פורים המתקרב מגדיל את  גם השימוש במשחקי נפצים, פיקת חזיזים ועוד כאלו המכילים אבק שריפה. אבל שימוש לא נכון הוא מסוכן מאד, עד כדי כוויות, צלקות ואף נכות במקרים מסוימים. ההומיאופטית מטפלת ברפואה משלימה עדי ברומר מנחה כיצד להתמודד

לצערנו בשנים האחרונות משחקי נפצים, פיקות, חזיזים ועוד משחקים המכילים אבק שריפה למיניהם, נשארו נפוצים לא פחות מבעבר. בפורים במיוחד אוהבים הילדים להרעיש אתם. העניין מסוכן אף יותר אם התחפושת של הילד כוללת אביזרים נלווים דליקים כגון  צמר גפן ונוצות.

מומלץ להימנע לגמרי משימוש במוצרים המתנפצים האלה. אם בוחרים בכל זאת להשתמש בהם- אז וודאו שרק במקומות פתוחים וכמה שיותר רחוק מאזור הפנים.

במידה והילד נכווה בשימוש מאחד המוצרים האלה:

במקרה של כוויה מדרגה 1-  כאשר העור אדום, חם, לח, נפוח, כואב ורגיש למגע , ללא שלפוחיות- ניתן למרוח ג'ל קלנדולה. ג'ל קלנדולה מסייע למנוע הצטלקויות, זיהום ונמק. ניתן להשיג אותו בפארמים השונים ובבתי מרקחת.

אפשרות שנייה היא למרוח ישירות על המקום ג'ל Aloe Vera (זאת במידה והעור שלם), לאחר ניקיון  של המקום ולפני החבישה. גם האלו וורה מסייע לשכך כאבים ולסייע להחלמה יעילה עם כמה שפחות הצטלקויות.

מתי עדיף אלו וורה ומתי קלנדולה? האלו וורה מומלץ רק לכוויות סגורות. במידה שהכוויה פתוחה עדיף להשתמש בקלנדולה (שיעיל גם לכוויות סגורות וגם לכוויות פתוחות).

בכוויות מדרגה 2: כאשר על העור מופיעות שלפוחיות, העור רגיש וכואב, והכוויה נראית בצבע לבן כשנוגעים בה. חשוב מאוד לא להוריד בגדים שנדבקו לעור ולא לקלף את העור. אם העור עדין חם כדאי להניח בד רטוב כדי לצנן את המקום- לא קרח ולא יותר מ-10 דקות.

הכנה הומיאופתית בשם Cantharis יעילה מאד  להחלמה במצב כזה והיא עוזרת לשכך כאבים, לזרז ולייעל את ההחלמה. קונים אותה בבית מרקחת הומיאופתי. גם במקרה של כוויה מדרגה 2 ניתן למרוח ג'ל קלנדולה יחד עם החבישה.

העצות הנ"ל אינן באות כתחליף לביקור אצל רופא אלא כסיוע טיפולי למצבי עזרה ראשונה במידה של כוויה יש לגשת לקבלת סיוע רפואי במיידי

נכתב על ידי עדי ברומר הומיאופתית קלאסית לילדים

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY