היא מהחברות הבודדות המבצעות עבודות בגז טבעי בתחום הלחץ הגבוה ועבודות משולבות של בטון חשמל וצנרת, קונסטרוקציה וצינורות. ה.צ הרשקוביץ מסוגלת לעבוד בו זמנית על פרויקטים מורכבים באזורים שונים בארץ, תוך השתלבות לסביבה מורכבת (פנים מפעלית, ובשטחים מרובי תשתיות וכו' ). בנוסף פעילויות מיוחדות של קידוחים לקווים חיים למשל תוספות למיזוג אוויר בלי הצורך להפסיקו, וכן התחברויות לקווים תפעוליים בזמן עבודה – קידוח חי (TAPPING HOT)

ה.צ. הרשקוביץ לעבודות מתכת וחשמל בע"מ, עוסקת בביצוע עבודות מתכת, ייצור והתקנת צנרת גז, צנרת דלק וצינורות מים, קיטור ואוויר. החברה עוסקת בהתקנת ציוד תעשייתי, ייצור ציוד תהליכי וציוד מקשר לרבות פלדה ופלב"ם, הקמת קונסטרוקציות, ייצור מיכלי איחסון ותחומי ההתמחות הייחודיים שלה הוא קידוחים בקווים חיים וטיפולים טרמיים. החברה בעלת יכולת לבצע פרויקטים במספר אתרים במקביל וכח אדם מקצועי ומיומן.

ה.צ. הרשקוביץ היא  מהקבלנים הבודדים בארץ לביצוע עבודות ופרויקטים של הגז הטבעי,  במיוחד בתחום הלחץ הגבוה.  החברה עוסקת בתחום  משנת 2007 ועד היום ביצעה פרויקטים רבים, סה"כ התקנת כ-75 ק"מ צנרת גז טבעי . בימים אלה היא עובדת על ביצוע קו הגז הדרומי לירדן באזור הים המלח ובביצוע קו גז  לאזור תעשייה ברמת גבריאל, שם עתידה להיבנות תחנת כח. במסגרת פעילות זו החברה מבצעת עבודות של קווי הולכה (לחץ גבוה), מתקני הפחתת לחץ (PRMS) ועבודות פנים מפעליות – לחץ נמוך.

פעילות מדויקת בכל הארץ

חברת ה.צ הרשקוביץ היא  קבלן רשום ומסודר מבחינת כל דרישות החוק של מדינת ישראל ומחזיקה בגיבוי של ביטוחים.  החברה מוסמכת ועובדת על פי תקן אירופאי מחמיר במיוחד, ובהקשר זה ראוי שוב להזכיר כי  בישראל יש מספר מועט מאוד של חברות הפעילות בתחום הלחץ הגבוה.

"זה לגמרי ייחודי, התעשייה חדשה ורמת ההתארגנות והביצוע מאופיינים בבקרת איכות גבוהה והתנהלות מאוד מדויקת ומורכבת", אומר אילן, "יש לנו בחברה אנשים שהם בעלי ניסיון וידע רב בתחום אחרת לא היינו יכולים להיות במקום שאנחנו נמצאים בו ובכלל להתעסק בשני פרויקטים בשני אזורים גיאוגרפים מאוד מרוחקים, זה אתגר לא פשוט"

"בנוסף אנחנו מתעסקים בתשתיות דלק, בעיקר תשתיות נפט למשל לבתי הזיקוק באשדוד, זה גם תחום שדורש אנשים עם נסיון ייחודי. מספר החברות המורשות בישראל לעסוק בענף הזה הוא לא גדול ואנחנו נחשבים לאחת המובילות בתחום".

החברה פועלת בכל הארץ, מאילת הדרומית דרך חיפה כימיקלים במישור רותם, רמת חובב, בתי הזיקוק אשדוד ומתקני דלק בצפון הארץ. במסגרת פעילות התחברות לקווים חיים בין לקוחותינו נמנים חברות היי טק כמו אינטל, בתי חולים, בנייני משרדים גדולים, קניונים ומפעלי תעשייה שונים.  "אנחנו מגיעים לכל מקום בו יש מיזוג אוויר שקיים צורך להרחיב אותו או לעשות עליו שינוי מבלי להפסיק את פעילותו, כולל כזה שנמצא על גגות של בנייני משרדים ורבי קומות. עשינו כבר פרויקטים כאלה בקניונים, בתי חולים, למשרד הביטחון ולחברות היי טק. בתל אביב למשל עשינו תוספת של מיזוג אוויר דרך חיבור לקיים – עושים חור וכך לא צריך להתנתק מכל המערכות של הבניין".

