הסדנא שתלמד את נשות חיפה להיות הנדי מן

החודש יצאה לדרך במתנ"ס ליאו באק מבית החברה למתנ"סים הארצית סדנה המיועדת לנשים תושבות שכונות מערב חיפה המגדלות ילדיהן באופן עצמאי . המיזם "עשי זאת בעצמך" מיועד להקניית מיומנויות תחזוקת בית ורכב, אינסטלציה, שימוש בארגז כלים לעבודות נגרות ולהכרה וטיפול ברכב

עשי זאת בעצמך מפגש פתיחה

בעצם, אנחנו יכולות להסתדר מצוין גם בלי הגברים, בדברים מסוימים. אולי זה הרעיון מאחורי הסדנא החדשה שיצאה עכשיו ותלמד נשים כיצד להתקין מדפים , איך לקדוח, לבצע תיקוני חשמל, אינסטלציה ואף לצבוע. כמו כן, ילמדו על תכולת ארגז כלי העבודה ושימושיו, ויזכו גם לסדנת רכב המאפשרת תיקונים הכרחיים כגון החלפת גלגל ועוד. הודות לגב' ביאטריס רוזן כץ- יועצת ראש העיר לקידום מעמד האישה ולשיוויון מגדרי אשר גייסה משאבים לרכישת המכשור יקבלו הנשים המשתתפות בסדנא את ערכות כלי העבודה לביתן על מנת שתוכלנה להמשיך וליישם את אשר תלמדנה.

את הפרויקט שזכה להצלחה רבה הובילה לירון נוה ראש תחום הגיל הרך הקהילה והמשפחה, פיתחה והוציאה לפועל ורוניקה גוייכמן, סטודנטית להשלמות לתואר שני בביה"ס לעבודה סוציאלית באוניברסיטת חיפה כחלק מהכשרתה המעשית במתנ"ס ליאו באק.

בסדנא השתתפו 12 אימהות עצמאיות משכונות מערב חיפה. הפניית האמהות נעשתה ע"י גורמים רבים במערב חיפה.

את הסדנא מנחה דקל להט – מנהל מיזם "ליגת האלופות", בהתנדבות, וכל הכלים והחומרים לסדנא גוייסו בתרומה – כספית, או בשווי כסף ע"י ספקים, חנויות, חברות, אנשים פרטיים ועוד. במקביל לפעילות במפגשי הסדנא, ניתן מענה לילדי האמהות, ע"י צוות "בית לגדול טוב", בשיתוף תלמידי מעורבות חברתית מהחטיבה העליונה של מרכז חינוך ליאו באק וסטודנטים ממנהיגות חברתית אוניברסיטת חיפה. לירון נוה:"כהמשך ישיר לסדנא, תישקל אפשרות של מנטורינג בבית, במשימות ספציפיות של תחזוקת הבית לבחירת האמהות, ע"י מנחה הסדנא ואנשי מקצוע נוספים מהתחום שהתנדבו גם הם. 

החשיבה על פיתוח הסדנה והמשך הפעילות הנשית נעשית בשיתוף פעולה מלא עם קהילת הנשים ומדובר בתחילתה של דרך של היכרות ועשייה משותפת, עם ולמען קהילת האמהות העצמאיות בשכונות מערב חיפה. 

יואב יגול מנהל מתנס ליאו באק: "חשוב לנו מאד במתנס ליאו באק להדגיש כי מעבר לעזרה המעשית המיידית הסדנה עוזרת בגיבוש קבוצת הנשים וביצירת תחושה של סולידריות בקהילת הנשים ובקהילה הסובבת כולה".

 

1 COMMENT

LEAVE A REPLY