3
השש זוכה לתמיכה מהבמה. צילום: יעקב סבן

מה שהיה אמור להיות מפגן  של העצמה לקהילה הגאה ובתמיכת העירייה, הפך לאירוע בעל טונים צורמים במיוחד. ראש העיר יונה יהב  הדהים את הקהל באומרו : "זאת העיר שלכם בדיוק כמו שזו העיר שלנו". הפעילה החברתית ד"ר יאלי השש הורדה מהבמה אחרי שפנתה בחריפות ליהב לגבי נושאים עירוניים שונים. "אם לא נוח ליהב לשמוע, שיבלע את הצפרדע. גם לי לא נוח לבלוע חלקיקים של זיהום אוויר", היא אומרת

התחושה בשבועות האחרונים הייתה כי השנה מצעד הגאווה יהיה מרגש, מרשים ומכבד במיוחד. לראשונה מאז שהחל בחיפה, דגלי הקהילה הצבעוניים נתלו בכל העיר, ראש העיר יונה יהב הכריז תמיכתו והזדהותו עם קיום המצעד וכולם חיכו לאירוע, אשר בסופו של דבר נשא טונים צורמים ותחושות כעס ועלבון.

בתום הצעדה ברחובות הכרמל הגיעו אלפי חברי הקהילה והמזדהים עימם לגן האם שם התקיימה עצרת שכללה נאומים של דוברים רלבנטים והופעה של הזמרת עדן בן זקן.

יהב עלה לבמה לשאת דברים, אולם כפי שמספר רוני, אחד הנוכחים באירוע, הם הצליחו להעליב ואף להרגיז רבים: "בסוף נאומו הוא אמר דברים שכביכול היו אמורים להיות בקטע friendly  ומקבל אבל היו אולי הדבר הכי מתנשא, הוא אמר ' תהינו, תחגגו, זו עיר שלכם כמו שזו העיר שלנו', אתה רציני?? זה כמעט כמו ברמה של להגיד 'גם ערבים הם בני אדם'. אני לא מבין איך הוא עדיין ראש עיר".

השיא היה בהמשך כשעלתה לבמה ד"ר יאלי השש, פמיניסטית הפעילה בארגון "אשה לאשה", שהחלה להקריא מדברים שכתבה בטורה האישי שהתפרסם אתמול (שישי) במקומון 'כלבו' החיפאי, אולם לא הספיקה לסיים אותם. זו הורדה מהבמה על ידי המאבטחים, שכן אנשי העירייה כנראה לא אהבו את העובדה שהיא הזכירה את זיהום האוויר, ארגון מי כרמל והבית בקרית חיים, השש  אמרה על הבמה ליהב, כי עליו לפרוש מכל תפקידיו בדירקטורים של האיגודים הציבוריים העוסקים בסביבה במפרץ חיפה בשל מה שהיא מכנה "שיתוף הפעולה" עם המפעלים.

בין השאר היא אמרה : "(יהב) הייתי רוצה שתחשוב על בעלי ההון ועל התאגידים המאיימים לחסל את חיפה, שנים אמרו לך שאם לא תיענה לתביעותיהם הכל פה ייהרס, אבל ההחלטות שאתה מקבל בעקבות תודעה כוזבת עולות לנו בבריאות…אני רוצה שתחשוב למשל על תאגיד המיים המתעמר בנו תושבי חיפה ובגלל שהשתכנעת כל כך שמה שהם עושים זה מה שצריך לקרות, תושבים המקבלים חשבונות פיקטיביים מתאגיד דורסני. תחשוב על הארנונה בחיפה מהיקרות ביותר בארץ שהיא אינה גזירת גורל".

לדברי ד"ר השש, כשהייתה לפני סיום נאומה קטעה אותה מנהלת אגף האירועים בעירייה, לא בגלל אילוצי זמן כפי שחשבה בתחילה אלא בגלל צנזורה. "התעקשתי לקרוא את הפסקה האחרונה שלי אבל הם כיבו את המיקרופונים ולא יכולתי להמשיך, אמרתי שאני מוכנה לרדת רק אחרי שאסיים להקריא, הקב"ט אמר לי שהוא קודם יקרא ורק אם יראה שזה בסדר יאשר לי לסיים את דבריי. זה לא מתפקידו של קצין ביטחון לאשר טקסט למצעד הגאווה, לא יכולים להחליט עבורי מה להגיד ומה לא".

– ואז פינו אותך בכוח.

"הם נורא לא רצו להגיע למצב פיזי של לפנות בכוח, מצד שני גם לא הצליחו להגיע למצב שיקבלו אישור לתת לי לדבר. לבמה עלו שתי חברותי, לילך בן דוד ונינה מזרחי ואחרי כעשרים דקות החליטו שהם הולכים על פינוי בכוח, פשוט גררו אותנו משם. לי זה לא כאב פיזית אבל לחברות שלי כן. מדהים שאירוע שהוא בסימן נשים העירייה בעצם הפעילה כוח כדי להשתיק אישה שעומדת על הבמה.

"המנחה הדראג קווין גלינה  כל כך כעסה ולא הסכימה להמשיך להנחות. האירוע יצא מצב מאד מסובך ומורכב גם עבור הקשת החיפאית כי זו עמותה של אנשים מקסימים שעשו המון להשיג את הדבר הזה והקשר עם העירייה חשוב להם, מצד שני קשה להם שהעירייה פתאום דורשת צנזורה. העירייה אמנם עוזרת לממן את המצעד אבל אין לה שום זכות לקבוע את התכנים שלו".

"הקהילה הגאה בחיפה היא באופן מסורתי קהילה פוליטית שהתפקיד שלה לא רק להשיג לעצמה זכויות ולהיות סקטוריאלית, אלא גם להתחבר למאבקים נוספים . לכן דיברתי גם כל זיהום האוויר, תאגיד מי כרמל והבית בקריית חיים. אנחנו רוצים לחיות בעיר טובה יותר, בסך הכל לשים אתגר ליונה יהב ולהראות לו שהוא יכול להיפרד מדפוסים ישנים".

ד"ר השש מגחכת נוכח העובדה שבעמוד הפייסבוק של העירייה פורסמה הודעה בה נאמר כי בעירייה מצרים על כך ש"הגברת שביקשו ממנה לרדת מהבמה לא הסכימה לרדת". "זהו חוסר הבנה מוחלט של המשמעות של מצעד הגאווה והתפקיד שלו, חוץ מזה שלקחו ממני את התואר ובמקום זה עשו ממני גברת, מישהי בלי שם שזה מקטין, כאילו הייתי אשה שנתקעה על הבמה"

– את יכולה להבין למה הם רצו שתרדי?

"כן, בסדר, הם אומנם מימנו את המצעד וזה לא נוח לשמוע ביקורת אבל חוסר נוחות היא לא תמיד סיבה לפעולה. בולעים את הצפרדע וממשיכים גם לי לא נוח לבלוע חלקיקים מזהמים בעיר או שתאגידי מים שולחים לי חשבונות פיקטיביות או לסבול מארנונה בין היקרות בארץ".

נכון לזמן כתיבת שורות אלו טרם התקבלה תגובת עיריית חיפה.

 

0
איך הפכה מסעדת יסמין בעספיא לסיפור הצלחה ומוקד עלייה לרגל לתיירים? המקום המעוצב להפליא מיטיב להפתיע עם תפריט מגוון מטבחים עולמיים ומציע חוויה קולינרית אירופאית משובחת
בלב נופי הרי הכרמל הקסומים, באוויר הצלול של עספיא, הרחק מהכביש הראשי ומהמולת היום, ממוקמת פנינה קולינרית המציעה חוויה ייחודית המשלבת טעמים ים תיכוניים אותנטיים עם מטבחים עולמיים, אירוח חם ואווירה פסטורלית- מסעדת יסמין.
מידי יום מאות סועדים נוהרים מהסביבה, מרחבי הארץ ואף מחו"ל למקום, על מנת ליהנות ממטעמי ידיה של אישה פורצת דרך, דתיה, מחלוצת המסעדניות מהמגזר הדרוזי הקונסרבטיבי באיזור, שהפכה את הבלתי אפשרי לאפשרי ואת עספיא לאחד המקומות התיירותיים ביותר בצפון.
שמה אמאני ללאוי, אם ל-3 ילדים, שהחליטה להגשים חלום ולפתוח מקום קטן בו תוכל למכור את הכריכים המיוחדים שהיא מכינה. המקום, שנקרא על שם בתה הבכורה, יסמין, זכה להצלחה מיידית, והפך במהרה למקום מפגש אהוב על תושבי האיזור. בשל הביקוש הרב, התרחב המקום ונפתח מחדש לפני כ-3 שנים כמסעדה מרווחת ומזמינה, בעיצוב מודרני שמשלב עץ חמים ואבן, לצד גינה מטופחת ומתוקתקת.
עם אירוח לבבי מבית דרוזי מסורתי וחם, מגע ידה הקסום של אמאני מורגש בכל מנה ובכל פינה, כמו גם הסטנדרט הגבוה בהכנת המנות מחומרי הגלם המשובחים ביותר, היוצאים ממטבחה החדשני.
מופקד לצידה צוות שפים מקצועיים מהשורה הראשונה, המתמחים בפיוז'ן מטבחים מרחבי הגלובוס, תוך שימוש בחומרי גלם מקומיים טריים ואיכותיים, פארם טו טייבל. הסומק הבלאדי שנטחן במקום, הבשרים המעושנים במתחם, שמן הזית המיוחד שמיוצר במקום בשילוב עם פטרוזיליה ומגוון תבלינים ריחניים הנקטפים עבור כל מנה הם רק ההתחלה.
המסעדה מתהדרת בסקאלה מרהיבה ונרחבת של תפריטים. ניתן למצוא ארוחות בוקר עשירות, סלטים טריים, מוקפצים אסיאתיים, מנות פסטה איטלקיות, דגים ומאכלי ים, מנות עיקריות בשריות, אוכל ביתי דרוזי, קפה, לחמים ומאפים מתוצרת המקום ופטיסרי שלא יבייש קונדיטוריה בצרפת.
אסמעיל ללאוי, מבעלי המסעדה: "יסמין מבחינתנו היא חלק מהבית שלנו ואנו מקפידים מאוד על רמת האוכל והשירות והאווירה הנעימה הכללית, עד הפרט הקטן ביותר. לא סתם המסעדה נושאת מאות ביקורות מעולות בדירוג גוגל ושמה יצא למרחקים, אנחנו מבטיחים לכל אורחינו בילוי וחוויה קולינרית בלתי נשכחת"
מסעדת יסמין
רח' א-זנבק, עספיא

