3
השש זוכה לתמיכה מהבמה. צילום: יעקב סבן

מה שהיה אמור להיות מפגן  של העצמה לקהילה הגאה ובתמיכת העירייה, הפך לאירוע בעל טונים צורמים במיוחד. ראש העיר יונה יהב  הדהים את הקהל באומרו : "זאת העיר שלכם בדיוק כמו שזו העיר שלנו". הפעילה החברתית ד"ר יאלי השש הורדה מהבמה אחרי שפנתה בחריפות ליהב לגבי נושאים עירוניים שונים. "אם לא נוח ליהב לשמוע, שיבלע את הצפרדע. גם לי לא נוח לבלוע חלקיקים של זיהום אוויר", היא אומרת

התחושה בשבועות האחרונים הייתה כי השנה מצעד הגאווה יהיה מרגש, מרשים ומכבד במיוחד. לראשונה מאז שהחל בחיפה, דגלי הקהילה הצבעוניים נתלו בכל העיר, ראש העיר יונה יהב הכריז תמיכתו והזדהותו עם קיום המצעד וכולם חיכו לאירוע, אשר בסופו של דבר נשא טונים צורמים ותחושות כעס ועלבון.

בתום הצעדה ברחובות הכרמל הגיעו אלפי חברי הקהילה והמזדהים עימם לגן האם שם התקיימה עצרת שכללה נאומים של דוברים רלבנטים והופעה של הזמרת עדן בן זקן.

יהב עלה לבמה לשאת דברים, אולם כפי שמספר רוני, אחד הנוכחים באירוע, הם הצליחו להעליב ואף להרגיז רבים: "בסוף נאומו הוא אמר דברים שכביכול היו אמורים להיות בקטע friendly  ומקבל אבל היו אולי הדבר הכי מתנשא, הוא אמר ' תהינו, תחגגו, זו עיר שלכם כמו שזו העיר שלנו', אתה רציני?? זה כמעט כמו ברמה של להגיד 'גם ערבים הם בני אדם'. אני לא מבין איך הוא עדיין ראש עיר".

השיא היה בהמשך כשעלתה לבמה ד"ר יאלי השש, פמיניסטית הפעילה בארגון "אשה לאשה", שהחלה להקריא מדברים שכתבה בטורה האישי שהתפרסם אתמול (שישי) במקומון 'כלבו' החיפאי, אולם לא הספיקה לסיים אותם. זו הורדה מהבמה על ידי המאבטחים, שכן אנשי העירייה כנראה לא אהבו את העובדה שהיא הזכירה את זיהום האוויר, ארגון מי כרמל והבית בקרית חיים, השש  אמרה על הבמה ליהב, כי עליו לפרוש מכל תפקידיו בדירקטורים של האיגודים הציבוריים העוסקים בסביבה במפרץ חיפה בשל מה שהיא מכנה "שיתוף הפעולה" עם המפעלים.

בין השאר היא אמרה : "(יהב) הייתי רוצה שתחשוב על בעלי ההון ועל התאגידים המאיימים לחסל את חיפה, שנים אמרו לך שאם לא תיענה לתביעותיהם הכל פה ייהרס, אבל ההחלטות שאתה מקבל בעקבות תודעה כוזבת עולות לנו בבריאות…אני רוצה שתחשוב למשל על תאגיד המיים המתעמר בנו תושבי חיפה ובגלל שהשתכנעת כל כך שמה שהם עושים זה מה שצריך לקרות, תושבים המקבלים חשבונות פיקטיביים מתאגיד דורסני. תחשוב על הארנונה בחיפה מהיקרות ביותר בארץ שהיא אינה גזירת גורל".

לדברי ד"ר השש, כשהייתה לפני סיום נאומה קטעה אותה מנהלת אגף האירועים בעירייה, לא בגלל אילוצי זמן כפי שחשבה בתחילה אלא בגלל צנזורה. "התעקשתי לקרוא את הפסקה האחרונה שלי אבל הם כיבו את המיקרופונים ולא יכולתי להמשיך, אמרתי שאני מוכנה לרדת רק אחרי שאסיים להקריא, הקב"ט אמר לי שהוא קודם יקרא ורק אם יראה שזה בסדר יאשר לי לסיים את דבריי. זה לא מתפקידו של קצין ביטחון לאשר טקסט למצעד הגאווה, לא יכולים להחליט עבורי מה להגיד ומה לא".

– ואז פינו אותך בכוח.

"הם נורא לא רצו להגיע למצב פיזי של לפנות בכוח, מצד שני גם לא הצליחו להגיע למצב שיקבלו אישור לתת לי לדבר. לבמה עלו שתי חברותי, לילך בן דוד ונינה מזרחי ואחרי כעשרים דקות החליטו שהם הולכים על פינוי בכוח, פשוט גררו אותנו משם. לי זה לא כאב פיזית אבל לחברות שלי כן. מדהים שאירוע שהוא בסימן נשים העירייה בעצם הפעילה כוח כדי להשתיק אישה שעומדת על הבמה.

"המנחה הדראג קווין גלינה  כל כך כעסה ולא הסכימה להמשיך להנחות. האירוע יצא מצב מאד מסובך ומורכב גם עבור הקשת החיפאית כי זו עמותה של אנשים מקסימים שעשו המון להשיג את הדבר הזה והקשר עם העירייה חשוב להם, מצד שני קשה להם שהעירייה פתאום דורשת צנזורה. העירייה אמנם עוזרת לממן את המצעד אבל אין לה שום זכות לקבוע את התכנים שלו".

"הקהילה הגאה בחיפה היא באופן מסורתי קהילה פוליטית שהתפקיד שלה לא רק להשיג לעצמה זכויות ולהיות סקטוריאלית, אלא גם להתחבר למאבקים נוספים . לכן דיברתי גם כל זיהום האוויר, תאגיד מי כרמל והבית בקריית חיים. אנחנו רוצים לחיות בעיר טובה יותר, בסך הכל לשים אתגר ליונה יהב ולהראות לו שהוא יכול להיפרד מדפוסים ישנים".

ד"ר השש מגחכת נוכח העובדה שבעמוד הפייסבוק של העירייה פורסמה הודעה בה נאמר כי בעירייה מצרים על כך ש"הגברת שביקשו ממנה לרדת מהבמה לא הסכימה לרדת". "זהו חוסר הבנה מוחלט של המשמעות של מצעד הגאווה והתפקיד שלו, חוץ מזה שלקחו ממני את התואר ובמקום זה עשו ממני גברת, מישהי בלי שם שזה מקטין, כאילו הייתי אשה שנתקעה על הבמה"

– את יכולה להבין למה הם רצו שתרדי?

"כן, בסדר, הם אומנם מימנו את המצעד וזה לא נוח לשמוע ביקורת אבל חוסר נוחות היא לא תמיד סיבה לפעולה. בולעים את הצפרדע וממשיכים גם לי לא נוח לבלוע חלקיקים מזהמים בעיר או שתאגידי מים שולחים לי חשבונות פיקטיביות או לסבול מארנונה בין היקרות בארץ".

נכון לזמן כתיבת שורות אלו טרם התקבלה תגובת עיריית חיפה.

