3
השש זוכה לתמיכה מהבמה. צילום: יעקב סבן

מה שהיה אמור להיות מפגן  של העצמה לקהילה הגאה ובתמיכת העירייה, הפך לאירוע בעל טונים צורמים במיוחד. ראש העיר יונה יהב  הדהים את הקהל באומרו : "זאת העיר שלכם בדיוק כמו שזו העיר שלנו". הפעילה החברתית ד"ר יאלי השש הורדה מהבמה אחרי שפנתה בחריפות ליהב לגבי נושאים עירוניים שונים. "אם לא נוח ליהב לשמוע, שיבלע את הצפרדע. גם לי לא נוח לבלוע חלקיקים של זיהום אוויר", היא אומרת

התחושה בשבועות האחרונים הייתה כי השנה מצעד הגאווה יהיה מרגש, מרשים ומכבד במיוחד. לראשונה מאז שהחל בחיפה, דגלי הקהילה הצבעוניים נתלו בכל העיר, ראש העיר יונה יהב הכריז תמיכתו והזדהותו עם קיום המצעד וכולם חיכו לאירוע, אשר בסופו של דבר נשא טונים צורמים ותחושות כעס ועלבון.

בתום הצעדה ברחובות הכרמל הגיעו אלפי חברי הקהילה והמזדהים עימם לגן האם שם התקיימה עצרת שכללה נאומים של דוברים רלבנטים והופעה של הזמרת עדן בן זקן.

יהב עלה לבמה לשאת דברים, אולם כפי שמספר רוני, אחד הנוכחים באירוע, הם הצליחו להעליב ואף להרגיז רבים: "בסוף נאומו הוא אמר דברים שכביכול היו אמורים להיות בקטע friendly  ומקבל אבל היו אולי הדבר הכי מתנשא, הוא אמר ' תהינו, תחגגו, זו עיר שלכם כמו שזו העיר שלנו', אתה רציני?? זה כמעט כמו ברמה של להגיד 'גם ערבים הם בני אדם'. אני לא מבין איך הוא עדיין ראש עיר".

השיא היה בהמשך כשעלתה לבמה ד"ר יאלי השש, פמיניסטית הפעילה בארגון "אשה לאשה", שהחלה להקריא מדברים שכתבה בטורה האישי שהתפרסם אתמול (שישי) במקומון 'כלבו' החיפאי, אולם לא הספיקה לסיים אותם. זו הורדה מהבמה על ידי המאבטחים, שכן אנשי העירייה כנראה לא אהבו את העובדה שהיא הזכירה את זיהום האוויר, ארגון מי כרמל והבית בקרית חיים, השש  אמרה על הבמה ליהב, כי עליו לפרוש מכל תפקידיו בדירקטורים של האיגודים הציבוריים העוסקים בסביבה במפרץ חיפה בשל מה שהיא מכנה "שיתוף הפעולה" עם המפעלים.

בין השאר היא אמרה : "(יהב) הייתי רוצה שתחשוב על בעלי ההון ועל התאגידים המאיימים לחסל את חיפה, שנים אמרו לך שאם לא תיענה לתביעותיהם הכל פה ייהרס, אבל ההחלטות שאתה מקבל בעקבות תודעה כוזבת עולות לנו בבריאות…אני רוצה שתחשוב למשל על תאגיד המיים המתעמר בנו תושבי חיפה ובגלל שהשתכנעת כל כך שמה שהם עושים זה מה שצריך לקרות, תושבים המקבלים חשבונות פיקטיביים מתאגיד דורסני. תחשוב על הארנונה בחיפה מהיקרות ביותר בארץ שהיא אינה גזירת גורל".

לדברי ד"ר השש, כשהייתה לפני סיום נאומה קטעה אותה מנהלת אגף האירועים בעירייה, לא בגלל אילוצי זמן כפי שחשבה בתחילה אלא בגלל צנזורה. "התעקשתי לקרוא את הפסקה האחרונה שלי אבל הם כיבו את המיקרופונים ולא יכולתי להמשיך, אמרתי שאני מוכנה לרדת רק אחרי שאסיים להקריא, הקב"ט אמר לי שהוא קודם יקרא ורק אם יראה שזה בסדר יאשר לי לסיים את דבריי. זה לא מתפקידו של קצין ביטחון לאשר טקסט למצעד הגאווה, לא יכולים להחליט עבורי מה להגיד ומה לא".

– ואז פינו אותך בכוח.

"הם נורא לא רצו להגיע למצב פיזי של לפנות בכוח, מצד שני גם לא הצליחו להגיע למצב שיקבלו אישור לתת לי לדבר. לבמה עלו שתי חברותי, לילך בן דוד ונינה מזרחי ואחרי כעשרים דקות החליטו שהם הולכים על פינוי בכוח, פשוט גררו אותנו משם. לי זה לא כאב פיזית אבל לחברות שלי כן. מדהים שאירוע שהוא בסימן נשים העירייה בעצם הפעילה כוח כדי להשתיק אישה שעומדת על הבמה.