0

התערוכה "Behind the Screens" במדעטק, המוזיאון הלאומי למדע, טכנולוגיה וחלל בחיפה: מרימים מסך מעל סודות הדיגיטל. התערוכה היא הזדמנות לחוות את העולם הווירטואלי מזווית שלא הכרתם ולגלות את הפוטנציאל, היופי והאתגרים הגלומים בו. יוסי אני מנכ"ל המדעטק: "דרך טובה ומעשירה לבלות יום קייצי"

 

איתן אלחדז ברק

המסכים סביבנו הפכו מזמן לחלק בלתי נפרד מהחיים שלנו. יותר מזה, הם כבר חלק מאיתנו.
הקיץ הזה אתם מוזמנים להכיר את העולם הדיגיטלי שמקיף אותנו בדרך יצירתית, חדשנית ומלאת גילויים והפתעות, בתערוכת Behind the Screens.

בתערוכה הזאת לא מכבים מסכים – נכנסים אליהם
כמו בכל תערוכה במדעטק – מדע, טכנולוגיה, חוויה וקסם משתלבים כאן יחד.
בואו לחוות את העולם הווירטואלי מזווית שלא הכרתם ולגלות את גודל הפוטנציאל, היופי והאתגרים הגלומים בו, דרך עשרות מייצגים אינטראקטיביים ומסכי ענק.


מאחורי הקלעים הדיגיטליים
התערוכה הצבעונית והמפתיעה מתאימה לכל המשפחה. תוך כדי משחק והתנסות הילדים יכירו את הדמות האונליינית שלהם ויראו איך היא נוצרת כתוצאה מלייקים, תגובות וקשרים וירטואלים. יחד איתם, גם ההורים יכירו צדדים חדשים של המרחב הדיגיטלי, יבינו לעומק את ההשפעה שלו על היומיום שלנו, יקבלו הצצה לעולמם של הילדים ויחוו יחד את הקסם שמאחורי המסכים.
לאחר שהוצגה לראשונה במדעטק ואחרי שסחפה מאות אלפי מבקרים ברחבי העולם, Behind the Screens חוזרת – בגרסה משודרגת.

 

בין היתר תפגשו בתערוכה:

👈 מבוך דיגיטלי שעוקב אחרי כל צעד שלכם ומדגים איך הפעילות האונליינית שלנו נשמרת

🤔 משחק ניחושים וירטואלי שבו תנסו לזהות מבקר רנדומלי שנמצא בצד השני של המסך

👀 חלל שמציג את המציאות בצורה שונה עבור כל אחד מהמבקרים, בהתאם לפעילות בתערוכה

😺 חוויות טכנולוגיות מותאמות אישית שמגיבות למצב הרוח שלכם ומעצבות עולם ייחודי

התערוכה היא הזדמנות לחוות את העולם הווירטואלי מזווית שלא הכרתם ולגלות את הפוטנציאל, היופי והאתגרים הגלומים בו, דרך עשרות מייצגים אינטראקטיביים ומסכי ענק בתערוכה צבעונית המתאימה לכל המשפחה.

אחרי שסחפה מאות אלפי מבקרים ברחבי העולם, Behind the Screens חוזרת למדעטק בגרסה משודרגת ומתווספת אל עשרות תערוכות הקבע, מרכז החדשנות, פארק המדע הפתוח ומתחם הגיל הרך.

 

 

0

 

אחמד גדיר, 20, צעיר בדואי מביר אל-מכסור שבצפון, קיבל אות הצטיינות על שירות לאומי במערך הכיבוי וההצלחה מטעם אגודה להתנדבות

לאחר שנתיים של שירות לאומי משמעותי מטעם אגודה להתנדבות במערך הכיבוי וההצלחה, הוענקה השבוע תעודת הצטיינות לאחמד גדיר, 20, צעיר בדואי מביר אל-מכסור שבצפון.

אחמד עבר קורס תומכי לחימה במכללה הלאומית לכבאות והצלה, ואחרי שסיים בהצלחה השתלב כבן שירות לאומי בתחנת נוף הגליל. אחמד מספר שנכנס לשירות כשאינו יודע לדבר עברית כלל, וכיום, בזכות השירות והעבודה המשותפת – ערבים, דרוזים ויהודים יחד – הוא מדבר עברית שוטפת. השירות הלאומי מחזק שילוב איכותי בחברה הישראלית גם ברמת התעסוקה, אחמד, שחולם להיות לוחם אש, החל בתהליך גיוס ומתכוון להמשיך כעת לעבודה קבועה במערך הכבאות וההצלה בישראל.

בנוסף, אחמד מספר כי חמשה מחבריו הגיעו בעקבותיו לשירות הלאומי.

בזכות ערנותו לפיצוץ ששמע כשנפגש עם חבר, הצליח אחמד להציל את הכפר שלו משריפת ענק והיה שותף להכוונת הכוחות למקום, ולעזרה ממשית לצוות הכיבוי בשטח.

קרדיט צילום: האגודה להתנדבות.

מנימוקי "האגודה להתנדבות" על בחירתו של אחמד למצטיין: "אחמד גדיר, אחד מתומכי הלחימה המוערכים ביותר של האגודה להתנדבות בתחנת נוף הגליל. אחמד סיים בהצלחה את קורס תומכי הלחימה במכללה הלאומית לכבאות והצלה ומאז הפגין יכולות מרשימות ומקצועיות שאין שני להן. אחמד ידוע באהבתו הרבה למערך הכיבוי וההצלה, והוא מתפקד בצורה מיטבית בכל המשימות המוטלות עליו. בנוסף, הוא מתנדב אמין וחרוץ, בעל משמעת עצמית גבוהה, וניכר עליו שהוא שואף להמשיך ללמוד ולהתפתח מקצועית. לא רק בתחום המקצועי מצטיין אחמד, אלא גם בתחום החברתי. הוא השתלב בצורה טובה מאוד עם צוות התחנה, מגלה יוזמה והתלהבות בכל עת. אנו בטוחים שהוא ימשיך לתרום רבות ולקדם את מערך הכיבוי וההצלה בישראל."

יגאל ויינר, משנה למנכ"ל האגודה להתנדבות: "שירות לאומי בתחנות כיבוי האש, כחלק משירותי החירום במדינת ישראל, קיבלה משנה תוקף מאז פרצה המלחמה. המתנדבים הופכים להיות חלק בלתי נפרד ממערכת הביטחון הסוציאלי של ישראל, הם מספקים תמיכה חיונית לכבאים המקצועיים, משפרים את חוסן הקהילה, מפתחים מיומנויות יקרות ערך, תורמים להכנת המדינה למצבי חירום ומקדמים לכידות חברתית."

0

עמותת "חיבורים בחקלאות" מזמינה את בני ובנות הנוער לנצל את חופשת הקיץ לזמן של כיף וחיבור לטבע ולאדמה, תוך עזרה לענף החקלאות שנקלע למשבר קשה בעקבות המלחמה. בין אם אתם קבוצת חברים, כיתה מגובשת, בני דודים או חברים מתנועת נוער, יש לכם הזדמנות לחוויה מגבשת ומשמעותית. מדרום רמת הגולן ועד הנגב תוכלו להשתלב בפעילויות שונות כמו זריעה, חרישה, קטיף, אריזה ועוד.