 

0

ביקור בכפר הדרוזי הפסטורלי חורפיש באמצע המלחמה חושף את המציאות המורכבת בה חיה העדה הדרוזית שכבר נאלצה לקבור שישה מבניה מאז פרוץ המלחמה: מזכיר הישוב מותח בקורת על רעיון חקיקת 'חוק יסוד העדה הדרוזית' וטוען שזה 'לעג לרש' וכי צריך לשנות מהיסוד של 'חוק הלאום'. בנוסף בימים אלו עומד הישוב לעתור לבג"צ יחד עם עוד שבעה ישובי קו העימות שעל אף שהם עומדים בקריטריונים לפינוי הם הוחרגו מטעמים שאינם מובנים. מסע בין הדי הפצצות למנהגי אבלות של הדת הסודית שרקמה ברית עם העם היהודי ואיך כל זה קשור לקדושה נוצרית ששמה יצא למרחקים

 

המלחמה האחרונה חשפה ביתר שאת את המחיר הכואב שהעדה הדרוזית משלמת על השותפות שהיא רקמה עם מדינת ישראל למן ראשית גלי העלייה היהודית, אז העדה הפגינה נייטרליות ועד לתחילת השותפות בהגנה על הארץ במלחמת העצמאות. מאז ועד היום נפלו 494 חללים מקרב בני העדה אך בסקרים רבים שמתפרסמים חשים חבריה אפליה רבה, במיוחד על רקע אישור 'חוק הלאום' בשנת 2018 הקובע את מעמדה היחודי של ישראל כמדינת הלאום של העם היהודי בחוק יסוד מבלי להזכיר את ערך השיויון וגריעת מעמדה השפה הערבית כשפה רשמית. זאת בנוסף 'לחוק קמיניץ' שמאפשר הטלת קנסות כבדים על הפרות חוקי בנייה מה שעורר זעם רב יותר בקרב בני העדה שבהיעדר תוכניות בנייה בונים ללא אישורים: בסיור שערך מבקר המדינה לפני יותר משבועיים הוא ביטא את הבעייתיות הזאת כאשר אמר בתום סיור ביישובים הדרוזיים: "לא ייתכן שחייל דרוזי יחזיק צו 8 ביד אחת וצו הריסה ביד שנייה". בעקבות האובדן של שישה חיילים בקרב בני העדה שוב צצה במלוא חריפותה הדיסוננס הזה שבין תרומת הקהילה לבין תחושת האפליה, לכן עולים וצצים יוזמות שונות כמו חקיקת חוק המעניק מעמד מיוחד לעדה וגם מתן אפשרות לבנייה לצעירים אחרי הצבא כמו בישוב דאלית אל כרמל שועדת הפנים של הכנסת אישרה לאחרונה, גריעה של קרקע מהגן הלאומי כרמל לטובת הקצאות בנייה לישוב.

 

בדרך לישוב חורפיש שצמוד לגבול לבנון, הכבישים דלילים בתנועת מכוניות. בתחנת אוטובוס סמוכה, חיילי מילואים מיחידה מובחרת מתארגנים לפני שהם עולים לתפוס עמדות לאורך הגבול אם במידה והקרבות הנקודתיים עם חיזבאללה יהפכו למלחמה כוללת. מסעדה עם מאכלים לבנונים שנמצאת על אם הדרך נראית ריקה מתמיד: "הפעילות היחידה שיש פה היא של המנקה שלנו, שמבריקה את המקום אבל לא ברור עובר מי" מספר לי בצער, נביל הבעלים שמתגורר בכפר הערבי – מוסלמי ראמה, "אנחנו נותנים בחינם מנות אוכל לחיילים שעוברים פה" הוא מספר לי על רוח ההתנדבות שמאוד מאפיינת את החברה היהודית מאז פרוץ הלחימה אך נראה שהיא לא פסחה על החברה הערבית – מוסלמית.

בכניסה לכפר הדרוזי חורפיש אחד מ 19 כפרים השייכים לעדה, אני מבחין בחיילים שמתאמנים על נגמ"שים, באחד מהם יוצאת אישה מתוך הכלי המשוריין מה שמחדד שוב על חשיבותם של הנשים במלחמה הנוכחית, זאת במיוחד על רקע המחלוקת על מידת שילוב נשים בצבא הישראלי כשמצד אחד הרגישות של הציבור לאובדן חיי אדם, במיוחד כאשר מדובר בנשים וגם הקריאות מצד גורמים אולטרא אורתודוקסים שאינם מרוצים מן המהלך. בכפר שנבנה על מורדות הרי הגליל מקבל אותנו בברכה פארח סאבק (FARASH SABEK) מזכיר המועצה המקומית כשהוא מייד מבהיר את דעתו הנחרצת לגבי מצב העדה כיום: "אנחנו לא מעוניינים בחוק שיסדיר את מעמד העדה כפי שמציעים עכשיו גורמים בממשלה. 'זה לעג לרש' הוא אומר ומייד מוסיף: "צריך פשוט לשנות את חוק הלאום. אני רוצה שהמדינה תתייחס אלי כאזרח שווה אפילו את השפה שלי נתנו לה מעמד מופחת ואני חושש שאם הימים הקיצוני ימשיך לשלוט לא ירחק היום שכבר יהיה אסור לנו לדבר ערבית".

מאז פרוץ הלחיצה הוכרזו ישובים רבים הסמוכים לגבול במרחק של עד 5 קילומטרים כמיועדים לפינוי אך גם פה החריגו מטעמים שאינם מובנים מספר ישובים שעומדים בקריטריונים לפינוי אך אינם זכאים לזכויות של מי שזכאי לפינוי (תקציב יומי ושהות בבית מלון). כך יוצא שמתוך 24 ישובים שנמצאים ברצועת החמישה ק"מ שמונה ישובים הוחרגו. אותם ישובים שחלק ניכר מתושביהם כבר התפנה עצמאית והם חווים נזק כלכלי מתכוונים לפנות לבית המשפט העליון והם אף הוציא מכתב חריף לגורמים בממשלה שמבהיר את מצוקת התושבים.

בכפר חורפיש שמגיע עד לגובה של 800 מטרים החיים מתנהלים בעצלתיים וכי כמעט 60 אחוז מהגברים מגויסים לשורות הצבא, "נשארו רק הנשים והילדים" אומר לי מזכיר המועצה שמארחת כמה מאות חיילים במקום לצד כיתת הכוננות שהוצבה פה בתחילת המלחמה, כמוה עוד רבים שנפתחו כמעט בכל ישוב בישראל – דבר חסר תקדים לכשעצמו. מה שיוצר מראות שלא נראו בישראל מעולם כמו חיילים עם רובי סער שמאבטחים פתיחת גני ילדים, בתי ספר ומפטרלים בתוך הישוב.