"המנחה הדראג קווין גלינה  כל כך כעסה ולא הסכימה להמשיך להנחות. האירוע יצא מצב מאד מסובך ומורכב גם עבור הקשת החיפאית כי זו עמותה של אנשים מקסימים שעשו המון להשיג את הדבר הזה והקשר עם העירייה חשוב להם, מצד שני קשה להם שהעירייה פתאום דורשת צנזורה. העירייה אמנם עוזרת לממן את המצעד אבל אין לה שום זכות לקבוע את התכנים שלו".

"הקהילה הגאה בחיפה היא באופן מסורתי קהילה פוליטית שהתפקיד שלה לא רק להשיג לעצמה זכויות ולהיות סקטוריאלית, אלא גם להתחבר למאבקים נוספים . לכן דיברתי גם כל זיהום האוויר, תאגיד מי כרמל והבית בקריית חיים. אנחנו רוצים לחיות בעיר טובה יותר, בסך הכל לשים אתגר ליונה יהב ולהראות לו שהוא יכול להיפרד מדפוסים ישנים".

ד"ר השש מגחכת נוכח העובדה שבעמוד הפייסבוק של העירייה פורסמה הודעה בה נאמר כי בעירייה מצרים על כך ש"הגברת שביקשו ממנה לרדת מהבמה לא הסכימה לרדת". "זהו חוסר הבנה מוחלט של המשמעות של מצעד הגאווה והתפקיד שלו, חוץ מזה שלקחו ממני את התואר ובמקום זה עשו ממני גברת, מישהי בלי שם שזה מקטין, כאילו הייתי אשה שנתקעה על הבמה"

– את יכולה להבין למה הם רצו שתרדי?

"כן, בסדר, הם אומנם מימנו את המצעד וזה לא נוח לשמוע ביקורת אבל חוסר נוחות היא לא תמיד סיבה לפעולה. בולעים את הצפרדע וממשיכים גם לי לא נוח לבלוע חלקיקים מזהמים בעיר או שתאגידי מים שולחים לי חשבונות פיקטיביות או לסבול מארנונה בין היקרות בארץ".

נכון לזמן כתיבת שורות אלו טרם התקבלה תגובת עיריית חיפה.

 

0

ברור, חברה גלובלית ומובילה בתחום מערכות גזים, תחום הצנרת, ותחום השרות יכולה להיות חלק מתעשיית האנרגיה והצנרת, ולספק מגוון של שירותים ומוצרים הקשורים לגזים, צנרת ושירותים בסביבת עבודה ובית.
מערכות גזים:
תכנון, התקנה ותחזוקת מערכות גז, כולל מערכות ציוד לחדרי מנות, מערכות קירור, מערכות תפעול ובקרה אוטומטיות, וכו'.
פיתוח וייצור של מכשור וציוד בטיחות לעבודה עם גזים, כולל מסכות, מכונות אקסוג'ניה, מכונות דקירה, וכו'
תחום הצנרת:
תכנון, התקנה ותחזוקת מערכות צנרת לשימושים תעשייתיים, מגורים ומבני ציבור.
פיתוח וייצור של חומרי צנרת מתקדמים ומבוססי טכנולוגיה, כולל צנרות פלסטיק, מתכת וקרבון.
תחום השרות:
שירותי ייעוץ והנדסה בתחום הצנרת והגזים, כולל תכנון והתאמה אישית לפרויקטים מסוימים.
פיתוח וספק שירותי תחזוקה ושירות אחרי מכירה, כולל תמיכה טכנית, השכרת ציוד, ושירותי תחזוקה מתמשכים.
החברה יכולה לפעול על מנת לספק פתרונות מתקדמים, אמינים ובטוחים ללקוחותיה, ולהפוך לשותפה נמצאת במרכז תעשיית האנרגיה והתשתית ברחבי העולם.

 

מהלך נפלא עבור ג'יפיטק והתחום בו היא פועלת, משלב את כל האספקות המקצועיות והאיכותיות. השם מציין את שני התחומים העיקריים שבהם החברה עוסקת – מערכות גזים ותחום הצנרת, וגם כולל את המילה "הנדסיים" המציינת את ניסיון החברה והתמחותה המקצועית בתחום.
מתמחים בתחום ההנדסה והטכנולוגיה, ומעניקים תחושת מקצועיות ואמינות. כמו כן, מספקים את המידע החיוני על התחום בו עוסקת החברה, ומבטא את הערכים והפעילויות העיקריות שלנו.

