לעתיד מוגן ובטוח

מיועצת אירגונית לאימפריית ביטוח. וייסלר גנץ
מיועצת אירגונית לאימפריית ביטוח. וייסלר גנץ

באמצעות ידע מקיף, ניסיון רב וגישה הוליסטית ויסודית, סוכנות הביטוח של ורד וייסלר גנץ, מצליחה להתאים לכל אדם את פוליסת הביטוח הנכונה והמיטיבה ביותר. השנה הזו תהיה קריטית בתחום הביטוחים, והחברה מתאימה עצמה גם כן לכל השינויים הצפויים בתחום הביטוח, כאלו שישפיעו על העתיד הבריאותי של כולנו. שווה לקרוא

ורד וייסלר גנץ סוכנות לביטוח בע"מ הינה מה שמוגדר בשפה המקצועית "סוכנות מגה". היא נחשבת לאחת הגדולות בחיפה והצפון, כאשר 40 סוכניה ועובדיה פועלים ישירות מול עשרות ארגונים ומול כ-12 אלף לקוחות פרטיים. בכל שנה היא מצליחה להגדיל את פעילותה.

הסוכנות מציעה למגוון לקוחותיה הנפקת פוליסות, ביטוחי רכב, דירות, ביטוחים לעסקים, ביטוחי חיים בריאות וסיעוד ותכניות חסכון פרטיות ופנסיוניות. היא מנוהלת ברמה טכנולוגית גבוהה ביותר וממוחשבת לגמרי: כל תיקי הלקוחות שמורים בארכיון ממוחשב, מה שמבטיח באופן רציף עדכון ואחסון של כל מידע חשוב הנוגע אליהם.

הסוכנות כוללת שלוש מחלקות עיקריות:

מחלקה פנסיונית, המטפלת בנושאי קרנות פנסיה, ביטוחי מנהלים, קרנות השתלמות, קופות גמל וחסכונות פרטיים של הציבור. וייסלר- גנץ מציינת כי כיום יש במחלקה זו תכניות אטרקטיביות המתחרות בקלות עם תכניות שמוצעות על ידי בנקים שונים בישראל.

מחלקת ביטוח חיים, המאגדת את תחום הבריאות, הסיעוד וה'ריסק' (סיכון) במקרה חס וחלילה של מוות, וכן את תחום הנכויות במצבים של אובדן כושר עבודה, נכות תעסוקתית, מחלות קשות או תאונות. למעשה אלו פוליסות הנרכשות באופן פרטי, לא על ידי המעסיק אלא על ידי אנשים פרטיים שמעוניינים בהן בכדי לבטח את עצמם ואת בני משפחותיהם.

השלישית הינה מחלקת ביטוח אלמנטרי ורכוש המטפלת בביטוחי רכב ומציעה גם ביטוח קולקטיב. פוליסות מיוחדות בתנאים ייחודיים ומחירים נמוכים ביותר. בסוכנות ורד וייסלר גנץ, מבוטחים דרך ליסינג, רכבי חברות כגון אופרייט ליס, רכב הצפון בע"מ, פיג'ו, סיטרואן ולשכת המסחר והתעשייה חיפה והצפון, אשר עובדיהם זכו לפוליסות בתנאים מיוחדים. אפשרות לקולקטיב נוסף היא עבור רכב שני במשפחה: כשאחד מבני זוג מקבל רכב ממקום עבודתו דרך המעסיק או בשכירות ליסינג, הוא זכאי לביטוח בתנאים מיוחדים עבור הרכב השני שנמצא בשימוש בביתו.

 

שנת המפנה בתחום הפנסיוני

כל אחת משלוש המחלקות, מנוהלת על ידי מנהל מומחה, וחשוב להדגיש כי סוכנות ורד וייסלר גנץ פועלת בשיתוף עם כל חברות הביטוח במשק, בהן מגדל, כלל, פניקס ומנורה מבטחים.

כיום הסוכנות היא בעצם תאגיד ביטוחי שהוקם על ידי וייסלר גנץ, אשה מרשימה וכריזמטית, שהחליטה להיכנס לענף הביטוח ב-2002. כמי שמחזיקה בתואר שני בתחום המנהל והייעוץ הארגוני, היא הייתה אז בעלת חברה בתחום זה, שעבדה עם לקוחות והנחתה עובדי חברות בכל הארץ. אחת מלקוחותיה הייתה 'מגדל' חברה לביטוח, שבחרה בשירותיה של וייסלר גנץ בנושאי הנחיית קבוצות וייעוץ ארגוני. וייסלר גנץ נחשפה אז יותר לתחום הביטוח והחליטה להשתקע בו. "בעקבות ועדת בכר, 2004 הייתה שנת מפנה בתחום הביטוח הפנסיוני, וראיתי בכך הזדמנות להישאר בתחום", היא אומרת, "היום החברה שלי היא תאגיד ביטוחי בע"מ, כשמדי שנה אנחנו מכינים תכנית עבודה ופועלים על מיזמים חדשים. אני קוראת למעסיקים שיבואו לברר מה הם יכולים לקבל מאתנו. כרגע אנחנו מתכננים לפתח את התחום הפנסיוני, עקב החוק החדש שנכנס לאחרונה  ומחייב את המעסיקים להתנהלות תפעולית חדשה מול מסלקה מרכזית, בנוסף למתן דיווח אחיד. בשונה ממה שהם התרגלו עד כה".