ביום השני ללחימה רס"ל ג'ואד אכרם עאמר, (23) ששירת לא הרחק מכפרו נתקל בחוליית מחבלים שחדרה את הגבול בצפון ולאחר חילופי אש הוא נפגע ומת מפצעיו. הוא לחם לצידו של סא"ל עלים סעד, סגן מפקד חטיבת 300 שמגינה על הצפון אף הוא דרוזי מהכפר ינוח ג'ת
הידיעה על מותו הכתה את הכפר חורפיש בתדהמה: "הוא היה איש אהוב מאוד שלמרות היותו הצעיר מקרב הבנים במשפחה גילה בגרות ואחריות" ציין מואיד סלאמה, קרוב משפחה של עאמר שחבריו בכפר זוכרים איך תמיד היה עוזר לסבו המבוגר כאשר היה עולה לביתו, רוחץ אותו ומטפל בו. עאמר היה אמור להשתחרר כמה ימים לפני פרוץ המלחמה אך לנוכח המצב הבטחוני המתוח בקשו ממנו להאריך את שירות הקבע שלו בחודשיים: "הוא חלם לחזור לכפר ולהשתלב יחד עם שני אחיו בעולם ההיי טק" סיפר סלאמה
אכרם עאמר ז"ל הובא למנוחות בבית הקברות הצבאי בחורפיש שנמצא מול מבנה המועצה המקומית כמו בעוד שני ישובים דרוזים (עספיא ובית ג'אן). שם נערכים טקסי הזיכרון השנתיים וטקסי ההלוויה.
אך מי שמכיר את מנהגי הדת הדרוזית שפרשה מהאסלאם השיעי לפני כמעט אלף שנים יודע שאלו מנהגי אבלות שזרים לה מכיוון שמוטיב מרכזי בעיקרי האמונה הדרוזית שמצויים בכתבים הסודיים ומועברים אך ורק בכתב יד הוא האמונה בגלגול הנשמות מה שמשליך על מנהגי הקבורה והאבלות. הדרוזים נוהגים לקבור את מתיהם במעין בורות קבורה משותפים ללא מצבות וללא טקסי אזכרה מכיוון שהמשפחות מאמינות שנשמות יקיריהם ממשיכות את חייהם במקומות אחרים לכן רבים בעדה אינם יודעים היכן קבורים בני משפחתם. יש הטוענים שמכיוון שהאמונה בגלגול נשמות כל כך יסודית במורשת הדרוזית מה שמסביר אולי את העובדה שאין לעדה שמונה כמיליון מאמינים (שרובם מרוכזים בדרום סוריה, לבנון וישראל) מדינה ריבונית: כי מה הטעם בגבולות אם אתה יכול להיוולד בכל מקום. בהקשר לכך – רבים מציינים את אתוס הגבורה הדרוזית והלוחם שאינו ירא מן המוות

בקצה העליון של הכפר מצוי אתר הנושא את שמו של אחד משבעת הנביאים המקודשים לעדה – נבי סבלאן, קדוש שעשה מסע אמונה ממצרים לחברון כדי להפיץ את תורת האל היחיד בקרב הפגאנים שחיו בישראל עד שהתיישב במערה ושקע בלימוד מעמיק וחיי סגפנות. הוא עצמו קבור 'בהר הדרוזים' בסוריה אך סביב המערה שלו הוקמה חלקת תפילה מהודרת אותה פוקדים כל השנה מאמיני העדה ומתכנסים באלפיהם ליום זיכרון רשמי בעשירי לספטמבר

בלב הכפר חורפיש מצוי גרעין הכפר העתיק שהחל ככפר נוצרי עד שהגיעו אליו המתיישבים הדרוזים במאה ה 17. בלב העתיק של הכפר מצויה כנסייה השייכת למרים בווארדי, הידועה גם בשם "מרים מאעבלין", היא קדושה קתולית שהוכרה כך בידי האפיפיור לפני שמונה שנים. בכפר חיים כיום מספר מצומצם של נוצרים השייכים לזרם היווני – קתולי. מול הכפר מצוי הר אדיר שמתנשא עד לגובה של 1000 מטרים ממנו רואים היטב את כפרי דרום לבנון הקרובים לגבול ובימים אלו גם את חילופי האש בין צה"ל לחיזבאללה כך שאי אפשר להתעלם מהניגוד הצורם בין הפסטורליה המקומית לבין עשן הפצצות והדי הקרבות: "אנחנו כבר מייחלים ליום שהשלום יגיע והמקום יתפרסם אך ורק במדורי התיירות" אומר ח'יר אל דין עבדאללה, ראש המועצה המקומית של חורפיש כשהוא מצביע על הנוף היפה של הגליל
בתגובה לאיום בעתירה של הישובים שהוחרגו מתוכנית הפינוי של גבול הצפון נמסר ממשרד הבטחון : "אנו מחזקים את ידי תושבי הצפון, וביניהם העדה הדרוזית, בתקופה מורכבת זו ומיצרים על תחושותיהם. תוכניות הפינוי המדינתיות לא מגדירות פינוי על פי טווחים, אלא הוגדרו יישובים ספציפיים שצה״ל המליץ לפנותם על פי הערכת המצב המבצעית. המלצה זו מאושרת על ידי הדרג המדיני ומתוקצבת בהחלטת ממשלה".

 

 

 

 

 

0

חברת הביטוח ליברה נרתמת למען בעלי העסקים הקטנים והבינוניים. ליברה מבינה שבימים אלה העול הכלכלי כבד ומחפשת בכל דרך אפשרית להקל עליהם, לכן היא מעניקה חודשיים חינם ברכישת ביטוח עסק לבעלי עסקים קטנים ובינוניים: החל מחנויות קניון ורחוב ועד מספרות, קליניקות לקוסמטיקה, חנויות פרחים ועוד.

כל בעל עסק יוכל לקבל את ההצעה המתאימה לצרכי העסק הספציפי אותו הוא מפעיל בהתאם למודל הפרסונלי של החברה. פוליסת ביטוח העסק של ליברה כוללת את כל הכיסויים הנחוצים לעסקים קטנים, ביניהם: ביטוח מבנה, תכולה, פריצה,  אובדן הכנסות ,נזקי טבע, צד שלישי, חבות מעבידים, ציוד אלקטרוני ועוד.

אתי אלישקוב, מנכ"לית ליברה: "מאז תחילת המלחמה עסקים רבים נאלצו להאט את קצב עבודתם, לכן בתקופה מאתגרת זו חשוב לנו להקל עליהם ולתמוך בפעילות השוטפת של המשק והכלכלה הישראלית".

הטבה זאת מצטרפת לפעולות נוספות בהן נקטה ליברה מאז פרוץ המלחמה וביניהן, מימון עלות חודש נובמבר למבוטחים תושבי העוטף, דחיית תשלומים, הארכת תוקף פוליסות ביטוח הנסיעות לחו"ל באופן אוטומטי וללא תשלום עבור מבוטחי החברה ששהו בחו"ל וחזרתם התעכבה, וכן רכישות מרוכזות של מוצרי מזון וטואלטיקה עבור חיילי צה"ל ושינוען ליחידות השונות. בנוסף, ליברה עומדת בקשר עם כלל לקוחותיה אשר זקוקים להכוונה וסיוע בזמן תקופת המלחמה – המוקד שלנו זמין בטלפון *6323.

  • ההטבה תקפה בחודשים דצמבר 2023 וינואר 2024 למצטרפים חדשים בלבד, והיא מגולמת במחיר. בהתאם לתנאי ליברה חברה לביטוח בע"מ

0

 חג החנוכה מתקרב ובעוד פחות משבוע הוא כבר פה, אז מצה עושים עם הילדים? הנה כמה אופציות לבילוי

הטרולים חוזרים

לרגל יציאת הסרט החדש  'טרולים 3 – הקול טוב' קבוצת קניוני עופר יוצאת בפעילות 'טרולים 3 – הקול הטוב' ייחודית וראשונה מסוגה בארץ, המיועדת לילדים ולכל המשפחה,הפעילות תיערך במהלך חופשת החנוכה ב – 7 קניונים ברחבי הארץ ותתקיים בשיתוף פעולה עם הסרט החדש 'טרולים 3- הקול טוב'.הסרט יוקרן בבתי הקולנוע בקניוני עופר במהלך חג החנוכה ובכל בתי הקולנוע ברחבי הארץ כמו כן, במסגרת הפעילות יוקמו בקניוני עופר מתחמי טרולים מקוריים ומעוצבים,שיכללו מגוון רחב של פעילויות ואירועים לכל המשפחה: פינות יצירה, קיר צילום עם דמויות הסרט,  פינות איפור, הכנת קשת שיער בהשראת הטרולים ועוד. הפעילות תהיה פתוחה לקהל הרחב, ללא תשלום, והיא תערך במהלך 3 ימי חנוכה, החל מה 10.12 עד ה 12.12

אשליות

"מוזיאון האשליות" חוזר לפעילות ומזמין אתכם למעט התאווררות והנאה בימים הקשים שאנו עוברים: לאחר שהכה גלים ב-50 מדינות בעולם "מוזיאון האשליות" זוכה להצלחה פנומנלית בישראל עם למעלה מ-350 אלף מבקרים שכבר ביקרו ונהנו.