 

 

0

שיקום נזקי אש, נזקי מים, ופתרונות אקולוגיים הם חלק חשוב מתהליך ההתמודדות עם פגיעות סביבתיות ואסונות טבע שקורים ברחבי העולם. הנה כמה דרכים לשיקום ולהתמודדות עם כל אחת מהתופעות האלו:
שיקום נזקי אש:
חידוש ובנייה עם חומרים אקולוגיים: השימוש בחומרים אקולוגיים יכול לסייע להפחתת השפעות הסביבתיות של הבנייה ולשיקום הסביבה.
הגנה על אזורי חורבות: הגנה על אזורי החורבות היא חשובה למניעת נזקים נוספים ולהחזרת האזור לשימוש תועלתי.
שימור והחזרת צמחייה: יכולת הצמחייה לשחזור את הסביבה אחרי אסון ביער גבוהה, ולכן חשוב לקדם שיטות שמעניקות תמיכה להחזרת צמחייה טבעית.
שיקום נזקי מים:
טיפול בזיהום: שיקום נזקי מים מצריך טיפול בזיהום והסרת חומרים מזיקים מהמים והאדמה.
שיקום איכות המים: שיקום נתרן איכות המים עשוי להכלול ביצוע טיהור ואופטימיזציה של מערכות הקניית מים והשקיה.
שיקום אקולוגי של מערכות האירוע: שיקום נזקי מים יכול לכלול תהליכים של שיקום אקולוגי של מערכות האירוע המזיקות למים.
פתרונות אקולוגיים:
קידום יריעות ירוקות: קידום יריעות ירוקות וניהול חומרים אורגניים מקטין את ההשפעות האקולוגיות ומקדם את בריאות הסביבה.
שימוש באנרגיות מתחדשות: יישום של פתרונות אנרגטיים ירוקים כמו אנרגיה סולארית ורוח מפחית את ההשפעות האקולוגיות של השימוש בדלקי גז.
קידום תחבורה ירוקה: תחבורה ירוקה כגון רכבים חשמליים ותחבורה ציבורית אקולוגית יכולה להפחית את פקטורי ההשפעה האקולוגית של תחבורה מסורתית.
השיקום והתמודדות עם נזקי אסונות טבע מצריכים מענה מורכב המשלב מגוון של פתרונות ושיטות, והם חשובים לשיפור איכות הסביבה ולהגנתה לדורות הבאים.

חברת בלפור שיקום נזקים ואסונות טבע הגדולה והמובילה בעולם יכולה להיות חלק מתחום הבנייה והשיקום, ותוכל לספק מגוון רחב של שירותים בתחום הגבוה המגן על הקהילות, העסקים והסביבה מפני נזקים ואסונות טבע.
תחומי הפעילות של חברה זו עשויים לכלול:
שיקום נזקי אש: זה כולל ניקוי, שיקום ושיפוץ לאחר פריצת אש, תקלות חשמליות או אסונות דומים. זה יכול להיות החלפת ריהוט, תיקון קירות, ניקוי רעשים, וכו '.
שיקום נזקי מים: זה כולל ניקוי ושיקום לאחר התפשטות מים, פצצות מים, נזילות, וכו '. זה יכול לכלול ייבוש, חיסון מחדש, תיקון פגיעות וחידוש ריהוט.
פתרונות אקולוגיים: זה כולל יישום שיטות וטכניקות אקולוגיות לשיקום ולשיפור תהליכי ההחזרה בסביבה לאחר אסון. כך, חברה זו עשויה לעזור בניקוי ובשיקום של אזורי חוף, מערות, מעיינות, וכו '.
שירותי חירום והגנה: זה כולל את הפעלת שירותי חירום במהלך אסונות, כולל פינוי, סיוע ראשוני, והצפת כלים להגנה.
הגנה ומניעת אסונות: חברה זו עשויה לספק שירותי ייעוץ ותכנון להגנה על קהילות ועסקים מפני אסונות טבע, כולל בנייה ותחזוקת מבנים עמידים באסונות.
בכל המקרים, החברה המובילה תעמוד בתקנים רגולטוריים מחמירים, ותפעל בשותפות עם גורמי הרשות המקומיים והמדיניים, כדי להבטיח את הבטיחות והשיקום המיטביים.

0

ילדים מפתחים טעמים והעדפות משלהם, ולכן חשוב לספק להם מגוון רחב של מוצרים וצעצועים שיתאימו לגיל, לתחומי עניין ולסגנונות השונים שלהם.

מוצרים המיועדים לילדים צריכים לעמוד בתקנים ובסטנדרטים גבוהים של בטיחות. חנויות לילדים מתמחות יכולות לוודא שהמוצרים שהן מציעות מתאימים לתקנים ולהנחיות בטיחות.
חנויות לילדים יוצרת חווית קניית מהנה ומרתקת לילדים, באמצעות עיצוב חנויות צבעוני וספקים ידידותיים לילדים.
הורים מחפשים מקום שבו יוכלו לקבל ייעוץ ושירות מותאם לצרכיהם הייחודיים ולצרכי הילדים שלהם. שוק הילדים הוא שוק יציב עם צריכה קבועה. חנויות לילדים יכולות להיות עסקים מצליחים ויציבים בעסקים.
חנויות מתמחות יכולות להתמקד במוצרים איכותיים ובעלי מותגים מובילים, ולכן ההתחרותיות בשוק עשויה להיות פחותה מאשר בחנויות כלליות.