אורי שושן, מנכ"ל "חיבורים בחקלאות": "אנו קוראים לבני ובנות הנוער להצטרף אלינו לקיץ ערכי ומספק בחיבור לאדמה ולתוצרת החקלאית של ארצנו. זו הזדמנות מדהימה לתרום באופן משמעותי לחקלאות הישראלית, לגלות את הקסם שבטבע ולהיות חלק מקהילה שעושה שינוי אמיתי בשטח"

חיבורים בחקלאות, המפעילה מזה עשור אלפי מתנדבים במאות משקים גדולים בישראל לפעילות חקלאית-חינוכית, יצאה בעקבות המלחמה למבצע חירום להצלת החקלאות הישראלית. מרכז הפעילות הוא חמ"ל המספק עזרה מיידית לחקלאים במצוקה ומשדרך להם מתנדבים. עד כה מאות חקלאים פנו לסיוע ועשרות אלפי מתנדבים יצאו לשטח לסייע.

להרשמה ופרטים נוספים: https://did.li/c3Daa

0

אלפרו, מרחיב את סדרת משקאות תחליפי החלב במקרר. לסדרה הכוללת מגוון משקאות על בסיס שיבולת שועל ושקדים, מצטרף טעם חדש ומרענן לקיץ: משקה אייס קפה על בסיס שיבולת שועל  מוכן לשתייה. המתאים למגוון שימושים: כתוספת לקפה, להקצפה (למי מאיתנו שאוהב קפה הפוך), להכנת שייקים מרעננים, לשילוב במנות הכוללות דגנים ואף לשתייה ישר מהכוס.

"עוף הגליל" נכנסת לראשונה לתחום תחליפי הבשר ומשיקה סדרת מוצרים חדשנית תחת מותג INSTEAD. נבחרת המוצרים כוללת 11 מוצרים טבעוניים, איכותיים וכשרים, שהותאמו במיוחד לחיך הישראל, ב- 3 קטגוריות: בשר, עוף ודגים, המיוצרים על ידי חברת פיוצ'ר פוד גרופ ההולנדית, המשווקת את מוצריה בכל רחבי אירופה במבחני טעימה שנערכו למוצרים הם גברו על תחליפי בשר של מותגים מובילים מקטגוריית הפרמיום מחיר מומלץ לצרכן: כ- 21-30 ₪ לאריזות 160-227 גרם. כשר פרווה בהשגחת הרבנות הראשית להולנד ולישראל.

אסם, משיקה במיוחד לעונת הקיץ 2024, טעם מיוחד ומפתיע של במבה במילוי – במבה במילוי קרם בטעם וופל בלגי. אריזת המוצר בנראות בולטת על המדף, בצבע ורוד מטאלי ובעיצוב פודאפילי שלא רואים הרבה כמוהו במדפי החטיפים.

THOMY הוא מותג רטבים בינלאומי המשלב טעם איכותי ומרקם עשיר באריזות שפופרת ייחודיות, המייצרים חוויה קולינרית מושלמת. כבר למעלה מ-100 שנה שמוצרי -THOMY  בעולם מצליחים לרגש  סועדים וליצור רגעים משמחים כבר מהביס הראשון.סדרת המוצרים של  THOMY כוללת ארבעה מוצרים בשפופרות לחיצות ובטעמים מובילים: מיונז, מיונז מופחת 50% שומן, קטשופ-מיונז וחרדל.

מילקי, מותג המעדנים המוביל בישראל, בשיתוף פעולה יוצא דופן עם גולדה – רשת הגלידה  הישראלית האהובה והמוכרת בכל בית. משיקים את מילקי טופ בטעם בייגלה מלוח, חוויה סנסורית ייחודית שמשלבת טעמים מנוגדים ומשלימים, פודינג בטעם בייגלה מלוח עם הקצפת המוכרת והאהובה של מילקי וטופ קראנצ'י בטעם בייגלה מלוח שיוצר חגיגה של טעמים.ברשת גולדה, יושק טעם מילקי יוצא דופן בהשראת המילקי הקלאסי – מילקי שוקו, אשר יוגש עם קצפת ושברי בייגלה קראנץ מצופים –  לצד ערכת קיץ מפנקת של הטעמים החדשים ומרצ'נדייז ממותגים, אותה ניתן יהיה להשיג בסניפי גולדה ברחבי הארץ ובאפליקציית המשלוחים של גולדה.

תנובה,משיקה לראשונה את WHITE, משקה מן הצומח בטעם שדומה לטעם של חלב. WHITE שיושק תחת המותג 'תנובה Alternative' באריזת 1 ליטר מבוסס על שיבולת שועל, ופונה לקהל של מפחיתני מוצרים מן החי, שרוצים לשלב את היתרונות במשקה מן הצומח בתזונה היומיומית שלהם, יחד עם חוויה שיותר קרובה לחלב. משקה WHITE מתאים לכל השימושים היומיומיים בחלב, כגון הוספה לקפה, דגני בוקר, שייקים, בישול, אפייה וכדומה. הוא מעניק חוויית קפה מעולה בזכות יכולות הקצפה מצוינות. כמו כן, הוא מועשר בסידן (120 גרם סידן ל-100 מ"ל) ובוויטמינים -B12, ויטמין D וויטמין E.

Violife מבית Upfield , החברה הגדולה בעולם לייצור מוצרים מהצומח, המובילה העולמית בתחום ובעלת ניסיון של יותר מ-30 שנים בפיתוח וייצור מוצרים טבעוניים, מרחיבה את שוק המוצרים ללא לקטוז ומהצומח והמצליחים שלה בשוק הישראלי. כל המוצרים  100% טבעוניים ומתאימים לשומרי כשרות (כשרות בד"צ בית יוסף), לא מכילים אלרגניים, ללא חומרים משמרים ומועשרים בויטמין B12 ובינהםֿ: פרוסות מוצרלה – טעם נוסף המצטרף למגוון פרוסות הגבינה הטבעוניות הקיימות של Violife משווקות באריזת 200 גרם. קרמית עם שום ועשבי תיבול – טעם חדש בקרמיות של Violife . במרקם קרמי שמתאים למריחה, כתוספת לסלט ולהעשרת טעמים בפסטות וקישים. משווקת באריזת  150 גרם.

 

״גרופר״ עובדים קשה מתמיד בכדי להמשיך לצמוח לעוד מקומות חדשים ולפתח עוד מוצרים.וכעת בחברה מתרגשים לחשוף לראשונה את המשקאות הטעימים באריזה חדשה – פחיות!הפחיות יצאו לשוק בשלושה טעמים שונים- תפוחחה (תפוח אננס), תפוזזה (תפוז דם ודומדמניות) ולימוננדה (לימון ליים).כל המשקאות עשויים מפרי טבעי ואורגני והפחיות מגיעות בעיצובים קלילים וצעירים, ניתנות למיחזור ותואמות את ערכי המותג, נגישות כלכלית ופיזית לצרכן הישראלי, אלטרנטיבה טעימה ובריאה הראשונה מסוגה בתחום וכמובן תוך שמירה על הסביבה.

 

הסקוטית מבית ישרקו, משיקה לקיץ 2024 : חמישה יינות המתאימים לעונת הקיץ, מבית היקב האיטלקי סרטורי-SARTORI.מותג סרטורי, נחשב לאחד היקבים המובחרים באיטליה. מדובר ביינות בולטים, איכותיים וייחודים שמצליחים מאוד בעולם מאז יצירת המותג. היינות הם:

סרטורי לוגאנה, יין לבן יבש העשוי מענבי טרביאנו די לוגאנה.

סרטורי לאב סטורי סוביניון בלאן, יין לבן יבש העשוי מענבי סוביניון בלאן.

סרטורי פירה רוזה, יין רוזה יבש העשוי מזן הענבים המקומי קורבינה.

סרטורי פירה רוסו, יין אדום חצי יבש העשוי מענבי קורבינה, מרלו קברנה סוביניון.

סרטורי פירה ביאנקו, יין לבן יבש העשוי מענבי שרדונה סוביניון בלאן וגארגנגה.

3 יינות מסדרת פירה, הם שלושה יינות מזנים מקומיים בעיקר. הסדרה נקראת על שם זאפירה, ספיר באיטלקית ובכינוי החיבה פירה.

מותג התה הקר הבינלאומי fuze tea משיק טעם חדש בסדרת fuze tea Zero – פירות יער נענע.

 

ב-am:pm, רשת הסופרמרקטים האורבנית, ממשיכים ליישם את אסטרטגיית החדשנות המוצרית ומפתיעים עם הלהיט הבא הישר מטאיוואן הרחוקה, עם שלל משקאות Bubble Tea עם כדורים בסגנון ג'לי בובה / כדורי טפיוקה המתפוצצים בפה לחגיגת טעמים כיפית וקיצית.עוד במקרר השתיה הקרה בסניפי am:pm – כוסות נדיבות בנפח 480 מ"ל של משקה תה ירוק בטעם ליצ'י-מנגו/תות-אפרסק. הכוסות מגיעות עם קש רחב ונוח לכדורי הבובה.וזה עוד לא הכל. הקולקציה המטריפה מציעה גם ערכות להכנה עצמית של משקה Bubble Tea. הערכות מיועדות להכנת 4 מנות משקה ומגיעות בטעמי מאצ'ה, סוכר חום וטארו. כל ערכה מכילה 4 שקיות נוזל בטעמים, 4 שקיות כדורי טפיוקה ו-4 קשים.להשיג בחודש יולי רק בסניפי am:pm, באפליקציה ובאתר עם משלוח מהיר עד הבית.

 

חדש מד"ר פישר: GENESIS SUN STICK סטיק הגנה לפנים להגנה גבוהה מאוד ורחבה מקרינת השמש ולסיוע במניעת פיגמנטציה• SPF50+  לחות ל-24 שעות • ללא בושם • אריזת TO GO.

ג'יבנשי גאה להציג את מסקרת L'Interdit החדשה לשנת 2024, המסמלת את המחויבות של המותג לחדשנות, קיימות ואיכות בלתי מתפשרת.מסקרת L'Interdit מורכבת מ-90% רכיבים ממקור טבעי, בהתאם לתקן הבינלאומי ISO 16128 . רק 10% מהפורמולה מיועדים לשימור השלמות והמרקם החושני שלה לאורך זמן.

 

KENZO מציגה את FLOWER IKEBANA MIMOSA מימוזה איקבנה – לאחר מחווה לפרח היפני הסאקורה בניחוח פרחוני- עצי או דה פרפום, בשנת 2024 KENZO PARFUMS מדגישה את המימוזה בפרק השני של קולקציה זו.הניחוח החדש: FLOWER IKEBANA MIMOSA מעוצב על ידי מרי סלאמאן, הבושם הזה, גם מעודן ומתוחכם כאחד, משלב השראות מאסיה ומאירופה. "רציתי לפרש מחדש את התחושה הפודרית והחושנית האייקונית של FLOWER דרך פרח גדול, המשלב מורשת ומודרניות", מסבירה הבשמית המאסטרית.

רשת סאקרה משיקה סדרת דיאודורנטים חדשה המבוססת על רכיבים טבעיים ומעניקה הגנה מלאה. הדיאודורנטים החדשים אינם מכתימים את הבגדים ומתאימים גם לעור רגיש. הם מתייבשים במהירות ואינם משאירים סימנים לבנים המכתימים את הבגדים, הם מאפשרים תחושה בטוחה וריח טוב, מבלי לוותר על טיפוח העור והזנתו ברכיבים שתורמים למרקם ולבריאות שלו.

מותג הטיפוח הישראלי  FRÉ, המוכר בחדשנותו ומצליח בכל רחבי העולם,  מגיע לסניפי סופר-פארם ולסופר-פארם אונליין. FRÉ מעניק טיפול אנטי- אייג'ינג והגנה חדשנית מנזקי השמש, המוצרים מועשרים ברכיבים פעילים ייחודיים לטיפול בהזדקנות העור הנגרמת מקרינת השמש, והגנה פורצת דרך מנזקי השמש והסביבה. הפורמולות מצטיינות במרקמים קלילים וקטיפתיים אשר נספגים במהירות בעור, ועמידים בפני מים וזיעה. קולקציית המוצרים של FRÉ מבוססת על פטנט אנטי אייג'ינג רשום ובבעלות המותג – Argania Active Complex, פורמולה חדשנית ופורצת דרך המשלבת שלושה רכיבים מעץ הארגן: שמן ארגן, תאי גזע ותמצית מהעלים. התמהיל הייחודי בעל יתרונות בלתי נגמרים של אנטי אייג'ינג ואנטי דלקתיות. הפורמולה מגנה על העור מנזקי שמש ומצמצמת סימני ההזדקנות כך שהעור נותר חלק, לח וזוהר להפליא.

חברת סנו משיקה את  מרכך הכביסה סנו מקסימה "LOVELY COTTON", בניחוח רענן, עשיר ועוצמתי המבשם את הבגדים לאורך זמן.מרכך הכביסה מקסימה  LOVELY COTTONמסדרת INSPIRATIONS, בהשראת ניחוח מרענן של גשם ראשון, ורד אנגלי וכותנה מפנקת.

חברת 'אלטמן בריאות' משיקה לראשונה בישראל את 'ביוטין ג'לי בינס' תוסף תזונה בצורת סוכריות ג'לי בינס להשלמה תזונתית וטיפוח כללי.מדובר בתוספים המספקים גם השלמה תזונתית של רכיבי תזונה וגם מעניקים חווית שימוש מהנה נוחה וכיפית

מותג טיפוח השיער JOHN FRIEDA משיק בישראל את פרופילר+ ((PROfiller+ סדרת טיפוח ייחודית המעניקה נפח לשיער, ומחזקת את סיב השערה כבר מהשימוש הראשון. מדובר בסדרה טבעונית, שאינה מכילה סיליקון ופראבנים.סדרת פרופילר+ מתאימה לשיער דק, היא משיבה את הנפח, מחזקת ומעבה את השיער ועשירה ברכיבים מזינים דוגמת ביוטין הידוע כמחזק את סיב השערה, וחומצה היאלורונית המעניקה לו לחות. הסדרה מציעה שמפו, מרכך ותרסיס לשיער, בטווח מחירים של 39.90-44.90 שקל.

הנקל סוד משיקה לראשונה בישראל את מותג עיצוב השיער הבינלאומי got2b.- got2b הוא מותג עיצוב שיער בינלאומי שהוקם בשנת 2001 בארצות הברית, בשנת 2004 התרחב לאירופה, ב2007 התרחב לאסיה ולמזרח הרחוק, וב2024 מושק לראשונה בישראל. לאורך השנים, got2b ביסס את מעמדו ומיצב אותו כמותג עיצוב השיער הצומח באירופה, ומדורג במקום השלישי בדירוג מותגי הסטיילינג המוכרים בשנת 2023.got2b הוא מותג המכתיב טרנדים עבור סגנונות שיער, והינו המותג המוביל במוצרי עיצוב שיער לדור ה- Z  ודור האלפא.המותג בעל עיצוב מודרני ומינימליסטי, צבעוני וטרנדי, עם פורמולות טבעונית ורמה גבוהה של חומרים מתכלים, נוסחאות טבעיות וקיימות גבוהה הפונה לקהל יעד צרכנים עם מודעות גבוהה לאיכות הסביבה.

 

חברת KidiWatch משיקה שעון חכם חדש יחד עם כוכבת הילדים מיכל הקטנה. מדובר בשעון בטיחות חכם לילדים המגיע עם אפשרות לשיחות טלפון למספרים מורשים, שיחות וידיאו, לחצן מצוקה SOS, איתור מיקום GPS, מאפשר לשלוח הודעות קוליות וגם לקבל צילום מרחוק ונגן מוזיקה עם שירים של מיכל הקטנה. השעון מגיע בעיצוב של מיכל הקטנה ועם שירים של מיכל. מחיר מומלץ לצרכן 299

0

השבוע נערכה השקת סניף הדרומי של אופנת סגל שחוגגת 80 שנים.
הסניף האילתי שהוא הסניף ה-5 במספר ישרת את כל תושבי אילת והתיירים אשר יגיעו לעיר וירצו להתחדש בחליפה או בגדי ערב ללא מע״מ.
באירוע ההשקה אירח הבעלים גיא מור את ראש העיר אילת אלי לנקרי ושלל סלבס בניהם : אנחל בונני, איתי תורג׳מן, מיקי גבע ואביחי דעי.

צלם : אילן שושן

0

שום דבר בחייו של יקי פלט (53) לא הכין אותו לחיי נזירות טיבטית: הוא היה 'ילד טוב ראשון לציון', אהב מדעים והתגייס לממר"ם, שם פיתח במשך שנים תוכנות מבצעיות של חיל האוויר. אך חופשה קצרה בהודו ומפגש עם נזיר טיבטי החלו תהליך שבסופו הפך לנזיר בודהיסטי שחי במנזר באוסטרליה, מבלה שעות במדיטציה ומתרגם ספרים מטיבטית עתיקה. בשיחה איתו הוא נזכר באהבת נעוריו, למה לא מצא עניין ביהדות ואיך ניתן לפתח חמלה כלפי הגרועים שבאויבנו ?