שעות הפתיחה בחנוכה: ימי שישי – 09:00-16:00, ראשון- חמישי ,שבת- 09:00-19:00

המוזיאון נפתח בכפוף ובהתאם להוראות פיקוד העורף. מרחב מוגן נמצא בסמיכות למוזיאון..

נמל תל אביב, מתחם צפוני, ביתן 26. אתר המוזיאון www.musueumofillusions.co.il

הספארי חוזר לפעילות

בימי החג החנוכה, בין התאריכים  9-14.12.2023 כולל הספארי מזמין את המבקרים לנצל את ימי חופשת החנוכה  לביקור רגוע ושליו בספארי  עם  מגוון פעילויות לכל המשפחה. סיור האכלות מודרך בין חצרות בעלי החיים, תחנות הדרכה חווייתיות, פינת יצירה לחנוכה וכמובן הדלקת נרות מידי יום בשעה 15:00 ברחבת המודיעין שבכניסה לגן החיות

שעות פתיחת הספארי:

א'-ו': כניסה  9:00-14:00 (וניתן להישאר בשטח גן החיות עד השעה 16:00)

שבת: כניסה 8:30-14:30 (וניתן להישאר בגן החיות עד השעה 16:30)

הסיורים והסדנאות יתקיימו בין השעות :

שישי ושבת  10:00-15:00

ראשון עד חמישי 12:00-15:00

 הדגמת אש לכל המשפחה עם שלל ניסויים מדעיים

במוזיאון המדע חוגגים את חנוכה עם יריד ייצור דיגיטלי, בואו לשוטט בין דוכנים אינטראקטיביים המכילים מוצרים שיוצרו בטכנולוגיות דיגיטליות מגוונות. הדפסות תלת מימד, בגדים שנעשו במדפסות, מודל מדוייק של פסל של נפרטיטי כפי שהוא מוצג במוזיאון ברלין, חוסם עורקים שנשלח כקובץ לטובת חיילים אוקראינים, תוכלו להפוך נוזל למוצק בלחיצת כפתור ולחתוך בלייזר פיאט בד שתעצבו בעצמכם ועוד.בנוסף, הדגמת אש לכל המשפחה עם שלל ניסויים מדעיים ומדליקים שיחברו בין אש לחומרים כימיים, סדנת בנייה של גליל קסם החושף מאילו תבעים מורכב האור, והדגמה של עשרת הדרכים לשכפול מפתח!

חנוכה, 8-15 בדצמבר, מוזיאון המדע ירושלים, גילאים:- גילאי  3 ומעלה, ולכל המשפחה

חנוכה במוזיאון המוזיקה העברי ירושלים

מוזיאון המוזיקה העברי מזמין אתכם לחגוג את חג האורות בנגינה ובשירה: במהלך חג החנוכה יערכו במוזיאון סיורים מוזיקליים המותאמים לילדים והוריהם בשבעת חללי המוזיאון, במהלכם נכיר כלי נגינה ייחודיים ונתנסה בנגינה, בדגש על כלי הקשת שהם מיסוד האש.לאורך הסיור נכיר כלי קשת מכל התפוצות- המסנקו האתיופי, הגוסלה הבלקני, הקמנצ'ה הפרסי ועוד, בכל תפוצה ננגן יחד שיר או פיוט ברוח חג החנוכה. לאחר הסיור האחרון במוזיאון, תתקיים הדלקת נרות חגיגית בכיכר המוזיקה ויחולקו סופגניות.

מוזיאון המוזיקה העברי ירושלים, חנוכה 7-15 בדצמבר, גילאים: 4-12 ולכל המשפחה. לפרטים נוספים ותיאום הגעה מראש בטלפון 02-5406505  ובאתר המוזיאון  www.hebrewmusicmuseum.com

סדנת יצירת נרות.

'אנו' מוזיאון העם היהודי, מציע בחנוכה הקרוב פעילות אקטואלית ומעשירה למשפחות עם ילדים 'כולנו אור איתן' המאירה את תכונות הגיבורים והגיבורות הטמונים בכל אחת ואחד.הפעילות תתמקד בגלריית 'גיבורים' במוזיאון המציגה מגוון רחב של גיבורי העל שלנו, אישים ונשים יהודים.יות פורצי דרך בדרך אינטראקטיבית וחווייתית הכוללת בין השאר את- ההזדמנות להכיר את אלברט איינשטיין מקרוב, היכולת לשחות כמו מרץ ספיץ, לשחזר באולפן את הכרזת העצמאות והאפשרות לעצב כמו דונה קארן.בביקור בגלריה הילדים יקבלו הדרכה מקדימה וערכה ייעודית ויוכלו למצוא את האישים בגלריה שמייצגים את התכונה הקרובה לליבם . בסוף הביקור תערך סדנת יצירת נרות.

14-10 בדצמבר

שעות 10:00-17:00

לילדים בגיל 6 -12 ולכל המשפחה

הכניסה למפוני הדרום והצפון ואנשי כוחות הבטחון ללא תשלום

פעילויות חינמיות שונות ומגוונות שיאירו לכם את החג

קניון עזריאלי ראשונים מתמלא באור והשנה יותר מתמיד עם משאלה משותפת של כולנו לימים טובים יותר, ונערך לקראת חג החנוכה עם פעילויות חינמיות שונות ומגוונות שיאירו לכם את החג. הדלקת נרות חגיגית בכל ערב, סדנאות יצירה לילדים, מתחמי פעילות לכל המשפחה קישוטי סופגניות בניית סביבונים ועוד הרבה הפתעות.

בין הפעילויות שמחכות לכם:

חנוכה factory

בימים א'-ה' 10-14.12 בשעות 12:00-18:00 ברחבת האירועים בקומה השנייה יחכו לכם מתחמי פעילות לכל המשפחה, קישוט סופגניות, הכנת כדים וחנוכיות מחימר, בניית סביבונים ועוד הפתעות.

סדנאות יצירה לילדים: יתקיימו בימים שני ורביעי 11/13.12 בשעות 15:30-17:30 במתחם המרקדו בקומה השנייה

יום שני- הכנת קופה לדמי חנוכה, יום רביעי- הכנת עששית

ראשונים להדליק: הדלקת נרות חנוכה חגיגית ושמחה לכל המשפחה, מוזיקה טובה, סופגניות טעימות והרבה אהבה. כל ערב בשעה 18:00 ימים ראשון עד חמישי 10-14.12 בקומת הקרקע מול M&H

הכניסה חינם לכל האירועים

שעות סיפור, סדנאות ומופעים בנושאי החג

עופר חדרה , מקבוצת קניוני עופר, יערוך במהלך חופשת החנוכה, שעות סיפור, סדנאות, מופעים בנושאי החג.במהלך חופשת החנוכה ייערכו בתאריכים 10.12-14.12 מגוון פעילויות בנושאי החג, כמו: סדנת עיצוב חנוכיות מגבס, סדנת קישוטי סופגניות, מופע של כוכבת הילדים מיקה, הדלקת נרות עם בית חב"ד ועוד .