ביג טויס הינה חנות שמתמחה במכירת צעצועים, משחקים, וכלים בידוריים המיועדים לילדים ונוער. חנויות צעצועים נוהגות להיות מוקדשות לגילאי קטן ולפעמים גם מתחלפות עם קטגוריות גילאיות שונות (למשל, ילדים, נוער).
הן מציעות מגוון רחב של צעצועים, כולל צעצועי מותגים מוכרים, משחקי חשיבה, צעצועי יצירה, משחקי חברה, רכבים חשמליים, צעצועי בובות, צעצועי בניית, ועוד. החנויות משתדלות להיות מעודכנות בצעצועים החדשים ביותר ולהציע חוויית קנייה נעימה ומרשימה ללקוחותיהן.
בנוסף, חנויות צעצועים לילדים יכולות להציע גם מגוון שירותים נוספים כמו אירועי יומולדת, סדנאות יצירה, ופעילויות תרבותיות נוספות שקשורות לעולם הילדים.
ביג טויס שמתרכזת במכירת מוצרים וציוד המיועדים במיוחד לילדים בגילאי שונים. בניגוד לחנויות צעצועים רגילות שמציעות מגוון רחב של צעצועים, חנויות לילדים המתמחות עשויות להתמקד בתחום מסוים או לספק מוצרים עם תכנון מסוים או עם תכונות ייחודיות.

0

רשת הקמעונאות הגדולה המפעילה סניפים באזור הצפון והדרום מודיעה על מאות מוצרים מהפופולריים ביותר בסל הקניות של הצרכנים הישראלים ב"מחירים של פעם", דוגמת נייר טואלט של מולט ב 19.90 ש"ח, קוקה קולה/קולה זירו 1 ליטר ב – 4.90 ש"ח ליח', שישיית נייר מגבת ניקול ב 7.90 ש"ח, בשר אסאדו טרי 3 ק"ג ב 100 ש"ח  וגבינה לבנה תנובה 250 גרם ב – 3.90 ש"ח ליח'.

בניגוד לגל העלאות המחירים – רשת "סאלח דבאח ובניו" משיקה את קמפיין "מחירים של פעם". במסגרת המבצע מוזילה הרשת את מחירם של מאות מוצרים למחירים של פעם. 

בזמן שכל רשתות הקמעונאות מעלות מחירים, רשת "סלאח דבאח ובניו" נלחמת ביוקר המחייה שרק עולה ומחריף, סופגת את עליית המחירים הקיצונית וממשיכה עם ה"שחייה נגד הזרם".  בין המוצרים המשתתפים במבצע ניתן למצוא: ניקול נייר מגבת שישייה ב – 7.90 ש"ח ליח', דאודורנט אקס ספריי 150 מ"ל ב – 8.90 ש"ח ליח', חומוס גלילי אחלה 600 גר' ב – 7.90 ש"ח ליח', קוטג' טרה 250 גר' ב – 3.90 ש"ח ליח' כרעיים עוף טרי 3 ק"ג ב – 50 ש"ח, חזה עוף שלם טרי 4 ק"ג ב – 100 ש"ח, מגוון חטיפים מלוחים של אסם עד 80 גרם ב – 3.00 ש"ח ליח', אסאדו עגל טרי 3 ק"ג ב – 100 ש"ח ועוד. 

גל ההתייקרויות מורגש בענפים רבים במשק הישראלי ועליות המחירים פוגשות את האזרחים בכל תחום. לכן, החליטו ברשת הקמעונאות "סאלח דבאח ובניו" לבוא לקראת הלקוחות ולהקל עליהם בתקופה הכלכלית המורכבת במדינה, ולהוזיל עבורם באופן משמעותי מאוד את סל המזון באמצעות המבצעים.

מהרשת נמסר:"במיוחד בתקופה זו, של עליית מחירים כללית בכל המשק, חשוב לנו לדאוג ללקוחות שלנו. אנחנו לא מנותקים ממה שקורה במדינה ועושים כל מה שאנחנו יכולים כדי שלקוחותינו לא יספגו את עליית המחירים, לכן יצאנו במבצע נרחב וחסר תקדים בעת הזו".