משום כך, בסוכנות הביטוח ורד וייסלר גנץ, תפתח בקרוב מחלקה גדולה שתעניק למעסיקים פתרונות תפעוליים מדויקים המתאימים את הארגון הספציפי לכל השינויים הצפויים להתקיים בשנת 2016. בנוסף, החל מאחד בפברואר 2016 צפוי להתקיים שינוי מהותי גם בביטוחי הבריאות, בכל הנוגע לסעיף  הניתוחים: "הפוליסות יהיה אחידות, כבר לא יהיה שירות פרטי לביטוח, אלא הפרטי והציבורי יינתנו יחד באותה המתכונת", מסבירה וייסלר גנץ, "לא יהיה ניתן לבחור ניתוח, אלא כולם יקבלו את אותו הדבר. כמו כן בכל שנתיים הפוליסה תחודש ותתומחר בצורה שונה. כל זה מפוקח על ידי משרד האוצר על כן יש צורך מידי לעשות לכל בן משפחה ביטוח בריאות פרטי. הביטוח המשלים בקופות החולים משתנה בכפוף לתקנון, שמשתנה בהתאם להחלטות משרד הבריאות, לכן הביטוח המשלים מושפע מתקציבי הבריאות בהתאם להחלטות ממשלה, לדוגמא, בשנת 2008 הוציאו את התרופות המשלימות היקרות והשכיחות מסל הבריאות המשלים, נושא ההשתלות לא נכנס לביטוח המשלים של קופות החולים אלא רק כמצילות חיים. אין מספיק איברים כי אנחנו מדינה קטנה. החשיבות של הביטוח הפרטי במקרה זה הוא לתת מענה בינלאומי ולהצטרף למאגר בנק הדם העולמי".

סוכנות  הביטוח ורד וייסלר גנץ מתאימה עצמה לשינויים, וכבר מרחיבה את פעילותה בתחום ביטוחי הבריאות, בכדי לתת מענה לכל אדם ולכל משפחה בנוגע לסעיפים שונים בפוליסת הבריאות שלהם: בין אם מדובר בניתוחים, השתלות, תרופות או מחליפי ניתוח  כשהמבוטח גם יזכה לקבל שרות VIP במרפאות נבחרות.

 

חייבים סיעודי

בשנה הקרובה ביטוחי סיעוד יעברו מהפכה, שכן הביטוחים הסיעודיים והקולקטיביים צפויים להסתיים בעוד שנה, מכורח חוק משרד האוצר. לכן חשוב מאוד לברר ולהתאים ביטוח סיעודי לילדים ולמבוגרים. "עשרות אלפי מבוטחים סיעודיים וקולקטיביים אינם מוגנים, שכן חברת ביטוח רשאית שלא לחדש להן את הפוליסה, לאחר תום תקופת הביטוח", היא אומרת, "הם לא בהכרח יוכלו להצטרף לביטוח או לאחד חידוש ההסכם עם הארגון שאליו הם שייכים. אדם שעובד ברפא"ל, במשטרה או בנמל , הוא בעל הסכם עם חברות ביטוח כאלה או אחרות.  בחלק מההסכמים, אם עובד יוצא לפנסיה או מפוטר, הוא כבר לא יוכל ליהנות מתנאי ומחירי הקולקטיב. על כן כל אחד חייב לבוא ולבדוק את הביטוח הסיעודי שלו, מכיוון שזה אחד הנושאים הכי חשובים ויקרים שיש לנו במשפחות.

"הביטוחים הסיעודיים והקולקטיביים צפויים להסתיים כולם בעוד שנה וזו בעיה גדולה כשאין ביטוח סיעודי. חוק המזונות היום חל עלינו לא רק כלפי ילדינו אלא גם כלפי הורינו ועל כן משרד הבריאות יגיע קודם כל לכיס שלנו, יאמוד את המצב הכלכלי שלנו ויחייב אותנו לשלם כל חודש בעבור ההורים שלנו ורק לאחר מכן יבדוק את הזכות של הסיעודי לקבל את תשלום הביטוח".

לדבריה, עלות של טיפול בחולה סיעודי כיום נעה בין 10,000-17,000 שקלים בממוצע לחודש, בין אם הוא נמצא בביתו או בבית דיור מוגן. מדובר בסכום אסטרונומי עבור רובנו המוחלט, לכן כדאי מאוד שאדם יעשה לעצמו ביטוח סיעודי, כל עוד הוא צעיר ובריא, כי אז פרמיות התשלום החודשיות הן נמוכות וקבועות, בלי החרגות או תוספות.

בנוסף למתן שירותי ביטוח הרלוונטיים, בסוכנות הביטוח של ורד וייסלר גנץ יש הטבות נוספות. למשל חבילות ביטוח מיוחדות לליגות ספורט במקומות עבודה, המותאמות לצרכיהם של עוסקים בספורט ומעניקה כיסויים מפני פציעות מגוונות, עבור העוסקים בספורט חובבני, בכל מקום ובכל עת.

"כחברת הנהלה בלשכת המסחר חיפה והצפון, אני בקשר עם הרבה מאוד מעסיקים ועובדים", אומרת וייסלר גנץ, "בגלל שאני באה גם מתחום הייעוץ הארגוני, יש לי יתרון מסוים בנוגע למה שמקבל הלקוח ברמה ההוליסטית והמשפחתית. אני נותנת בדיקה אמיתית של הפוליסה שלו, והתאמה אישית כל אחד".

1 COMMENT

LEAVE A REPLY