הסיפור של חברת הקוסמטיקה שהתחיל מתקלה במערכת המים

בני הזוג טלי מצליח ועידו משעל קילחו את ילדיהם וחצי שמפו שנפל לתוך האמבטיה חלחל לתוך מערכת המים האפורים של הבית ובדרך המית את כל הדגה שגידלו בבריכות האקווריום. בעקבות זאת הם החלו לחפש מוצרי היגיינה טבעיים ומשלא מצאו החליטו לעשות. כך קמה חברת 'לבנדר קוסמטיקה טבעית' שטיפחה קהילה של אנשים שנפתרו ממוצרי היגיינה סינטטיים. ביקרנו במפעל הקטן שלהם בכרכור

 

"אחר הצהרים אחד בקיץ 2006" מספרת טלי מצליח, מנחת קבוצות ורפלקסולוגית  "ישבנו עידו (בן הזוג) ואני בגינת הבית, שותים תה צמחים ומדברים, מוקפים בחי ובצומח של הגינה שלנו– כולל צמחים, דגים וצפרדעים, שהם חלק ממערכת המים האפורים שלנו. המערכת מובילה מים מהמקלחת, מעבירה אותם דרך בריכות שבתוכן גדלים צמחים, ולבסוף מגיעים המים לבריכה האחרונה שבה נימפאות ודגים. ישבנו ונהנינו ברוגע מאווירת השלווה והערב היורד, ופתאום הבחנו לתדהמתנו, שהדגים בבריכת הדגים, מפרפרים/מתהפכים על הגב.

עידו מצליח רוקח מיני בשמים והיגיינה

כולם מתו תוך דקות! מזועזעים, פנינו לתוך הבית, ומיהרנו למקלחת, שם שניים מארבעת ילדינו שיחקו באמבטיה, ושפכו שמפו למים למרות שהיה זה אחד ממותגי השמפו המובילים בארץ לטיפול בקשקשים, ולמרות הכמות הקטנה שנשפכה, כחצי בקבוק – כל הדגים בבריכה מתו תוך פחות משעה, מאוחר יותר גם הצהיבו וקמלו כל הצמחים שהיו קשורים למערכת המים.השאלה שהידהדה בנו לנוכח האסון האקולוגי שנוצר בגינה הפרטית היא: אם כך הגיב החי והצומח, מה זה אומר לגבי הפגיעה בבני אדם? עברו מספר שבועות עד שהמערכת התייצבה בחזרה, אך עבורנו, זו הייתה נקודת אל-חזור"

מכאן והילך בני משפחת מצליח עשו חושבים והבינו שהם צריכים לשנות את מוצרי ההיגיינה שלהם. עידו משעל, מהנדס כימיה וחומרים החל לחפש מוצרים טבעיים, אך מה שהתיימר להיות כך לפחות לפי הצגת המוצר על האריזה התברר כלא נכון "בקריאה של רשימות המרכיבים (המופיעים בלטינית) הבנתי שעל המדפים יש הרבה מוצרים באריזות יפות אבל כולם עם חומרים כימיים, חלקם חריפים, שלא התאימו לתפישה של חיים בריאים" נזכר משעל

"אחרי שהבנו מה יש בקוסמטיקה רגילה הבנו גם למה היא בעייתית כל כך. התחלנו לייצר בבית סבונים מוצקים ונוזליים וקרמיים לשימוש עצמי. כשהיינו מרוצים מהתוצאות נתנו לחברים להתנסות. להפתעתנו החברים חזרו עם עידכונים שהמוצרים פתרו לילדים בעיות של אסטמה של העור ובעיות עור אחרות וביקשו שנייצר גם עבורם.

משם התחיל המסע שלנו עם ההבנה שקוסמטיקה חשובה לבריאות לא פחות ממזון (החומרים מהקוסמטיקה נמצאים בבדיקות דם ורקמות) והחלטנו להקים חברה עם חזון של פיתוח קו שלם של פיתרונות לכל המשפחה תוך ייצור מוצרים 100% טבעיים מתינוק ועד גיל הזהב מכף -רגל ועד ראש  – הכל על טהרת הטבע".

בשנת 2007 הם הקימו את 'לבנדר קוסמטיקה טבעית' באזור כרכור. שם מהמעבדה שלהם הם מוכרים ומייצאים מוצרי קוסמטיקה לקהל מזדמן וקהל נאמן שמגיע מכל הארץ.

"אנו לא מתביישים בשום מרכיב והכל רשום בעברית ברורה. אין לנו חומרים משמרים כלל – כי כל חומר משמר בסופו של דבר הוא אלרגן ותפקידו להרוג חי. אנו משתמשים בחומרים ושילובים מיוחדים שמוכרים בכל העולם משימוש ארוך שנים לעור ולכן בטוח ובריא לשימוש. אנו מייצרים את כל המוצרים בבית המלאכה שלנו בפרדס-חנה כרכור, בפיקוח משרד הבריאות ומכון התקנים עם ISO לקוסמטיקה על מנת להבטיח שהמוצרים מיוצרים כמו שצריך כל הזמן. כל המוצרים מוגדרים כמכילים 100% חומרים ממקור טבעי לפי תקן ISO-16128.

 

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY