדי שכולם ידוע שניתן לחיות ביחד. יש לנו תקווה בעתיד ובואו נשלב ידיים". זו לא היוזמה הראשונה של הישוב הזה שכבר הספיקה במהלך המלחמה לארגן ארוחה כיד המלך ל 500 מפונים מהעוטף לשם נסעו נכבדי הכפר שבשלו עבור המפונים: "היכן שיש יד נזקקת אנחנו נעזור ונתרום" סיפר אסדי.

באירוע השתתפו נכבדי הכפר, אנשי המועצה המקומית, אנשי בטחון ופיקוד העורף שזכו לארוחה חגיגית מסורתית אלו השתתפו בשולחן עגול של כ 350 איש בו הם חלקו את חששותיהם ותקוותם לעתיד טוב יותר

ראש המועצה המקומית דיר אל אסד קאסם עומר אסדי ולצידו קצין מפיקוד העורף שמשרת באזור
שולחן עגול – יהודים – ערבים וכולם יחד מדברים על המשותף והתקווה לשלום

 

 

0

חברת השוקולד 'מקס ברנר' מרחיבה את פעילותה ונכנסת לראשונה לשוק חטיפי החלבון ומשיקה חטיף המועשר ב-21 גרם חלבון עם קרם אגוזים בציפוי שוקולד לבן מעולה, אשר יימכר ברשת שופרסל.הטעם הראשון שמושק בסדרת חטיפי החלבון הינו קרם אגוזים, שוקולד מריר ופצפוצי סויה קראנצ'ים בציפוי שוקולד לבן מעולה.

חברת "תבואות" מציגה סדרה אורגנית של איטריות קונג'אק בקטגוריית KETO – עשירה בסיבים תזונתיים, 0 גרם פחמימה, ללא גלוטן, ללא תוספת סוכר וחומרים מלאכותיים או משמרים ורק 9 קלוריות ל-100 גרם. הסדרה כוללת 4 סגנונות של אטריות, 100% אורגניות: תאילנדי (נודלס), פטוצ'יני, אורז ופנה. הסדרה אינה מהונדסת גנטית. היא פרווה מתאימה לתזונה קטוגנית, תזונה דלת פחמימה, צמחונים, טבעונים ולשוחרי בריאות.האיטריות מוכנות וצריך רק לסנן אותן, לשטוף במים ולחמם במחבת או במיקרו במשך דקה או שתיים.

המותג 'קוקי, המספק פתרונות איכותיים, מהירים וקלים במטבח, מציע שקיות ניילון עם גומי, פתרון אולטימטיבי לשמירה על טריות ואיכות המזון. השקיות של קוקי  מגיעות  כ"כובע" המכסה בקלות כל כלי. השקיות גומי  מונעות ומגינות  מחדירת  ומספיגת לחות וריחות מהמקרר, ובאמצעותן ניתן לחסוך זמן יקר, להאריך את חיי המזון. השקיות מתאימות לסגירת כל סוג או גודל של קערה, צלחות, קופסאות, או כל כלי אחסון אחר. מעניק כיסוי מיטבי השומר על טריות המזון וחוסך את הצורך להעביר מכלי ההגשה לקופסה ייעודית.

סודהסטרים בשיתוף פעולה עם האמן דדה  יצרו יחד מהדורה מיוחדת של בקבוקים עם איורים של פלסטר 'פצעי טרור' למען העלאת המודעות לסיוע ותמיכה נפשית לנפגעי ונפגעות פוסט טראומה על רקע לאומי. כל הרווחים ייתרמו לעמותת נט"ל.

 

מותג היופי ג'ייד משיק את  LONG-WEAR FOUNDATION#ULTRAMATTEמייק-אפ עמיד לאורך זמן. מדובר במייק-אפ על בסיס מים. עמיד בפני זיעה ולחות, מה שמבטיח שהאיפור שלך יראה ללא רבב גם בתנאים מאתגרים. המרקם הקטיפתי שלו מכיל שילוב מאוזן של מרכיבים סופחי שומן ופיגמנטים המסייעים למראה גוון עור טבעי ואחיד.המייק-אפ מגיע בשישה גוונים לבחירה. ניתן גם לערבב בין הגוונים על מנת להגיע לגוון המדויק ביותר של עורך, הן באזור הפנים והן בגוף.

מותג טיפוח הפרימיום ליראק פריז משיק תכשיר ניקוי חדש: מים מיסלריים בפיתוח מדעי  ייחודי- עשויים 96% מרכיבים טבעיים וטבעונים (ללא מרכיבים ממקור חי) הם מנקים את העור בעדינות ומסירים איפור באופן מושלם מהפנים ומהעיניים, בעלי מרקם רענן וניחוח עדין ושומרים על איזון חיידקים להגנת העור ותומכים במנגנונים הטבעיים, כמפתח לתוצאות מוכחות קלינית, נראות לעין לאורך זמן ולטווח ארוך, התכשיר נבדק דרמטולוגית.