 

זה לא עוד סיפור בנוסח 'הנזיר שמכר את הפרארי שלו' על אחד שחי חיים גרועים ובעקבות משבר נורא 'ראה את האור' והפך לנזיר מאושר עם עדת מעריצים וכנסים בינלאומיים. זהו בסך הכל סיפור על יקי פלט (53) ישראלי מראשון לציון "שלא חיפש תשובות' ולא היה במשבר רוחני כאשר מפגש לא מתוכנן עם נזיר טיבטי באמצע טיול בין לימודים פתח עבורו צוהר לעולם שלא הכיר ושמאוד סקרן אותו.
יקי נכנס לבית הקפה שם אנחנו קובעים. המלצר החביב השתהה עם מבטו אך מיד חזר לעיסוקיו ופלט עצמו התיישב בנון שלנטיות, סידר לעצמו את גלימת הנזירים האדומה וכך נטול גינונים מיוחדים הזמין הפוך חזק וחצי כריך. לולא הגלימה היה נטמע בקלות בבית המקדש הבורגני: "לא וויתרתי על קפה וגם אין מניעה כזאת" הוא אומר לי. בכלל פלט הוא אדם נטול יומרות ואינו עושה עניין מדבר כך שהניסיון לחפש איזה 'טריגר' אי שם בילדות לשינוי המשמעותי שעשה לא מפיק תוצאות: "גדלתי במשפחה חילונית ממעמד ביניים בראשון לציון". הוא מציין. אביו היה מורה לשחמט ואמו ניהלה מעון לילדים. הוא גדל עם עוד שני אחים ואחות. כילד לא גילה משיכה לדת או פילוסופיה, "לא הייתי עסוק בחיפוש השאלות הגדולות של היקום". נזכר
הוא למד מדעים בתיכון וסיים עם תעודת בגרות. כשהוא התגייס בסוף שנות השמונים הציעו לו מיונים ליחידת ממר"ם – אותה יחידה יוקרתית שבוגריה הפכו את ישראל לאומת סטרטאפ: "הבנתי שזה משהו טוב ובמצבי הבריאותו כחולה אסטמה העדפתי גם משהו יותר נינוח".
השירות ביחידה היוווה עבורו 'אתגר מנטלי' והזדמנות להכיר אנשים חדשים. לפני השחרור הציעו לו לחתום קבע. הוא החל לשרת ביחידת המחשבים של חיל האוויר כאשר הוא בונה תוכנות למבצעים של חיל האוויר: "זה היה תענוג. חייתי בשכירות בלב ת"א עם שותפים. היינו הולכים לים ולהופעות של גדולי אמני הפופ שהגיעו לארץ במהלך שנות התשעים".
הוא שירת כך 12 שנים וכאשר נקרא להשלים תואר בהנדסת מחשבים החל להרגיש שעמום ותסכול. באמצע לימודי התואר הוא טס לחופשה קצרה להודו אחרי שוויתר על טיסה לקולומביה 'רציתי לערוך מסע בעקבות הסופר הנודע גבריאל גארסיה מרקס אך מה שהכריע את הכף היה מחיר הטיסה להודו שהיה נמוך בחצי".
ההחלטה הזאת לשנות את היעד תתברר כמשהו בעל משמעות עמוקה עבורו: "לא ידעתי שום דבר לפני על הודו ועל בודהיזם" הוא מזכיר. זה היה באמצע שנות התשעים כאשר החל הגל הגדול של תרמילאים שפוקדים את תת היבשת ופלט נסע לצפון הודו. שם בשלב מסוים הגיע אף לדרמסאלה מקום משכנה של קהילת הגולים הטיבטית שגלתה לאזור לאחר כיבוש טיבט בידי סין: "אני זוכר שיום אחד בעודי מטייל בהרים מסביב פגשנו (הוא התלווה לחבר) שני נזירים והם סיפרו לי על החיים שלהם וזה עורר אצלי סקרנות". המפגש הותיר בו חותם ולאחר מכן הוא רכש שני ספרים שעוסקים בבודהיזם ובחייו של הדלאי לאמה".

 

כאשר חזר לארץ פגש חברת ילדות שחזרה מהודו. היא הייתה שכנה של דודה שלו שאמרה לו: "מיכל התחרפנה, היא גרה בהודו ורוצה להיות נזירה". "כשהלכתי אליה חשבתי לעצמי שזה לא משה שאני הייתי עושה". כאשר פגש אותה הוא הבין שהיא לא בדיוק נזירה אך היא מתכוונת להביא אחת כזו לישראל: "הלכתי לשמוע את אותה נזירה וזה היה נראה לי מלהיב ולמרות שלא הצלחתי להבין מה זה אומר זה נשמע לי אותנטי".
כשהסתיימה החופשה בת ארבע החודשים (1995) הוא היה צריך לחזור לצבא וללימודים: "הייתי כבר בסטייט אוף מיינד אחר" את השנתיים האחרונות בצבא הוא העביר בתחושות תסכול ומבט אחר על כל מה שהוא עושה: "מצד אחד עשיתי משהו שהוא 'חלומה של כל אמא פולנייה' (היה לו אבא כזה) ודרכי הייתה סלולה. למרות הבנתי שאני עושה עבודה חשובה לבטחון המדינה התחלתי להבין כי זו הסתכלות על המציאות דרך פריזמה מאוד מוגבלת: 'אנחנו' מול או נגד 'האחרים' והנה אני רואה מולי מדבקה של 'אנחנו ננצח' הגישה הזאת נראית לי מצומצמת".
כשסיים את שירות הקבע שלו (2001) תכנן לטוס שוב להודו במחשבה לשהות שם מספר חודשים, לחזור לארץ ולחפש עבודה בהייטק אבל הדברים השתבשו למופת: "התחלתי ללמוד טיבטית בשביל הכיף בדרמסאלה ומאוד נהנתי". כאן נכנסת לתמונה אותה 'אהבת נעורים' מאוחרת. אישה אירית בשם שייניד שגם התעניינה בבודהיזם אותה פגש בצפון הודו: "הייתה לנו זוגיות במשך שלוש שנים – הארוכה בחיי".הוא מתרפק. הם למדו יחד טיבטית, טסו ברחבי העולם וגרו תקופה בחווה משפחתית באירלנד, "היינו מכינים גבינות עיזים והרגשנו על גג העולם". בשלב מסוים פלט היה חייב לחזור להודו כדי לסיים לימודי תרגום וחברתו רצתה להישאר: "התוכנית המקורית הייתה שהיא תבוא לבקר אך כל אחד תפס כיוון אחר עם הזמן". פלטי העמיק בלימודי בודהיזם ועבר לחיות במנזר באוסטרליה בשם Chenrezig Institute. שייניד התחתנה והביאה לעולם שני ילדים: "אחרי כמה שנים וחודשיים לפני שאני מקבל עליי את נדרי הנזירות אני מקבל ממנה הודעה" הוא נזכר, "היא מספרת לי שהיא נפרדה מבן זוגה ושהיא הייתה מעוניינת לראות אותי". זו הייתה יכולה להיות סצינה לסרט המשך 'לדלתות מסתובבות' מה היה קורה אילו היה לוקח את המטוס לקולומביה או שהיה פושט את מדי הנזירות ורץ אל זרועות אהובתו שעזב: "לא הייתה לי בכלל דילמה" הוא אומר נחרצות ומוסיף: "אנחנו עדיין בקשר וזה לא נגמר בכעס ומריבה". למרות זאת הוא מספר לי ברגע של וידוי שNבין כל – 253 נדרי הנזירות שגזר על עצמו: "הכי קשה היה לי לוותר על חיי האישות". רוב האיסורים אגב אינם רלבנטים לחיי נזיר במאה העשרים ואחת וכוללים איסור על רצח, גניבה, צריכת אלכוהול ושקר: "הכוונה שלא תאמר סתם שהגעת להשגות רוחניות או שתנצל זאת לרעה כגורו".
במנזר האוסטרלי: 'מכון צ'נרזיג ללימוד ותרגול בודהיזם טיבטי הוא נמצא מאז שנת 2005 שם הוא מתרגם ומלמד שיעורים בפילוסופיה בודהיסטית. אך רק לאחר לימוד במשך תשע שנים הוא קיבל על עצמו את נדרי הנזירות והפך לנזיר בעל הסמכה מלאה (גלונג): "הנזיר שהסמיך אותי העניק לי את השם קרמה צונדרוּ טָהאיֶה (Karma Tsondru Thaye), או בקיצור הנזיר קארצוּן . משמעות שמו מטיבטית היא : זה שלוקח על עצמו את נדרי הנזירות במאמץ נלהב.
המנזר בו הוא שוהה ב 19 השנים האחרונות נמצא בתוך יער גשם והוא כולל אולם תפילה, מקדש, מגורים ואפילו בית קפה קטן והוא חלק מרשת מרכזים שהתפתחה בחמישים השנים האחרונות במערב: "הזמינו אותי לשם כמתרגם של שיעורים מטיבטית והחלטתי להישאר". סדר היום שלו כולל קימה בשש וחצי בבוקר. מדיטציה של שעתיים ארוחת בוקר ושיעורים שהוא מתרגם. אחרי ארוחת צהרים יש לו לעיתים פגישות עבודה. אחרי צהרים הוא מכין שיעורים, עובר על חומר והוא התחיל לתרגם עבור הוצאות לאור בארץ. בזמנו הפנוי הוא שוחה בבריכה במנזר עם ה'אפל ווטש' שלו. אין לו רכוש כמעט מלבד המחשב הטלפון ועוד כמה פריטים שהכרחיים לעבודה: "במסורת הטיבטית אין מניעה מפורשת לצבור רכוש או כסף אך מכיוון שאנו מחויבים להתמקד בלימוד ותרגול רוחני אין זמן לעסוק בצבירת הון ורכוש" הוא מבהיר אך מיד מסייג :"מאחר וישנם אנשים מערביים כמוני שמגיעים לעולם הזה ללא תמיכה של קהילה אז צריך שיהיה מקור הכנסה, חסכונות או תמיכה מההורים. אז אין לי רכוש אבל התרגום שאני עושה מכניס לעיתים 'דאנה' שזו תרומה שאנשים מוכנים לתת עבור השירות הזה". וכן, כבר קרו לו מקרים שהוא טס חצי עולם, תרגם ולא ראה הכנסה.