0

תכנון ארכיטקטוני הוא תהליך שבו מתבצע עיצוב ותכנון של מבנים, מקומות ותשתיות עירוניות ורובניות. התהליך כולל מגוון של שלבים, כולל ניתוח הדרישות, תיאום עם הלקוחות, עיצוב פיזי וגרפי, פתרון בעיות טכניות, והתאמה של הפרויקט לתקנים ולהגבלות שונות.
שלבים עיקריים בתכנון ארכיטקטוני כוללים:
אספקטים ראשוניים והתכנון המוקדם: הבנת הדרישות של לקוחות המבנה, המטרות הפונקציונליות והאסתטיות של הפרויקט.
ניתוח סביבתי: בדיקת השפעת הפרויקט על הסביבה הטבעית והחברתית, והתאמתו בהתאם.
תכנון עיצובי: פיתוח רעיונות וקונספטים עיצוביים ראשוניים למבנה.
תכנון פיזי: פיתוח תוכניות בניין ופרטי הבנייה, כולל קרטוגרפיה, תכנון תשתיות ומערכות מכניות, חשמל ואלקטרוניקה, וכו'.
בדיקות ואישורים: בדיקת התאמת התכניות לתקנים ולדרישות קיימות, והגשתן לאישור רשות התכנון והבנייה המקומית.
בנייה וניטור: הבנייה הפיזית של המבנה והפקת דו"חות על תקדמות הפרויקט.
סיום ומסירת הפרויקט: הסיום של הבנייה, בדיקות סופיות, עינויים ומסירת הפרויקט ללקוח.
תהליך התכנון הארכיטקטוני דורש שילוב של ידע טכני, יכולת יצירתית, יכולת פתרון בעיות ותקשורת יעילה עם מגוון רחב של צדדים, ונדרשת עבודה צמודה עם צוות מגוון של מומחים, כולל מהנדסים, יועצים סביבתיים, ולקוחות.

חברת איירון קלאד מתקדמת בתחום מרחב המחייה, הפרטיות, ושילוב הנוף, תכנון ארכיטקטוני עשוי להיות מאוד מרתק וייחודי. הנה כמה רעיונות שעשויים לשרת כמקור השראה לתכנון ארכיטקטוני בתחום זה:
מרחב מחייה חדשני: פיתוח מרחבי תושבים חדשניים המשלבים שימוש בטכנולוגיות חכמות כדי לשפר את חוויית המגורים. זה יכול להיות כולל שימוש באוטומציה לשליטה בתאורה, בטיחות ונוחות בבית, וכן פתרונות אנרגטיים חדשניים.
שילוב ירוק ונוף: יכול להיות מעניין לשקול איך לשלב בין הבנייה לבין הסביבה הטבעית סביב. זה יכול לכלול ניהול פרטיות באמצעות עצים, שיחים גבוהים או חורשות, וכן פיתוח שטחי צמחיה מובנים בצורה שתיתן מענה גם לדרישות אסתטיות וגם לצרכים פונקציונליים.
תכנון לפרטיות: חשוב לשקול כיצד ליצור מרחבים בבנייה המאפשרים לדיירים להרגיש בטוחים ובפרטיות. זה עשוי לכלול ארכיטקטורה של קירות מעוטרים, שימוש בצמחיה גבוהה, תכנון מערכות אבטחה מתקדמות וכדומה.
ניווט ביניים: בניית מבנים אשר מאפשרים לדיירים להתנייד בין מרחבים פרטיים לציבוריים בצורה נעימה ונוחה. זה יכול לכלול את עיצוב הפנים, המיקום של רהיטים והתקנות, ושימוש בחלונות ודלתות כדי ליצור חוויה של זרימה ונפח בין החללים.
שילוב טכנולוגיות חכמות: השתמשו בטכנולוגיות חדשניות כמו אוטומציה, אינטרנט של הדברים (IoT) וכו' כדי לשפר את החוויה במרחב המחייה. זה כולל בית חכם, חשמל ואנרגיה חדשניים, מערכות בידור משולבות, ועוד.
התכנון הארכיטקטוני בתחום המרחב המחייה, הפרטיות ושילוב הנוף עשוי להיות מאתגר ומרתק, אך בו זמנית יכול להיות מאוד מרתק וייחודי. עם גיוס צוות מומחה ועשייה יצירתית, ניתן ליצור מרחבים שמשלבים בין יכולת פונקציונלית לבין ערכים אסתטיים ואנושיים.

0

תוכנית "יוזמים פלוס" של עמותת "תובנות בחינוך" היא תוכנית יזמות חברתית וחינוך פיננסי בבתי ספר נבחרים ברחבי ישראל. התוכנית פועלת  בימים אלו  בקרב כ 200 תלמידים ומורים במספר בתי ספר שנבחרו בקפידה בערים חיפה, יבנה, תל אביב, כפר קאסם ובבת ים, וצפויה בשנה הבאה להכפיל את פריסתה ברחבי הארץ.

"פועלים בקהילה" במרכז לבנקאות חברתית בבנק הפועלים תומכים בתוכנית החדשה של עמותת "תובנות בחינוך" מתוך התפיסה של בנק הפועלים לחזק את התעסוקה, ההשכלה והחוסן הכלכלי בקרב ילדים ובני נוער מכל חלקי הארץ.