יום ראשון ה 10.12 בין השעות 11:00-13:00 – סדנת עיצוב חנוכיות מגבס

יום ראשון ה 10.12 בשעה 17:00 – מופע הסופגנייה שהתגלגלה

יום שלישי ה 12.12  החל מ 11:00-18:00 – הפנינג חנוכה ברחבי הקניון  חגיגה לכל המשפחה, בובות ענק ברחבי הקניון, חלוקת סביבונים, סדנת קישוט סופגניות,

בשעה 11:00 הצגה מופע מסיבת החנוכה של עכברון

ובשעה 17:00 המופע של מיקה כוכבת הילדים בשיתוף הקהל . ביום חמישי ה 14.12 בשעה 17:00 הצגה "מר קרש וגברת מערוך"

במהלך ימי החנוכה תערך הדלקת נרות חגיגית עם חב"ד חדרה בשעה 17:00

כוכבי האור חנוכה 2023 

כוכבי הילדים הגדולים בישראל – רינת גבאי טיילור מלכוב, טל מוסרי, וטוביה צפיר יופיעו ברחבי הארץ כדי לבדר ילדים, להאיר את חנוכה, ולחלק סופגניות ולחגוג את חנוכה עם כל ילדי ישראל. המופע מציג סיפור של ילד צעיר שיצא לחגוג את חופשת חג החנוכה בבית סבו וסבתו בעיר רחוקה. הוא מתגעגע לאבא שלו שנמצא במילואים ומרגיש בודד בלי חבריו מבית הספר. בדרכו המיוחדת הוא מכיר חברים חדשים ואבא שלו מפתיע ומגיע להדלקת נרות. היום יותר מתמיד – כולנו נהיה כוכבים המפיצים אור. המופע ילווה בשירים ישראלים מפורסמים כמו עפרה חזרה עוזי חיטמן ועוד.

איפה ומתי: כל רחבי הארץ. פרטים נוספים: הרכישה באתר: https://www.leaan.co.il/ 

'מאסאנמה' 

מופע מרתק מבית היוצר של להקת "מיומנה"  – 'מאסאנמה' – האבולוציה של הקצב. מופע מרהיב קצבי ומצחיק לכל המשפחה על יום בחיי שבט קדום בשם 'מָאסָאנָמה' שגילה את ההמצאה ששינתה את העולם – הקֵֶצֶב – וכך הפך ללהקה הראשונה בעולם – "מיומנה". מופע  קצבי ושמח במיוחד לילדים, להורים ולסבא וסבתא כאחד. המופע יכיל שירים ישראלים לדוגמה שבט אחים ואחיות ובסוף את ההמנון. אי שם בג'ונגל ניכנס ל "יום בחיי" שבט 'מאסאנמה' הקדום ונקבל הצצה לאיך הם  צדים, מדליקים אש, איך הם מנקים את המערה שלהם והכי חשוב איך הם מגלים את הקצב! המופע משלב את סיפור ההישרדות של 'מאסאנמה' בג'ונגלים של אפריקה.

12.12 – בית החייל תל אביב, 13.12 – חולון , 14.12 – נס ציונה, 15.12 – סמולארש אוניברסיטת תל אביב  פרטים נוספים:  כרטיסים במשרד הכרטיסים איוונטים – בטלפון כוכבית 9066 פרטים נוספים באתר https://www.masanama.co.il/   

חוויה סוחפת וייחודית

ציוריו של האומן האוסטרי הנודע גוסטב קלימט, מוכרים לקהל שוחרי האומנות היטב, תערוכה חדשה של יצירותיו הגיעה לישראל.בתערוכה, אומנות דיגיטלית בהקרנה ב 360 מעלות המעניקה חוויה סוחפת וייחודית. יצירות המופת של גוסטב קלימט ושלבים רבים בחייו מוצגים באנימציה עם אפקטים מיוחדים יחד עם מיצג תלת מימד של ציור הנשיקה המפורסם ביותר שיקבל את פני המבקרים.לתערוכה בישראל נוסף חלק נוסף ראשון מסוגו – מנהרת זהב שבתוכה היצירות המוכרות ביותר שלו. לסיום התערוכה,  תפגשו בתערוכה מתחם מציאות מדומה (VR),בנוסף – קיים בתערוכה חלל SKETCH AND POST בו יוכל הקהל לצבוע את ציוריו של האמן כפי שירצה ולהפיח בהם חיים חדשים,
ואז לראות אותם 'מונפשים' בהקרנה על קיר שלם גדול.

כרטיסים בטיקטמאסטר, 9964*. לאתר התערוכה לפרטים נוספים:   https://www.klimt.co.il/

 

0

החג הופך לחוויה מדעית מרתקת במדעטק, המוזיאון הלאומי למדע, טכנולוגיה וחלל בחיפה עם פעילויות מסקרנות לכל המשפחה.

בין הפעיליות: מופע הדגמות "באנו חושך לגרש", המגלה את תכונותיו המפתיעות של האור והאש, יצירה זוהרת עם ציור על קירות בעזרת פנסי U.V, סדנאות מיוחדות, ציור על שולחן חול וצפייה בגבישים המפתיעים באמצעות טלסקופ. בנוסף התערוכה החדשה "נוסעים בזרם" בשיתוף יונדאי, במרכזה רכב חשמלי תלוי הפוך, המציע מבט ייחודי על חלקיו הפנימיים, לצד עמדות אינטראקטיביות, סימולטור נהיגה וטיים ליין המציג את הקשר ההדוק בין חברה, סביבה, תחבורה ואנרגיה

9-14.12, 16.12 פתוח 10:00-17:00, 15.12פתוח 10:00-15:00. מומלץ לשריין מקומות מראש,  לרגל המצב, מחיר כניסה 65 ₪ לכרטיס בלבד, וכמו תמיד, עד גיל 5 הכניסה חינם. לתושבים, שפונו מבתיהם בהתאם לרשימה באתר – הכניסה ללא עלות:

https://www.madatech.org.il/hanukkah-2023

0

פעילות השופינג טראקס של 'כתום ישראל' יצאה לדרך וכעת הגיעה לחיפה למתחם האודיטוריום- עסקים מהצפון ומהדרום שנפגעו מהלחימה הגיעו למכור את מרכולתם 

בהמשך לקמפיין הטלוויזיה המיוחד שהעלה בנק מזרחי טפחות לאחרונה והכניס את האנשים שמאחורי העסקים שנפגעו בצפון ובדרום  לסלון של כולנו, פלטפורמת העסקים 'כתום ישראל', מעלה הילוך ומביאה את בעלי העסקים ואת מיטב התוצרת שלהם לכל רחבי הארץ, באמצעות 4 משאיות שופינג טראקס, שכל אחת מהן היא למעשה חנות של בעל עסק שפרנסתו נעצרה עם תחילת המלחמה. השופינג טראקס מגיעים למתחמים מרכזיים בערים השונות והציבור הרחב יכול לרכוש ישירות מבעלי העסקים- צעצועים, יינות, פרחים ועציצים, דבש ומוצרים נוספים.