ה.צ. הרשקוביץ בנתה שני קווי גז  האחד לחמצן והשני לחנקן עבור מפעל 'מקסימה' באשדוד המייצר גזים לתעשיה. הקווים נבנו מהמפעל לכל אזור התעשייה באשדוד, עם כל המורכבות של מעבר בתוך כבישים ואזור תעשייה חי ועובד. "היינו מתקדמים כל לילה 40 מטר כשבסך הכל התקדמנו 4 ק"מ. זו עבודה מדוקדקת , צריך להתקדם לאט ולהיות קשובים לפעילות השוטפת באזור, בין אם אלו אזרחים או תנועת כלי רכב ומשאיות".

 מובילת גז ברמה הגבוהה ביותר

ה.צ הרשקוביץ הוקמה ב-1982, משרדיה הראשיים ממוקמים במפרץ חיפה והיא מעסיקה באופן קבוע 60 עובדים ומעבר לכך מספר לא קטן של קבלני משנה. "מהרמות הבסיסות של מסגרות ריתוך וכל יתר שלבי העבודה אנחנו בעיקר נשענים על כוח אדם שנמצא בתוך העסק. רק לעיתים רחוקות אנחנו נשענים על כח אדם חיצוני, מה שאומר שאצלנו רמות השירות והמסירות הן הגבוהות ביותר".

מנכ"ל החברה אילן הדר הרשקוביץ מסביר כיצד משתלבת החברה בפעילות הגז בישראל: בשלב הראשון בתהליך, נתג"ז (נתיבי הגז) – חברה ממשלתית האחראית על חלוקת נתיבי הגז, מקבלת את הגז מהים של חופי ישראל ובעצם מפיצה/ מוליכה את הגז לאזורים שונים בארץ, שהם אזורים בעלי פונטציאל צרכנות גבוה, בין אם מדובר במפעל מסוים או אזור תעשייה רווי בתעשייה כבדה כמו אזור מפרץ חיפה. בשלב זה נכנסת לתמונה ה.צ. הרשקוביץ המתעסקת בין היתר בביצוע עבודות צנרת ותחנות ושליטה על  זרימת הגז בקווי הגז השונים : בקצוות של הקווים יש תחנות להפחתת לחץ ((PRMS הפועלות למדידה והפחתת  הלחץ ובשלב הזה, חברת נתיבי הגז כבר לא אחראית על התהליך, אלא מתחברות לתחנות חברות חלוקת גז, והן מוליכות אותו , חברות החלוקה מספקות את הגז לצרכנים, והוא כבר מובל בלחץ נמוך.

מענה משלב פרויקטים, שירותיות ומסירות

"אנחנו נותנים איכות גבוהה ושירות ברמה הגבוהה ביותר. מטרתנו לענות על צרכי הלקוח מכל הבחינות באופן המיטבי. אנחנו יודעים להגיב ולבצע פעולות בזמנים קצרים ביותר, בזמן חירום וגם להתגבר על בעיות מורכבות כמו עבודה בתוך עיר, אני אספר לדוגמא על פרויקט שעשינו עבור קצאא : שיפוץ קו לאורך עשרה קילומטר בתוך חיפה משכונת קרית אליעזר ועד למפרץ חיפה כשמדובר בקו שבנוי במקטעים.

"אנחנו יודעים לעשות עבודות משולבות של בטון חשמל וצנרת, קונסטרוקציה וצינורות. לא לכל אחד יש את האפשרות לכך . במקום שהלקוח יצטרך לפנות למספר גורמים, אני יכול לתת מענה לכמה פרויקטים ברמת מורכבות כזו, הכל תחת קורת גג אחת.

החברה עושה עבודות רבות בתחומים נוספים בתעשייה, למשל הרכבת מתקן גדול מאוד של מיון פסולת במתקן חיריה תוך עמידה בדיוק ולוחות זמנים והתגברות על בעיות טכניות קשות, בנוסף בוצע בשדה התעופה לוד פרויקט של קוי דלק בשדה באיכויות גבוהות ביותר. "אנחנו מוכנים לאתגרים ולמתן פתרונות מיוחדים, דוגמא לכך היא קו שעשינו למתקן דלק בפי גלילות אשדוד תוך התגברות על מעבר מכשולים מאוד מאוד מורכב ומתן פתרונות מקצועיים בשטח".

נדבך מרכזי בפעילות החברה הוא נושא הריתוך, כאשר ברשותנו מהנדס ריתוך, רתכים מוסמכים ומהנדסי מכונות הנותנים מענה לכל פעילות בתחומים שהוזכרו לעיל."אנו זמינים לכל אתגר, בין אם עבודות הקמה, עבודות אחזקה או טיפול מקומי".

 

4 COMMENTS

LEAVE A REPLY