התוכנית הייחודית נועדה לטפח חשיבה יזמית בקרב תלמידים ולהכשירם להובלת מיזמים חברתיים בעתיד. התוכנית פועלת בשני שלבים, בתחילה הוכשרו אנשי חינוך מובילים כמנטורים עבור תלמידיהם בתחום היזמות החברתית ולאחר מכן, החלה לפעול בקרב תלמידי כיתות ה'-ח'. התלמידים עוברים  סדרת מפגשים בהם נחשפים לעולם היזמות החברתית, לעבודה עם טכנולוגיות מתקדמות בהן AI לצד דגש בלימוד עקרונות בהתנהלות פיננסית. בנוסף, לאורך הפרויקט יערכו מפגשים עם יזמים חברתיים וסיורים במרכזי חדשנות עירוניים ובחברות הייטק.  גולת הכותרת של המסע היזמי צפויה להיות במאי, במסגרת אקתון ליצירת מיזם חברתי.

יאיר סרוסי יו"ר הועד המנהל "תובנות בחינוך":  "היזמות הישראלית הוכיחה את עצמה לאורך כל שנות המדינה, והיא זו שתוציא אותנו בעתיד מהמשברים שנולדו במלחמה. התוכנית "יוזמים פלוס" תיתן בידי התלמידים, המורים ואלו שיבואו אחריהם את הכלים כדי לממש את מלוא הפוטנציאל והכישורים שלהם, ולהוביל את ישראל לעתיד טוב יותר".

סמר בשארה, מנהלת פועלים בקהילה במרכז לבנקאות חברתית בבנק הפועלים: "אנו במרכז לבנקאות חברתית דרך 'פועלים בקהילה' מקדמים ותומכים במספר פרויקטים יחד עם שותפים חברתיים מובילים כמו תובנות בחינוך להעצמת דור העתיד. התוכניות מקנות כלים והכשרה למען השתלבות הילדים ובני הנוער בעולם התעסוקה החדש ומעודדות פיתוח מיומנויות אישיות של המאה ה- 21, בדגש על יזמות ולמידת מקצועות ה STEAM. יזמות חברתית מעודדת מעורבות בקהילות ממנה באים בני הנוער ומקדמת ערכים חברתיים וקהילתיים בקרבם ובקרב הקהילה".

 

0

"בדיקות ללא הרס" היא תהליך שבו מבוצעות בדיקות כדי לבדוק או לאמת משהו בלי לגרום לנזק או לשינוי בפריט או במערכת שמתוחזקת. זה נפוץ בתחומים שונים כגון הנדסה, רפואה, טכנולוגיה ועוד.
במערכות תוכנה, בדיקות ללא הרס עשויות להיות בדיקות תוכנה אוטומטיות או ידניות שמטרתן לבדוק את פעולת התוכנה בכלל ואת תגובתה לסיטואציות שונות מבלי לשבש את התוכנה עצמה. זה יכול לכלול בדיקת תקינות קלט ופלט, בדיקת קריאות למסדי נתונים או לשירותים חיצוניים, בדיקות ביצועים, ועוד.
בתחום ההנדסה, בדיקות ללא הרס עשויות לכלול בדיקות מתכות, בדיקות חומרים, בדיקות איכות ועמידות, וכדומה.
הבדיקות הללו חשובות לקבלת נתונים ומידע מדויקים על התפקוד של פריט או מערכת, מבלי לגרום לנזק או לשינוי שלהם.
זהו תחום מעניין וחשוב ביישומי ההנדסה והטכנולוגיה.
א.ג.מ מתמקדת בביצוע בדיקות של פריטים או מערכות מסוימים בלי לגרום להרס או לנזק. כך ניתן לוודא תקינות, אמינות וביצועים של הפריטים או המערכות הללו ללא סיכון לפגיעה בהם.
התחום של בדיקות ללא הרס דורש ידע טכני מתקדם וכישורים מיוחדים בהנדסה, פיזיקה, כימיה ועוד. חשוב להבין את המכשור המשמש לביצוע הבדיקות, כיצד לנפח את הנתונים שנרכשים מהבדיקות, ואיך להסביר את התוצאות ללקוחות.
התחום משתלב גם בתעשיות כמו בנייה ובניית ציוד, תעשיית הרכב, תעשיית התעופה וחלל, תעשיית התקשורת, רפואה, תעשיית האלקטרוניקה, ועוד.
לחברתנו יש חשיבות עצומה בכך שהיא מסייעת ללקוחות להבין תקינות ואמינות של המוצרים או התהליכים שלהם, וכך תורמת למימוש המטרות והתוצאות הרצויות שלהם באופן בטוח ובלתי פוגע.

צבי רוזן בתחום מגיל מאוד צעיר, ומספר לנו שבשירות צה"ל בחיל האוויר עבד בודק אל הרס למסוקים, לאחר מכן עבד כשכיר עד לפני 12 שנה במפעלים כמו חברת חשמל כרמל אוליפינים מקורות רפאל ורכבת ישראל עבדתי בניגריה בסולל בונה כעצמאי עובד עם חברות בניה רבות וחברות השכרת עגורני צריח עבדתי גם בניגריה וחוף השנהב עבדתי בנוסף עם נובל אנרג׳י באסדות שלהם מוסמך בכל התחומים

0

רובי בת ה-27 מחיפה היא הזוכה הגדולה בתחרות PATRON Perfectionists שהתקיימה אמש. הקוקטייל הזוכה של רובי הוא ה-" Pink in a margarit" אותו הקדישה לחברתה הטובה ענבר הימן, שנרצחה בשבי חמאס לאחר שנחטפה ממסיבת הנובה ברעים במהלך מתקפת ה-07.10

רובי בת 27 מחיפה, ברמנית בבר הווספר ומנהלת סניף חיפה של זמן אמיתי. זכתה עם הקוקטייל " Pink in a margarita", מרגריטה אקווה דה חמייקה (היביסקוס), טונקה ואגבה. רים של תערובת פלפלים, ליים והיבסקוס. רובי מספרת: "הקוקטייל הזה מוקדש לזכרה של ענבר הימן. אישה, חברה ואמנית אחת במינה. בקוקטייל הזה רציתי להביא קצת ממה שחוויתי ממנה. רציתי להביא את העומק והמורכבות לצד צבעוניות וחשיבה יצרתית. תודה רבה על ההזדמנות לחוות שוב יצירה בתחושה שענבר נוכחת איתי."

את הקוקטייל המנצח של רובי, "Pink in a margarita", ניתן יהיה לטעום ולמצוא בתפריט הקוקטיילים של בר ה"ווספר" בחיפה בו היא עובדת.

צילום - אלמוג קולט, אקליפס מדיה
צילום – אלמוג קולט, אקליפס מדיה

רובי תייצג את ישראל בתחרות העולמית של PATRON Perfectionists שתתקיים ב-6-11 מאי ב-״PATRON Hacienda״, המזקקה הראשית והיחידה של פטרון במקסיקו, התחרות נפרסת על פני כמה ימים ותכלול אתגרים שונים במהלכם תתחרה רובי מול 14 מתמודדים מרחבי העולם.

תרבות הקוקטיילים בישראל מוכיחה את עצמה עם זוכים מקוריים ומעניינים לאורך השנים והעפלה למקומות גבוהים בגמר העולמי, עד לזכייה המרגשת של מור קורל המוכשרת ב-2023 שהביאה הרבה כבוד גדול לסצנה המקומית.

צילום - אלמוג קולט, אקליפס מדיה
צילום – אלמוג קולט, אקליפס מדיה

 

 

0

מתלבטים בין ארוחה טובה למסיבה? הסלון היווני של שף גיא פרץ מאפשר לכם ליהנות מכל העולמות בחוויה יוונית אותנטית על חוף הים התיכון, מבלי לעלות על מטוס.

הסלון היווני החדש של השף גיא פרץ נפתח במקום גדול יותר ומשודרג: על חוף הים במלון דניאל שבהרצליה פיתוח. המקום מציע קולינריה יוונית ים תיכונית עלית עם חומרי גלם המיובאים מיוון ומטבח פתוח למזאטים ומנות פתיחה כנהוג במדינה הים תיכונית שישראלים כל כך אוהבים לאהוב.
למי שצריך קצת יוון לנשמה, המסעדה מאופיינת בחוויית בילוי Dinner & Party ומארחת הופעות של זמרים מיוון ומישראל, ביניהם מאיה סול, רפאיל, ארינדה דימה ועוד, שיוצרים ערבי אירוח מלאים מוזיקה, שמחה, ריקודים ואוכל משובח.

אווירה

סלון יווני עוטפת את הקולינריה הים תיכונית בעיצוב יווני מסורתי, עם חלונות כחולים, מרפסת לחוף הים, הרבה פרחים וצלחות שאפשר לשבור, כמיטב המסורת. במסעדה יוקדשו ערבי נושא לאתרים היוונים השונים כמו לסבוס, מיקונוס או אתונה, בהם יוגשו מנות אופייניות לצד מוזיקה ואווירה ייחודית.

תפריט

התפריט של סלון יווני אוהב את הים התיכון ומתהדר במגוון דגים מקומי רחב וטרי, לצד מנות יווניות קלאסיות, מאפים ופסטות. הכשרות במקום היא כשרות חלבית דגים בהשגחת רבנות שוהם. מנות החובה של הסלון כוללות עמדת ירקות טריים ומנות פטה, בר פתוח של מזאטים ודגים נאים, בוצ'ר דייגים עם פלטה ולהבות וכמובן חגיגה מתוקה עם שולחן קינוחים מפנק.

שף גיא פרץ

גיא פרץ הוא שף, מסעדן ומחבר ספרי בישול ישראלי. בעלים של מסעדות השף סלון יווני  ושל חברת יבוא הפוד טראקים "אוטו-פוד" וזוכה 13 מדליות זהב קולינריות בינלאומיות, כקפטן נבחרת השפים הישראלית.
פרץ נולד בדימונה לשושלת שפים וקצבים מהעיר קזבנלקה שבמרוקו, בצעירותו סיים את לימודי הקולינריה בבית הספר תדמור בהרצליה ועבד במלון שרתון בתל אביב, שם הפך ליד ימינו של השף ההולנדי בעל השם העולמי ווטרוס לאפ. בשירותו הצבאי שימש פרץ בתור השף של יחידת הקישור לכוחות הזרים, ואירח משלחות בינלאומיות של בכירי צבאות זרים וצה"ל. בהמשך הקריירה הקולינרית שלו, שימש פרץ כשף בגני ארועים ובתי מלון והקים חברה לייעוץ קולינרי על שמו שפעילה במאות פרויקטים בישראל ובעולם.