פעילות השופינג טראקס של 'כתום ישראל' כעת הגיעה לחיפה למתחם האודיטוריום, בין העסקים שהגיעו למכור את מרכולתם נמנים קונדיטוריית פאי, משק אחיה, מקום בלב והמשתלה של בועז. 

על מנת להתעדכן ברשימת הערים הנוספות אליהן יגיעו השופינג טראקס יש להיכנס למתחם 'כתום ישראל' באתר בנק מזרחי טפחות, מתחם כתום ישראל הוקם באתר הבנק, ובו מוצגים עסקים ושירותים מיישובי העוטף, שדרות, אופקים, נתיבות ויישובים נוספים מהדרום והצפון וכן עסקים שבעליהם גויסו למילואים. לכל בית עסק הוקם אזור משלו ובו פרטי העסק, פרטי קשר וקישור לאתר האונליין/העמודים של בית העסק ברשתות החברתיות – פייסבוק ואינסטגרם. מטרת הפלטפורמה היא חיבור בין בעלי העסקים ללקוחות באופן ישיר ובלתי אמצעי. 

לדברי תרי ישכיל, סמנכ"לית השיווק והפרסום במזרחיטפחות: 'כתום ישראל' הוקם בכדי לתמוך בעסקים שנפגעו. מאות אלפי ישראלים נכנסו למתחם ופנו לעסקים על מנת לעזור להם. הגיע השלב הבא, בו  אנו מגיעים לערים המרכזיות ברחבי הארץ בכדי שהציבור הרחב יוכל לפגוש באופן אישי את העסקים ולרכוש מהם ישירות״.

צילום- גיל רובינשטיין

0

לרגל יום התה הבינלאומי החל בכל שנה ב 15 לדצמבר, מותג התה והחליטות הבינלאומי פומפדור משיק לחורף הקרוב מהדורת חורף 2023, הכוללת שתי חליטות צמחים:חליטה בטעם פטל ונשיקות מרנג – המגיעה בטעם מתקתק וחליטה בטעם  סנגריה חמה – היחידה בשוק התה, המציעה משקה  מלא בטעמים, מתובל וטעים במיוחד.החליטות החדשות של פומפדור עשויות מרכיבי פירות וצמחים, ללא קפאין.

המותג  FREE משיק שני חטיפים חדשים עשירים בבוטנים ושקדים עם שכבת שוקולד מריר איכותי בשני טעמים: חטיף בוטנים ושקדים עם בננות וציפוי בטעם שוקולד מריר וחטיף בוטנים ושקדים במליחות מעודנת עם שוקולד מריר.החטיפים טבעוניים – ללא גלוטן' ללא חומרים משמרים, ללא תוספת סוכר.

אסם נסטלה משיקה לראשונה במהדורה מוגבלת את אפרופו מצופה קרם בטעם קרמל ומחזירה למדפים כמו בכל חורף את אפרופו מצופה שוקולד חלב.מדי שנה צרכני החטיפים מצפים לחדשנות בסדרת אפרופו בציפוי וללא ספק טעם הקרמל מתאים כמו כפפה ליד. לצד טעם הקרמל, כמדי חורף יחזור למדפים אפרופו מצופה שוקולד חלב.

המותג הקולינרי מאסטר שף משיק בימים אלה מיני קרוטונים בטעם שום בצל – באריזה אישית, מוקטנת (200 גרם), המספקת נוחות ושמירה על הטריות.מדובר בקרוטונים אפויים, פריכים במיוחד, ללא צבעי מאכל וללא חומרים משמרים.

 

 

קפה עלית משיקים מוצר חדש במהדורה מיוחדת של קפסולות קפה בטעם צ'אי מסאלה.צ'אי מסאלה הינו תה הודי מסורתי, המעושר בתבלינים חמים בעלי ארומה וטעם עשירים, בתוספת חלב חם.תערובת הפולים הינה 100% פולי ערביקה מברזיל שמגיעים מאזור הגידול מוגיאנה שנמצא צפון מזרח לסאו פאלו.

חנוכה מתקרב בצעדי ענק ולקראת החג משיקה קינדר את המוצרים המיוחדים במהדורה מוגבלת לחג. בין המוצרים החגיגיים ניתן למצוא מארז קינדר חנוכייה המורכב מ-9 יחידות שוקולד קינדר בצורת נרות דולקים, קינדר חצי מטר המכיל את אצבעות השוקולד האהובות באריזה בגודל חצי מטר מקושטת בסביבון ונרות החג וביצת הפתעה מקסי שגם היא מתקשטת לכבוד החג.

רשת מקס ברנר מציעה בחג הקרוב מארזי מתנות מיוחדים אשר הורכבו על בסיס החיבור של סמלי החג – סביבונים, חנוכיות ושלישית חטיפים בעיצוב מיוחד ובמהדורה מוגבלת לכבוד החג.המארזים הורכבו בשילוב מיטב השוקולדים המוכרים והאהובים בייצור כחול לבן, לצד הטעמים החדשים והמפתיעים ליצירת מקבץ אולטימטיבי של טעמים המיועדים לילדים ולמבוגרים כאחד, כמתנה מושלמת לחג.במסגרת המארזים, ניתן יהיה לרכוש מארז נרות חנוכה לחג מבית עסק בעוטף וגם חנוכייה מעוצבת של עמותת אקי"ם כתרומה לקהילה. ניתן להשיג את מארזי החג באתר האינטרנט של הרשת: www.max-brenner.co.il  ובסניפים החל מתחילת חודש דצמבר.'גרנייה' משיק  סדרת טיפוח חדשה לשיער: Pineapple – FRUCTIS HAIR FOOD  (אננס), המיועד לבעלות שיער ארוך וחסר חיוניות וברק, הסובל באופן טבעי מקצוות מפוצלים.הסדרה החדשה כוללת שלושה מוצרים: שמפו, מרכך ומסכה לשיער, המסייעים בהחלקת קצוות השיער ומעניקים להם זוהר,מסיכת השיער בעלת שלושה שימושים: כמסכה המזינה את השיער בלחות, כמרכך המעניק רכות לשיער ללא הכבדה, להתרת הקשרים וגם כקרם לחות ללא שטיפה להזנת השיער.

מותג טיפוח השיער 'אלביב', מבית לוריאל פריז,  מרחיב את  סדרת דרים לונג המיתולוגית, ומשיק לראשונה:  שמפו יבש –  AIR VOLUME (אייר ווליום).השמפו היבש של אלביב מכיל ויטמין ושמן קיק ומאריך את תחושת הניקיון לאורך זמן. הוא מרענן את השיער ולא מותיר שאריות לבנות, מרים מיידית את השורשים ומעניק ניחוח עדין ומתמשך.

Laline, הרשת הבינלאומית לטיפוח הגוף ומוצרי האווירה משיקה לקראת חג החנוכה קולקציית מוצרי לייפסטייל לבית אלגנטית וזוהרת.הקולקציה החגיגית משדרת אוירה בוטנית וטבעית ומתובלת בגוונים של ירוק וזהב וכוללת חנוכייה בהרכבה עצמית, נרות בניחות שונים, דיפיוזר, פמוטים, תיקי איפור ועוד. ניתן להשיג ברשת החנויות ובאתר.

0

מכל בחינה שהיא, טניה אוהב-שלום אינה קוסמטיקאית רגילה וקליניקת הטיפולים הנושאת את שמה אינה עוד קליניקה לטיפוח העור. 15 שנות ניסיון, ידע מעמיק, מחויבות לתוצאות והצלחות מוכחות ממקמים את אוהב-שלום בחוד החנית של עולם הקוסמטיקה הישראלי. הקליניקה היוקרתית שבבעלותה הינה בוטיק לטיפולי עור ויופי מגוונים, המתבצעים תוך שימוש בשיטות פורצות דרך ובעזרים טכנולוגיים מהמתקדמים ביותר בעולם.

כמי שנולדה והתחנכה בברית המועצות לשעבר, מורגלת אוהב-שלום (שעלתה לישראל בשנות העשרים לחייה מתוך דחף ציוני), בחריצות, התמדה, שאפתנות, קפדנות וחתירה בלתי מתפשרת למצוינות. "זה היה חינוך מאד נוקשה" נזכרת אוהב-שלום "אבל כיום אני יודעת להעריך את הדרך שבו חונכתי לחשוב ולעבוד, כשהנחת היסוד היא שבינוניות פשוט אינה באה בחשבון. אני תובענית מאד כלפי עצמי, דורשת מעצמי מצוינות במקצוע שבחרתי, ולכן מקפידה על שימוש במיכשור הכי מתקדם ובמוצרים הכי איכותיים".

גישתה הנוקשה של אוהב-שלום באה לידי ביטוי גם בתפיסתה את תחום טיפולי הפנים והעור. "הנשים הישראליות הן קצרות רוח, ורבות מהן מחפשות טיפולים בשיטת 'זבנג וגמרנו', מבלי להבין ששום שינוי מהותי בעור לא מתקבל מיד לאחר טיפול של 90 דקות. כמו בדיאטה או בכושר גופני, כך גם בשיפור מראה העור אין קיצורי דרך" קובעת אוהב-שלום, שמצהירה בגלוי על כך שהיא בוחרת לטפל אך ורק בנשים המביעות נכונות להתחייב ולהתמיד לטווח ארוך. "לא לכולן מתאים להיות לקוחות שלי" היא אומרת "אבל למי שכן, מובטחים אבחון מדויק מאין כמותו של הצרכים והבעיות הספציפיים, תהליך טיפולי מעמיק, יסודי ומקצועי מהמעלה הראשונה, ותוצאות איכותיות הנישמרות לאורך זמן".

כמי שלא מוכנה להתפשר על פחות ממאה אחוז איכות ומקצועיות, בשנים האחרונות החלה אוהב-שלום לפתח בשיתוף כימאית צמודה מוצרי פרימיום קוסמטיים הבלעדיים לה. אלו, בשילוב מיכשור טכנולוגי מתקדם, ידע מדעי וניסיון עשיר, מעניקים לה את היכולת להתמודד ולהביא לפתרון מגוון רחב של צרכים, כגון הזדקנות העור, פיגמנטציה, דילול, קמטוטים, מחסור בלחות, עודפי שומן ועוד, והופכים את אוהב-שלום לסמכות בלתי מעורערת בכל הנוגע לטיפולי עור ויופי ולנישה יוקרתית העומדת בפני עצמה בעולם הקוסמטיקה הישראלי.

לפרטים נוספים, לחצו כאן

 

 

 

0

מרכז יום בית מרים של עמותת איל"ן בחיפה, לוקח חלק במיזם הארצי 'לזרוע אור' ושותל עציצים למגורים הזמניים של תושבי העוטף אשר פונו מבתיהם. בפעילות משתתפים כ100 בוגרים חברי מרכז היום, עם מוגבלויות פיזיות שונות. 

במסגרת המיזם, חברי המרכז נרתמים על אף המורכבות הפיזית, להכנת שתילים ועציצים לתושבי העוטף אשר פונו מבתיהם בעקבות המלחמה הקשה למגורים זמניים במלונות וביישובים מארחים. התושבים אשר פונו הינם רחוקים מהסביבה הטבעית המוכרת להם, מהמרחב החקלאי ומתחושת הבית וכחלק ממטרת המיזם, להקנות להם תחושת בית ככל האפשר. 

כמיל סכס, חבר איל"ן, בן 45, עם רככת עצמות ומוגבלות תנועה ברגליים ובידיים, מתנייד בכיסא ממונע, שיתף: "הידיעה שהעציצים הגיעו למפונים מהעוטף שימחה אותי, כי ידעתי שזה עושה להם טוב בלב, בתקופה כזאת קשה ועצובה. אני מאוד אוהב את העבודה בגינה בבית-מרים, ולומד על עצמי ועל הטבע בזכות הגינון, אני שמח שיוצא מזה משהו טוב".

"האפשרות להיות בצד הנותן ולקחת חלק בתמיכה ובסיוע למי שנפגעו במתקפה הנפשעת מרגשת מאוד את מקבלי השירותים במרכז היום, והתרומה היא הדדית. הזרעים נזרעו בגינה ייעודית שהוקמה במרכז היום ועם צמיחת הצמחים נשתלים בעציצים מידי יום", סיפרה דפנה הולנברג מנהלת בית מרים- מרכז היום של איל"ן בחיפה.

"הפעילות ההתנדבותית שולבה כחלק משגרת הטיפולים והפעילות הניתנת לחברי איל"ן במרכז היום. את העציצים צובעים חברי המרכז בשיעורי יצירה במטרה לשפר יכולות כדוגמת מוטוריקה עדינה ולפעולת השתילה גם כן תרומה לתפקודים ולטווחי התנועה של אנשים עם מוגבלות. לזה מתווסף גם ערך הנתינה שהינו חשוב ביותר", הוסיפה הולנברג. 

 

0

חג החנוכה מתקרב בצעדי ענק ואיתו הסופגניות בשלל מילויים טעמים וניחוחות. מטוגנות, אפויות, והכי חשבו עשירות בקלוריות- לכם נותר רק לבחור את המילוי.

בטעם של פעם

לקראת החנוכה, משיקה קונדיטוריית ביסקוטי קולקציית סופגניות בהשראת עולמות הקונפיסרי- ממתקים במלאכת יד. ממרשמלו במרקם קטיפתי של ענן, דרך מרמלדה ממחית פרי אמיתי ועד סוכריית טופי בטעם של פעם, בין הסופגניות שיוצעו למכירה:

מרשמלו – קרם פטיסייר וניל, ציפו שוקולד רובי קריספי, מרשמלו פטל וסוכריות.

טופיפי – קרם נוטלה, ציפוי גנאש קרמל, פניני שוקולד חלב, ממתק טופיפי.

מרמלדה מנגו- קרם מנגו וקרם וניל, ציפוי שוקולד לבן קריספי, שברי מקרון, מרמלדה מנגו.

פרלין שוקולד נוגט – קרם קרמל מלוח, ציפוי גנאש שוקולד חלב, טוויל שוקולד עגול, פרלין שוקולד נוגט.

סופגניה פאדג' מוקה פקאן – קרם מוקה עדין, ציפוי שוקולד לבן קריספי, שבבי פקאן סיני, פאדג' קפה פקאן.

נאמנה למקור

רשת "מאפה נאמן משיקה קולקציית סופגניות מרהיבה, שיקית, אומנותית חדשנית ופטריוטית במיוחד לחג החנוכה. הקולקציה משלבת טעמים קלאסיים, לצד שילובים הלקוחים מעולם הפטיסרי כמו דונט רושה, פונדט לבן מסורתית, פונצ'יקי פסטוצינה, ריבת חלב, שוקולד לבן/חום בלגי, גנאש קרמל ועוד מגוון שילובים מעניינים שימתיקו לנו את התקופה הנוכחית. בראש הקולקציה עומדת "ישראלה": סופגנייה במילוי קרם פטיסייר, בציפוי שוקולד לבן, בעיטור סוכריות מאורכות בצבעי הדגל ובצירוף דיגלון ישראל, בנוסף ניתן למצוא שוקולד חלב – סופגנייה בציפוי שוקולד בלגי חלבי, ריבת תות – סופגנייה במילוי ריבת תות, ריבת חלב – סופגנייה במילוי ריבת חלב, שוקולד לבן – סופגנייה בציפוי שוקולד בלגי לבן ועוד מגוון גדול של דואנטסים לחנוכה. המוצרים נמכרים בכל רשת "קפה נאמן" ברחבי הארץ

ללא גלוטן

רשת ביגה משיקה סופגניות ללא גלוטן במבחר טעמים ומילויים כמו: קרם פיסטוק, פירות יער, ריבת חלב, קרם קפה ובמילוי קלאסי של ריבת תות. גולת הכותרת: 'סופגנייה פטריוטית' –  בצבעי וסמלי דגל ישראל  וסופגניות קרם פטיסייר וניל – ללא גלוטן.

לימון יוזו בקראסט סוכר וניל ומרנג צרפתי

רגע לפני חג החנוכה, 'רולדין' מציגה את קולקציית הסופגניות הכוללת מילויים מפתיעים כדוגמת קרם לימון יוזו בקראסט סוכר וניל, קרם דולצ'ה פלור דה סל בשילוב טופי קרמל, מסקרפונה פיסטוק, קרם קוקוס יוגורט בשילוב מרנג צרפתי ועוד. קולקציית הסופגניות של רולדין מיוצרות מחומרי הגלם האיכותיים ביותר ובעבודת יד ושמה כערך עליון את החדשנות, יצירתיות והמגוון הרחב.השנה הקולקציה החדשה תכלול 12 סופגניות החל מהקלאסיות ועד פסגת הפטיסרי ובינהם: דולצ'ה פלור דה סל-  סופגנייה במילוי קרם דולצ'ה פלור דה סל, טופי קרמל בקראסט סוכר וניל

מרנג יוזו – סופגנייה במילוי קצפת וניל, קרם לימון יוזו בקראסט סוכר וניל ומרנג צרפתי

מסקרפונה פירות יער – סופגנייה במילוי קרם מסקרפונה וניל, מרמלדת פירות יער בקראסט סוכר פטל

Choco Candy – סופגנייה במילוי קרמו שוקולד חלב ומריר, גלסאז' נואר, קרם שוקולד אגוזי לוז וסוכריות צבעוניות

Sweet Rose – סופגנייה במילוי קרם מסקרפונה ורדים, מרמלדת קסיס, קצפת פירות אדומים, גלסאז' פטל וקריספי יוגורט

עוגת ביסקוויטים ושוקולד- בסופגניה

בונז'ור, משיקה קולקציית סופגניות ברוח התקופה, סופגניות בטעם ישראלי המטוגנת במקום, תימכר בבלעדיות בסניפי הדגל של רשת 'חצי חינם'.

בקולקציה יוצעו למכירה שלושה טעמים טעימים במיוחד (פרווה):

סופגנייה ישראלית כחול לבן- ציפוי שוקולד לבן, קוקוס ומרשמלו

סופגנייה ישראלית בטעם עוגת ביסקוויטים ושוקולד- הטעם האהוב של עוגת ביסקוויטים עם קרם שוקולד עשיר ופירורי פתיבר.

סופגנייה ישראלית חלבה וסילאן- שילוב מנצח ואהוב של חלבה וסילאן , סופגנייה בציפוי שבבי חלבה וסירופ סילאן

הסופגניות ימכרו במארז של 6 סופגניות בעלות של 29.9 ₪ במסגרת פופ-אפ שיפעל למשך 3 ימים

יום – רביעי (6.12) חמישי, נר ראשון של חנוכה ( 7.12) וביום ראשון (10.12) או עד גמר המלאי.בסניפי הדגל של רשת הקמעונאות 'חצי חינם'.

פיסטוק קראנצ'י

רשת הפיצריות האמריקאית ,"פאפא ג'ונס משיקה מהדורת חנוכה מיוחדת של סופגניות אפויות בטעמים מפתיעים. כל קינוח "פאפא רול" שבמהדורה החדשה מכיל 8 מיני-סופגניות מהבצק הטרי של פאפא, אפויות בתנור (ללא שמן וללא טיגון), בשילובים מפתיעים ובינהם:

קראנץ' בייגלה מלוח ועוגיות – רוטב בייגלה מלוח קראנצ'י, נגיעות שמנת ושברי עוגיות (8 יח').

חזרה לילדות – קרם מרשמלו מעודן בשילוב נגיעות שמנת  (8 יח')

קלאסיקה משודרגת – קרם פירות יער מתקתק בשילוב קרם שמנת איכותית (8 יח')

פצפוצי רושה ופיסטוק – קרם פיסטוק קראנצ'י בשילוב פצפוצי שוקולד רושה ונגיעות שמנת (8 יח')

המהדורה תהיה זמינה החל מה-5.12 ועד סוף דצמבר , להשיג ב-30 סניפי פאפא ג'ונס בפריסה ארצית.

0

בשבוע שעבר ערכה האקדמית גורדון אירוע עבור 200 ילדים ובני משפחותיהם שפונו מעוטף עזה ומגבול הצפון מאז החלה המלחמה. במסגרת ההפנינג שנערך בקמפוס המכללה, התקיימו מגוון פעילויות העשרה, ניסויים מדעיים, משחקים, עמדות מציאות מדומה, טכנולוגיות מתקדמות ורובוטיקה לצד דוכני אוכל, מתקנים מתנפחים, שולחנות משחק, איפור, יצירה וגם הופעה ייחודית של אמן העל חושים שימי אטיאס אשר הלהיב את הקהל. האירוע כולו נערך בהתנדבות ובסיוע מצד סגל המכללה ומצד עסקים של קישוטים בלונים, קונדיטוריות ומפעילי מזון. הוא התקיים באהבה למען הילדים שפונו מבתיהם, על מנת לאפשר להם חוויה חיובית בתקופה המורכבת. את מרבית הילדים שהגיעו לאירוע, מלווים מתנדבי המכללה כבר חודש וחצי לצד צוותים ומתנדבים נוספים במרכזים.

מבוקר ה-8.10, יום בלבד אחרי תחילת המלחמה, פתחה האקדמית גורדון מערך התנדבות רחב, בו שותפים עשרות סטודנטים שמתפקדים כמורים וגננות עבור המפונים, מרצים ואנשי סגל מהמכללה  שמעבירים פעילויות חוויתיות ופעילויות העשרה. כל זאת כמעט באופן יומי, ב-10 מרכזי מפונים ביניהם בטבריה, חיפה, זכרון יעקב, עפולה, מעגן מיכאל ונחשולים. בחלק מהמקומות היו שותפים הסטודנטים להקמת המרכזים.

נשיא האקדמית גורדון, פרופסור יואל מנספלד: ״מאז החלה המלחמה קיבלנו החלטה להגיע לכמה שיותר ילדים ומשפחות, ולהפוך את התקופה הקשה הזו למעט יותר פשוטה עבורם. ההפנינג שקיימנו היום במכללה הוא מהלך נוסף של גורדון למען הילדים, ואני שמח לראות שכל כך הרבה ילדים ומשפחות הגיעו וקיבלו כל כך הרבה אהבה".