ויש שאלה שחייבים לשאול נזירים בודהיסטים : 'האם אתה מאושר?' : "נשמע שאתה רוצה תשובה של 'כן' או 'לא'. אבל למילה 'אושר' יש הרבה מובנים בתפיסה הבודהיסטית והיא כוללת: נוחות פיזית, רווחה, האם אני מרגיש בריא מבחינה נפשית ? תחושת סיפוק, שלווה, פחות תסכול, חוסר נחת ורוגע והתשובה שלי היא שיש ימים שאני יותר מאושר וישנם שאני פחות. גם קשה לי לשים את האצבע האם זה באמת רק בגלל הבודהיזם הרי כולנו צומחים ומתפתחים".
כשפגשתי את הדלאי לאמה – מנהיגה הגולה של טיבט בישראל לפני שנים שאלתי אותו: 'האם ניתן למצוא משמעות ו'אמת' גם בדתות אחרות? והוא במלוא צניעותו השיב לי שבוודאי שכן". אך אצל פלטי היהדות מעולם לא הייתה אופציה: "לא עניין אותי אל שהורס, ומעניש ומתגמל וגם לא חיפשתי. אני לא מאמין באלוהים" מפתיע אותי "אולי אפשר לכנות אותי אגנוסטי כי בבודהיזם אין בכלל עיסוק בזה. העיסוק הוא במציאות שאנו חווים וכיצד התודעה תופסת אותה בצורה שגויה מה שמוביל לרגשות שליליים ופגיעה בי ובאחרים. בבודהיזם אנחנו מתאמנים בראייה מדויקת של המציאות".
ואז אנו מגיעים ל'נקודת האפס' של השבעה לאוקטובר: "הייתי באוסטרליה" הוא נזכר, "והייתי אמור להכנס לריטריט של חודש. הידיעות שהגיעו מישראל הכו אותי בתדהמה. אחותי שגרה בקיבוץ ברעם פונתה. חברים שלי מהעוטף אבדו בני משפחה.זה היה כואב, מחריד ומייאש וגם יצא לי לצפות בכמה סרטונים. אי אפשר היה להכיל את עוצמת האכזריות. צפו רגשות והייתי צריך לעבד את המידע הזה".

החודש הגיע פלטי לארץ במסגרת ארגון 'ידידי הדהרמה' כדי להעביר סדנה מיוחדת ברוח הימים האלו שעוסקת בחמלה בימים של אבדן כאשר השאלה היא 'האם בימים קודרים כאלו זה ניתן בכלל?'
"הגישה אצלי היא פיתוח חמלה חובקת כל. אני זוכר שכאשר שוחחתי עם המורים שלי כולם אמרו שיש לנו זכות להגן על עצמנו. יחד עם זאת צריכים לתרגל חמלה ואהבה והם לא סותרים האחד את השני. בתרגול אני צריך לראות איך אני יכול להגן על עצמי מבלי לפתח רגשות שנאה ונקם. אחד הטקסטים שלקוח מהקנון הבודהיסטי מדבר על כך שכולנו באופן הבסיסי ביותר רוצים להיות חופשיים מסבל וכאב אך אנו רצים כמו מטורפים חזיתית אל עבר הסבל של עצמנו". פלטי נזכר שהוא ראה סרטון בו מחבלי הנוחבה מצעידים ילד ישראלי בן תשע שנחטף ברחובות עזה וההמון מרביץ לו: "כמה שנאה צריכה להיות כדי להרביץ לילד בן תשע?" הוא אומר בכאב וכאן פלט מציין דבר חשוב: "זה קיים כי כל הדברים הללו מתקיימים באקלים מסוים שכולל אינדוקטרינציה, סיטואציה גיאו פוליטית מסוימת. אנני מצדיק זאת בשום אופן אך האכזריות הזו אינה טבועה בהם אלא שהיא עוצבה על ידי נסיבות מסוימות ועל זה אפשר לחוש חמלה. על שני מיליון עזתים שחיים בחורף באוהלים ואני שם בצד את השאלה האם הם תומכים או לא תומכים במעשי חמאס. יש שם ילדים שיגדלו למציאות פוסט טראומטית שיהיו שרוטים כל חייהם. מאחר שאנחנו יודעים שיכולה גם להיות אפשרות אחרת והיא קיימת אצלנו אז אנחנו יכולים להיות חופשיים משנאה. אז יכול להיות שהאפשרות הזאת תגיע עוד מאה שנה וזה יהיה כרוך במספר עצום של הרוגים אבל אפשר לחוש על זה חמלה" בהקשר לזה נזכר פלט בסיפור אישי: "כשחייתי בהודו גרתי עם נזיר ממוצא גרמני והיום הוא אחד החברים הטובים שלי. אם היינו חוזרים 80 שנה אחורה בזמן זה היה נדמה לנו כחלום בהקיץ אך עבורנו מה שקרה לא מגדיר את היחסים שלנו כרגע ואני אומר זאת גם כבן לניצול שואה".

 

 

0

טרמינל ההופעות החדש בנמל חיפה, מתחם ההופעות הגדול של הצפון שנפתח לפני כחודש וחצי  מציין את אירוע ההשקה שלו במסיבה צבעונית.

במוצאי שבת הקרובה 13/07 נמל חיפה יפתח שערים מוקדם מהרגיל לערב השקה בלתי נשכח שבו יופיעו: להקת הג'ירפות, אקו מארחת את TAPASH, שאזאמאט, ג'ני פנקין מארחת את גל דה פז, שמאן שמאן.

במתחם הטרמינל יהיו מגוון פוד טראקים ותיקלוטים על קו המים מהשקיעה ועד הלילה לערב חד פעמי ובלתי נשכח.

פתיחת שערים בשעה 17:00

כרטיסים במחיר מיוחד למסיבת ההשקה: 60 שקלים
*לתושבי חיפה תינתן 15% הנחה

טרמינל ההופעות החדש נמצא בשטח "האנגר 15" ההיסטורי בנמל חיפה, שהוקם בשנות ה- 50 ושימש לאורך השנים לטובת צרכי הנמל השונים. הטרמינל נפתח במסגרת פרויקט חזית הים של נמל חיפה שטומן בחובו פוטנציאל אדיר להתרחשות תרבותית בעיר וזירה חדשה של תיירות לרווחת תושבי העיר והסביבה.

מתחם ההופעות שנמצא על שטח של כ- 3,000 מ"ר עבר שיפוץ ייסודי והקמה כולל במה, מערכת סאונד ותאורה מהמתקדמות בישראל, מאווררי ענק, מתחם של ברים ואוכל ועוד – ויארח עד 2000 איש באירוע.

לינק לפרטים והזמנת הופעות: https://www.ticketmaster.co.il/performance/MNH09/001/ALL/iw

 

צילום: אריאל עפרון

0

ROUGE PUR COUTURE היא סדרת שפתונים בפורמולה חדשה מבית מותג המעצבים הבינלאומי YVES SAINT LAURENT צבע טהור. טיפוח טהור. קוטור טהור.רוז' פור קוטור מייצגים מוצר של תנועת יד איקונית עם צבעים מלאי חיים אשר פוגשים גימור סאטן בחותמת של יופי שיכולה להיות רק של חטיבת היופי באיב סן לורן.

LANCÔME מותג הקוסמטיקה היוקרתי מציג: LANCOME RÉNERGIE H.C.F. TRIPLE SERUM EYE- לנקום רנרג'י H.C.F. טריפל סרום עיניים סרום אנטי אייג'ינג לעיניים בעל פעולה עוצמתית.מסייע בהפחתת סימני ההזדקנות של מתאר העין, מעניק אפקט ניכר וברור של הרמת העיניים בטיפול לא פולשני. טריפל סרום עיניים מסדרת RÉNERGIE  מכיל שילוב עוצמתי של  רכיבים פעילים ליעילות גבוהה: חומצה היאלורונית & פפטידי SNK  | נגזרת ויטמיןC  &  ניאצינמיד | ויטמין F

מותג הטיפוח היוקרתי  Shiseido משיק קרם הגנה חדש לפנים מסוג BB עם מקדם הגנה – SPF50+ הקרם מגיע ב 5 גוונים.מדובר בקרם הגנה קומפקטי ונוח מסוג BB עם גוון והגנה גבוהה לפנים  SPF50+ , אידיאלי לשימוש בעת פעילות בחוץ וספורט.הקרם בעל הגנה חזקה מהשמש עם טכנולגיית SynchroShield, המהווה צעיף מגן שהופך עוצמתי יותר בעת מגע עם מים או זיעה. בנוסף נעשה שימוש גם בטכנולוגיית ה- Quick Dry, המייבשת במהירות את הזיעה בכדי לשמור על מראה רענן.

Life Professional מציעה שני ג'לים טיפוליים במיוחד למקרים אלו: ג'ל להרגעת עור מגורה ואדמומי וג'ל אלוורה פורטה פלוס. ג'ל להרגעת עור מגורה ואדמומי: מתאים לצריבת מדוזות, עקיצות יתושים ודבורים, והקלה על תחושת גרד בלתי מוסברת. מתאים לשימוש כל המשפחה, לבית, לטיולים ולכל פעילות מחוץ לבית. וג'ל אלוורה פורטה פלוס: מתאים להרגעה, קירור וריענון העור לאחר חשיפה לשמש, לעקיצות וגירויי עור, לסדקים ולכוויות שטחיות. לתכשיר פורמולה עם מיצוי באחוז גבוה של צמח האלוורה התורם לריכוך העור, מרגיע, ומזרז ריפוי פצעים.

סדרת דרמקסול של ד"ר פישר מתאימה במיוחד לאקלים השורר בארץ. עם ימי שמש רבים בשנה וחום שנוכח בחיינו תקופות ארוכות, תופעת הזיעה המוגברת מלווה אותנו ממושכות ועשויה להשפיע על העור. מעבר לתחושת אי-הנוחות הנגרמת כתוצאה מגירוי ועקצוצים, לעיתים הזיעה משפיעה גם על נראות העור עם הופעת אדמומיות לא נעימה.תכשירי הסדרה כוללים תרחיץ פנים וגוף ותרחיץ המיועד רק לאזור הפנים, ועומדים בסטנדרטים הגבוהים של ד"ר פישר. נבדקו דרמטולוגית, ללא פראבנים, ללא שמנים וללא צבע, מותאמים לעור רגיש ומכילים מרכיבי לחות לתחושת רעננות ויעילות הטיפול.

מותג היופי ג'ייד מציג את המסקרה החדשה והמהפכנית SELFIE המותאמת באופן מושלם לעידן הסלפי והרצון של נשים להופיע במיטבן בכל תמונה.המסקרה החדשה מבטיחה להעניק לכל ריס את הטיפול האולטימטיבי, ולספק מראה מרשים שלא ניתן לעמוד בפניו.

מותג האיפור מייבלין ניו-יורק משיק מסקרה חדשה: פיירוורק (Firework), המעניקה אפקט מקסימלי של אורך ונפח ריסים 360 מעלות.מסקרה Firework  מעניקה מהפך הנראה לעין, למראה ריסים מלאים וארוכים, כמו זיקוקים! בעלת פורמולה קלילה המכילה ויטמין B5 לטיפוח ריסים ללא גושים, למראה עוצמתי מכל זווית.

קרליין מציגה הרחבה לסדרת  C Power Powerful Antioxidantסדרת טיפוח בעלת ריכוז גבוה של ויטמין C פעיל ומשיקה מוצר חדש בסדרה: Hydrating Face Primer Vitamin C Antioxidant and פריימר עם קרם לחות ויטמין C מגן ונוגד חמצון שמן זרעי היפופיאה וניאצינאמיד

הוואי, מותג טיפוח השיער והגוף המוכר והאהוב בישראל, מציג: הוואי שמפו ומרכך קומפלקס קרטין שמפו ומרכך קרטין לשיער עדין או חלש עם פורמולה חדשה, עם קומפלקס קרטין הבונה ומחזק את סיב השערה.

מותג הטיפוח האורגני: ecoLove (אקו לאב) משיק לראשונה דיאודורנטים טבעיים מועשרים בתמציות אורגניות, ללא: אלומיניום, סודה לשתייה ואלכוהול. הדיאודורנטים לא משאירים סימן על הבגדים ומותאמים לאקלים הישראלי.הדיאודורנטים עשירים בתמציות אורגניות מאושרות NATRUE: לבנדר, הדס ורוזמרין המספקות תחושת רעננות וניקיון לאורך היום.

רשת SACARA משיקה לקיץ 2024 : קולקציית איפור מקצועי,  שנוצרה ונבחרה בקפידה בשיתוף מאפרים מובילים.הקולקציה החדשה תצטרף לקולקציית האיפור הקיימת של המותג.הקולקציה החדשה כוללת 12 קטגוריות איפור שונות בגוונים טרנדים ואופנתיים המשלבים פורמולות מקצועיות,שפותחו במשך שנתיים עם הרכיבים ונוצרה בדגש על שימוש ברכיבים מתקדמים, הכוללים שימוש באבקת סיליקה חדשנית המבטיחה מרקמים בגימור משי לנוחות שימוש אופטימלית.

ויט מותג הסרת השיער מסתער על הקיץ הישראלי עם השקת מוצרים אטרקטיביים לגברים המעוניינים בהסרת שיער בצורה קלה ומהירה. סדרת המוצרים החדשים, המותאמת לאזורים קטנים ורגישים,מאפשרת הסרת שיער ללא פצעים וחתכים כמו גם, צמיחה מחודשת רכה ונעימה למגע של השיער. הקרם קל ונוח לשימוש, בעל טכנולוגיית Silk & Fresh המאפשרת הסרת שיער תוך 3 -6 דקות ללא גירויים וכאבים.הקרם מעניק לחות עד 24 שעות ובעל ניחוח נעים.

מותג הקוסמטיקה הטבעי והבינלאומי WELEDA  משיק בימים אלו קרם עיניים אנטי אייג'ינט המשפר באופן משמעותי את נראות העור מסביב לעיניים.קרם העיניים החדש מסייע בהפחתת נפיחות ונראות של כהויות מסביב לעיניים ומפחית באופן מדיד את עומק הקמטים והקמטוטים באזור העיניים.

WELLNESS של MYSHEMEN לטיפוח הגוף המבוססים על זרעי שמן קנאביס ושמנים ארומטיים נוספים ממדינות יצור שונות. משיק מארז עשיר הכולל: סרום גוף, קרם ידיים, שמן בוסטר אולטימטיב להשיג באתר החברה.

מותג מגני התחתון המוביל Carefree מבית ג'ונסון & ג'ונסון מציג את הדור הבא  של אריזות המוצרים. ניראות חדשה צעירה ובולטת, תחליף את העיצוב הנוכחי והמוכר של המותג, ללא כל שינוי במוצרים עצמם.

 

 

אסם משיקה מהדורה חדשה של מנה חמה בטעם קארי.המהדורה תושק בשני טעמים מפנקים, אשר יאפשרו חוויה חדשה עם חיבור למטבח האסייתי: מנה חמה נודלס בטעם עוף וקארי ירוק ומנה חמה נודלס בטעם עוף וקארי צהוב

 

טונה סטארקיסט מרחיבה את סדרת הארוחות המוכנות ומשיקה שלושה טעמים חדשים, עשירים בחלבון: ארוחת לאנצ'בוקס אטריות אורז בתוספת טונה ברוטב פאד תאי, ארוחת מיקס טונה מג'דרה עם אורז ועדשים, ארוחת מיקס סלמון עם קינואה אדומה וירקות

בהמשך להשקת סדרת התבשילים "מאדאם פרז", בה כל שנדרש הוא הכנת התוספת בבית, מושק בימים אלו נודלס של מסעדות. שדרוג משמעותי של הארוחה הביתית, בקלות מקסימלית. אטריות הנודלס מצוינות בשילוב עם המנות האסייתיות של מאדאם פרז – עוף סצ'ואן בסגנון סיני ועוף בקארי אדום בסגנון תאילנדי. ארוחה לשניים, שאפשר להרכיב בתוך מספר דקות, והתוצאה מובטחת.התבשילים הם פרי פיתוח ארוך של חטיבת החדשנות של זוגלובק, מיוצרים בטכנולוגיה ייחודית מוגנת פטנט, ומביאים בשורה קולינרית לצרכן הישראלי. התבשילים מצוננים, מבוססים על מתכונים ביתיים וללא חומרים משמרים. הסדרה כוללת: רוטב בולונז, קציצות של סבתא, צ'ילי קון קרנה, קארי מסמאן בקר, עוף סצ'ואן ועוף בקארי אדום. כל שנדרש הוא הכנת התוספת בבית – בישול פסטה, אורז או נודלס.

רשת הגלידריות "וניליה" משיקה גלידה חדשה עם ממרח אגוזי הלוז והקקאו האהוב, נוטלה.הגלידה החדשה מכילה 60% נוטלה ועשויה מחומרים טבעיים והוכנה על פי מתכון שאושר על ידי חברת פררו. כחלק מההשקה, יימכרו בסניפי וניליה מארזים ייעודיים עם מוצרי נוטלה.גלידה עם נוטלה של וניליה תהיה זמינה בסניפי הרשת החל מ27.06.2024. לרשימת הסניפים קישור.

חברת "גורי",משיקה לראשונה בישראל את מהדורת הקיץ המוגבלת של מותג השוקולד הגרמני Schogetten – FREEZ ME – המיועד, כשמו כן הוא, להקפאה, בשלושה טעמים שיקררו וימתיקו את הקיץ: תות, וניל ושוקולד מריר עם אגוזי לוז.

קראנץ' במבה מתוקה, מגיע כשנה לאחר השקת קראנץ' בטעם החלב של הקורנפלקס שהושק בקיץ 2023 שנבחר ברוב קולות ע"י קהילת הפודיז הגדולה ביותר בישראל רעבים ברעבך. המוצר הפך תוך זמן קצר למבוקש מאוד. בשל האהדה הגדולה שזכה לה השלגון, השיקה גלידות נסטלה לעונת הקיץ 2024 מאגדת קראנץ' קורנפלקס הכוללת חמש יחידות מיני קראנץ'.

לרגל משחקי יורו 2024, חברת א.ג.ת.ד – מחברות ייבוא האלכוהול והיין המובילות בישראל – משווקת מהדורה מיוחדת של הבירה האהובה והמוכרת ביטבורגר – עם פחית מעוטרת בסמלי הערים המארחות את משחקי אליפות אירופה, התרבות והקולינריה הגרמנית.

בקפה לנדוור ממשיכים להשיק את סדרת החד זני, ובמיוחד לקיץ משיקים את קפסולות קפה קוסטה ריקה SHB SOLARIEGO שמצטרפות לקפסולות גואטמלה וברזיל.קפה חד זני, 100% ערביקה איכותית המאופיינת בטעמים מתקתקים של שוקולד חלב ושקדים. גוף בינוני, עם חמיצות נעימה ומאוזנת. לקפה פרופיל קלייה בינוני, המוציא ממנו את הארומה והטעמים הטובים ביותר והוא מתאים מאוד לקפה קר.

חדש מגלידת שטראוס:2 מאגדות GOODIZ  פרי – מאגדת המכילה שרבט עם תות ועם אפרסק מאגדת המכילה קרחוני שרבט בטעם פירות טרופיים ובטעם אננס ליים וטילון קורנטו SUPER  בטעם ריבת חלב.

כחלק מתהליך השיקום והחזרה של חקלאי העוטף לשדות, יוצא מותג תפוצ'יפס  במהלך סימון אריזות החטיף בשם השדה ממנו נקטף תפוח האדמה שנמצא בשקית: מבארי, נחל עוז וכפר עזה

 

FITNESS משיקה את גרסת ה"מיני" של הקרקר האהוב – נשנוש מושלם שמעשיר את התזונה היומית, ומעניק רגע של פינוק טעים מזין ומאוזן באריזה של 150 גר'.בסדרה מיני קרקר כפרי ומיני קרקר רוזמרין

הסדרה השנייה בגרסת ה"מיני"– חטיפי פריכיות קטנטנים וטעימים עם דגנים מלאים, ירקות וקטניות, המייצרים חווית אכילה חדשה, מפנקת ומזינה. חטיפי המיני החדשים מגיעים באריזה אישית של 30 גר' ומהווים פתרון אידיאלי לנשנוש בין הארוחות, לכל מי שרוצה לשמור על תפריט מאוזן וטעים במיוחד. בסדרה שני טעמים: מיני פריכיות סלק ובטטה סגולה ומיני פריכיות חומוס וקינואה

סטארבקס משיקה את קפסולות ברקפסט בלנד שיעניקו לכם את ההזדמנות לקחת רגע איכותי לעצמכם וליהנות מחוויית הקפה האהוב עליכם. עם הקפסולות החדשות תוכלו ליהנות מקפה קר או חם לבוקר מושלם ומרענן במיוחד. הקפסולות מתהדרות בקלייה בינונית בטעמים מאוזנים ועשירים במיוחד. ניתן להשיג ברשתות השיווק המובחרות ובחנות האונליין Nestle coffee shop.

אבוט משיקה בישראל סימילאק גולד פלוס – הדור הבא של תרכובות מזון לתינוקות בישראל עם הרכב בלעדי של 5 סוגי HMO, סיבים פרהביוטיים, שפותחו מדעית לתמיכה בהגנה חיסונית, עיכול קל והתפתחות קוגניטיבית של תינוקות.

"ניו-נוטרישן" משיקה את  DOUBLE BOOST – סדרה חדשה של משקאות בוסט מעוררים, בבקבוק קומפקטי. הסדרה מוצעת ב-4 טעמים: לימונענע, פירות, אבטיח וענבים, ומתאימה לכל מי שצריך בוסט מעורר במהלך היום – חיילים, נהגים, מתאמנים.

קבוצת פררו, בעלת המותג טיק טק, משיקה טעם חדש למותג האהוב לקראת הקיץ :טיק טק מנגו. טעם המנגו הוא טעם קיצי ואהוב בישראל.טיק טק מנגו הוא הפתרון המרענן לקיץ הישראלי עם טעם פירותי, עסיסי ומיוחד. סוכריות טיק טק מנגו מגיעות באריזה הקלאסית של טיק טק, עם 33 יחידות בחפיסה. הטעם החדש מצטרף לסדרת הטעמים המובילים ואהובים של טיק טק בישראל – מנטה, מנטה חזק, תפוז ותות.

חברת "ביג פוד כחול לבן" משיקה סדרה חדשה של סוכריות מרעננות ללא סוכר, בשישה טעמים אהובים, באריזות חמודות

רשת COOK AND BAKE – רשת המולטי ברנד המובילה בתחום מוצרי האירוח, הבישול והאפייה, מציגה בימים אלה את קולקציית Roso SNAP.קופסאות רוסו סנאפ Roso SNAP נולדו מתוך הבנה שיש צורך וביקוש למוצר אחסון בעל פתיחה ונעילה קלה והרמטית, בנוסף מוצר קל ומאפשר לשמור בעזרתו על סדר וארגון.הקופסאות השקופות מאפשרות מראה אסתטי ונקי לסידור ארונות, מגירות, מזווה הבית ועוד אזורי אחסון רבים. רוסו סנאפ Roso SNAP  שומרות על איכות וטריות המוצרים לצד סגנון סידור נקי וקלאסי.

מותג קוויק מרחיב את סדרת המטליות המצליחה ומציע מטליות מיקרופייבר נשלפות אחת אחת לניקוי כל סוגי המשטחים.

 

0

חברת פלדאבירון נוסדה במטרה להוביל את תעשיית האווירונאוטיקה לשיאים חדשים, תוך שילוב של טכנולוגיה מתקדמת וחדשנות מתמדת. אנו גאים להציג את השילוב המושלם בין ידע עשיר וניסיון רב שנים בתחום, לבין מחקר ופיתוח חדשני שמוביל אותנו קדימה.

מי אנחנו?

חברת פלדאבירון היא חברה פורצת דרך בתעשיית האווירונאוטיקה, המתמחה בפיתוח וייצור כלי טיס מתקדמים וטכנולוגיות תומכות. צוות המומחים שלנו כולל מהנדסים, חוקרים ואנשי מקצוע מהשורה הראשונה, הפועלים יחד כדי לספק פתרונות פורצי דרך לשוק העולמי.

המוצרים שלנו

בפלדאבירון אנו מתמקדים ביצירת מוצרים בעלי ערך מוסף גבוה, המשלבים ביצועים מצוינים עם יעילות וחסכוניות. בין מוצרינו ניתן למצוא:

  • כלי טיס בלתי מאוישים (כטב"מים): פתרונות מתקדמים למשימות מגוונות כגון חקלאות, ביטחון, תחבורה ועוד.
  • מערכות בקרה ובקרה אוטונומית: טכנולוגיות מתקדמות לניהול ובקרה של כלי טיס מרחוק.
  • פתרונות תחזוקה וניהול נכסים: מערכות חכמות לניהול ותחזוקה של כלי טיס, המייעלות את תהליכי התחזוקה ומפחיתות עלויות.

חזון החברה

החזון שלנו בפלדאבירון הוא להוביל את תעשיית האווירונאוטיקה לעידן חדש של קיימות, בטיחות וחדשנות. אנו שואפים להמשיך ולפתח טכנולוגיות מתקדמות שיתנו מענה לצרכים המגוונים של לקוחותינו, תוך שמירה על ערכי החברה של מצוינות, אמינות ואחריות סביבתית.

מחויבות לאיכות

אנו בפלדאבירון מתחייבים לספק את המוצרים והשירותים באיכות הגבוהה ביותר, תוך עמידה בסטנדרטים בינלאומיים מחמירים. איכות היא ערך מרכזי עבורנו, ואנו פועלים ללא הרף לשיפור תהליכים ולהבטחת שביעות רצון הלקוחות.

קשרי לקוחות ושירות

הלקוח תמיד במרכז. אנו מקפידים על מתן שירות אישי ומקצועי לכל לקוח, תוך התאמה לצרכים המיוחדים של כל אחד. צוותי השירות שלנו זמינים תמיד לייעוץ ותמיכה, ומלווים את הלקוח בכל שלבי התהליך.

למה פלדאבירון?

  • ניסיון ומומחיות: שנים של ניסיון בתעשיית האווירונאוטיקה וידע נרחב בתחום.
  • חדשנות וקדמה: מחקר ופיתוח מתמידים לשיפור טכנולוגיות ומוצרים.
  • איכות ובטיחות: עמידה בסטנדרטים בינלאומיים והקפדה על איכות ובטיחות המוצרים.
  • שירות לקוחות מעולה: שירות אישי ומקצועי, התאמה לצרכי הלקוח וזמינות גבוהה.

הצטרפו אלינו לחוויית תעופה חדשנית ובטוחה, והכירו את המוצרים והפתרונות המתקדמים של פלדאבירון. יחד, נמריא לגבהים חדשים.

תפריט נגישות