מותג האיפור מייבלין ניו- יורק משיק בשורת ביוטי חדשה בזירת האיפור: פודרה סופר סטיי. מדובר בפודרה עמידה עד ל-24 שעות(!) בעלת פורמולה קלילה לכיסוי אחיד ומלא בגימור מאט. היא עמידה בפני מים, זיעה ולחות, מעניקה לעור מראה חלק, מטשטשת את הפגמים ומותירה אותו אחיד.הפודרה בעלת מרקם קליל על עור הפנים ועוזרת בנטרול מראה שומני לאורך כל היום.  למעשה היא קלה כמו פודרה אבל מכסה כמו מייקאפ, ועונה על הצורך של הצרכניות המעוניינות במראה עור מאט בגוון אחיד וחלק, ולא מיוזע או מבריק.

המותג בטיסט משיק שני ריחות חדשים לשיער: שמפו יבש בניחוח פרחוני וניחוח רענן (פרש).שני הניחוחות החדשים מצטרפים לסדרת בטיסט שמפו  יבש הכולל  4 ריחות קיימים: קלאסי, טרופי, דובדבן ופריחה אביבית. השמפו מתאים לשימוש בין החפיפות ולתחושת רעננות מידית של השיער.

 

מותג הטיפוח היוקרתי NUXE המבוסס על רכיבים ממקור טבעי מציג 3 מוצרים מסדרת Rêve de Miel® – מבוססת על דבש, אוצר טבע אמיתי לעור יבש ועדין: Face Cleansing & Make-up Removing Gel ג'ל מנקה ומסיר איפור מהפנים ו- Ultra Comforting Body Cream קרם הזנה לגוף ו- REVE DE MIEL  באלם מזין לשפתיים.

סדרת REVE DE MIEL  מעניקה טיפול מרגיע במיוחד לעור יבש לפנים ולגוף, בעלת רכיבים המחדשים שומנים, מזינים ומרגיעים המסייעים לטיפול בעור יבש ועדין.הרכיבים הינם – דבש (משקם), שעורה, ארגן (משקם), שיאה (מרגיעים), שמן חמניות ושמנים בוטניים יקרים (מחדשים את השומנים בעור). הסדרה מציעה יעילות משולשת לפינוק עור יבש ועדין ובעלת ניחוחות דבשיים העוטפים ומנחמים את העור ואת הנפש.ניתן להשיג באתר האונליין ובסניפים נבחרים של רשת סופר-פארם, אתר גילטי ובתי מרקחת נבחרים.

חברת הקוסמטיקה PAYOT  – פאיו משיקה את סדרת הניקויים החדשה לעור בריא ומאוזן  PAYOT NUE.  פורמולות נקיות וטבעיות באריזות אקולוגיות. בסדרת הניקויים החדשה :חלב פנים תחליב ניקוי מיסלרי לעור הפנים,מים מיסלרים 2 ב- 1 לניקוי הפנים והעיניים לעור רגיש במיוחד,ומי פנים בוסטר להגברת האנרגיה ועור רענן וזוהר.

מותג הטיפוח היוקרתי Shiseido משיק: SHISEIDO GINZA PERFUMED תחליב גוף מבושם במרקם קטיפתי שנספג במהירות בניחוח מעודן. המרקם הקליל של התחליב מאפשר לו להיספג בקלות ובמהירות בעור, להשיב לעור את הרכות והגמישות וכן תחושה רעננה ומראה חיוני בניחוח מעודן.

בית מותג האופנה והבישום הבריטי, Pepe Jeans פפה ג'ינס משיק בושם חדש לנשים PEPE JEANS London BRIGHT אשר מעצים את הייחודיות של כל הנשים ומביא לידי ביטוי, יופי, חופש וביטוי עצמי. הניחוח הוא ניחוח המעורר השראה, לחיות בחופשיות ובאומץ עם מחויבות לעצמך, לזולת ולעתיד.עם ההשקת הבושם החדש PEPE JEANS London BRIGHT, פפה ג'ינס Pepe Jeans  הכריזה על התחייבות לשמירה על איכות הסביבה ובר קיימא החל משימוש בחומרים ממוחזרים וניתנים למחזור ומרכיבים ממקור בר-קיימא ועד למערכת החדשנית למילוי הבקבוקים, המאפשרת הפחתה משמעותית של בזבוז חומרים.