קולינריה בשגרת מלחמה

סלון יווני ושף גיא פרץ גאים להיות מוסד קולינרי ישראלי המחובר למקום ולקהילה. הירקות שנכנסים למטבח הסלון מגיעים ברובם מחקלאים בעוטף ישראל והמסעדה מעניקה 15% הנחה לחיילים ולאנשי כוחות הביטחון באופן קבוע. כחלק משגרת החירום, בסלון יווני עושים כל מאמץ כדי להעניק ערב של שמחה ואושר למבלים במסעדה, אך בה בעת חושבים על ציבור האזרחים שפונו מביתם ועל החיילים שנלחמים בחזית – המסעדה מתחייבת להעביר 5% מרווחיה לעמותות הפועלות למען חיילי צה״ל.

סלון יווני

כתובת – שדרות אלי לנדאו 60, הרצליה.

שעות פתיחה: א עד ד 18:00 עד 23:00, חמישי 18:00 עד 00:00, שישי 12:00 עד 15:00.

0

ברוכים הבאים ל"ג.ד שגיא" הכשרת מלגזנים ומפעילי מכונה ניידת!
בית הספר שלנו מתמחה בהכשרה מקצועית ומעמיקה של מלגזנים ומפעילי מכונה ניידת. אנו מציעים תוכנית לימודים מקיפה שמשלבת תיאוריה ופרקטיקה, כדי להביא לרמת מיומנות גבוהה בתחום.
התוכנית הלימודית כוללת:
תרגול מעשי: תוך כדי למידה תיאורטית, תישארו פעילים במעבדה ותקבלו הדרכה מעשית על ידי מורים מנוסים בתחום.
לימודי תיקון ותחזוקה: תלמדו כיצד לאבחן ולתקן בעיות במכונה ניידת, ולבצע תחזוקה תקופתית כדי לשמור על תפעול חלק ויעיל.
בטיחות: הדרכה מעמיקה בנושא בטיחות בעבודה עם מכונות ניידות, כולל נחיתת חירום והתמודדות עם סיטואציות דחופות.
יסודות תיאורטיים: הבנה מעמיקה של העקרונות המקצועיים של מלגזנות ומכונות ניידות, כולל קריאת תרשימים והבנת הוראות.
לאחר השלמת התוכנית הלימודית, תוכלו לקחת את המיומנויות שלכם ולעבוד בתעשיית המלגזנים והמכונות הניידות, ולתרום באופן יעיל ומקצועי לסביבה התעשייתית.

אנחנו ג.ש שגיא
הכשרת מלגזנים רוצים לספק לכם מספר נקודות שאולי עשויות לעזור לכם בבניית התוכנית הלימודית שלכם:
תכנית לימודים מקיפה: פיתוח תוכנית לימודים כוללת שלבים שונים בכישורים הדרושים למלגזנים. כל רמת הידע והמיומנות צריכה להתמקד בפרקטיקה מעשית ובהבנה תיאורטית.
תיאוריה ופרקטיקה: חשוב לאפשר לתלמידים להבין את היסודות התיאורטיים של מלגזנות ולשלב זאת בעבודה פרקטית במעבדה או בשטח.
הדגש על בטיחות: נושא בטיחות הוא חשוב במיוחד. על כן, יש לכלול תכנים המסייעים לתלמידים להבין ולנהוג בצורה בטוחה ומודעת לסיכונים בעבודה עם מלגזנים.
קשר עם תעשיית העבודה: חשוב ליצור קשרים עם חברות ועסקים בתעשיית המלגזנים כדי לספק לתלמידים הזדמנויות לתרגול ולקבל ניסיון מקצועי בסביבה אמיתית.
הדגמת מקרים ותרגול פרקטי: יש לאפשר לתלמידים לעבוד על משימות פרקטיות ולהתמודד עם סיטואציות מקצועיות אמיתיות בכדי לחזק את מיומנויותיהם.
עדכון והתאמה רציפים: חשוב לעקוב אחרי התפתחויות בתחום ולעדכן את התוכנית הלימודית בהתאם, כדי להבטיח שהתלמידים יקבלו את הידע והכישורים העדכניים ביותר.
בניית תוכנית לימודים מוצלחת תאפשר לתלמידים לקבל הכשרה מקצועית ולהתפתח בעתיד כמלגזנים מיומנים ומקצועיים.
אנו מזמינים אתכם ליצור קשר עמנו לקבלת מידע נוסף ולהרשמה לתוכנית הלימודים שלנו.