אין כסף לפיתוח נוסף – אין קבורה

לא נמצא עדיין המימון הדרוש להרחבת בית העלמין תל רגב ואנשי המקום מזהירים שבתוך שנה לא יהיו במקום מקומות קבורה. נציגי האוצר סיירו בבית העלמין ולא נתנו פתרון. ההשקעה הנדרשת נאמדת בעשרות מיליוני שקלים

אריה פרג'ון

מכשול חדש להרחבת בית העלמין האזורי תל רגב. לאחר שכל התוכנית להרחבת בית העלמין אושרו בוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה וברשות מקרקעי ישראל,
התברר כי אין מימון לביצוע התוכניות להרחבת השטח בכ-450 דונם שיאפשרו הוספת כ-40,000 קברים.
"אנחנו נמצאים כבר באיחור שעלול לגרום שבשנת 2018. לא יהיה מקום קבורה אחד בכל אזור חיפה רבתי. הכשרת הקרקע לבניית הקברים עצמה לוקחת כשנתיים"
אומר יו"ר מועצת תל רגב אריה פרג'ון, לאחר שקיים שמונה פגישות עם אנשי משרד האוצר והמשרד לשירותי דת בניסיון למצוא מימון לביצוע תשתיות העל של הרחבת בית העלמין הנאמדים בעשרות מיליוני שקלים.
" אם היו צריכים להקים בית עלמין חדש ה , משרד האוצר היה מממן את התשתיות הנדרשות ,כפי שעשה בעבר אבל כאשר מבקשים להרחיב בית עלמין קיים, כדי לענות על מצוקת הקבורה, משרד האוצר מתחמק" טוען אריה פרג'ון.
השבוע, הגיע לבית העלמין השר לשירותי דת, הרב דוד אזולאי שסייר בלוית אריה פרג'ון וסגנו אבי ביטון בשטח המיועד להרחבה, שמע סקירה מקיפה והוצגו בפניו כל התוכניות שאושרו. השר אמר כי יבדוק ויפעל ככל שניתן כדי להשיג את התקציב הדרוש להרחבת בית העלמין.
"בתוך כשנה הצלחנו להכין תוכניות מפורטות ולהביא לאישורן במוסדות המוסמכים.. זהו הישג משמעותי בכל הקשור לבירוקרטיה בארץ, אבל ללא מימון מידי הכל יתקע ולא יהיו ממקומות קבורה" מזהיר יו"ר מועצת בית העלמין..
בית העלמין האזורי , משרת את חברות הקדישא של חיפה, קרית מוצקין, קרית- ביאליק, קרית -ים, רכסים והמועצה האזורית זבולון ונחשב לחדיש ולמפואר בארץ "גם בשלב ההרחבה לא נתפשר על נגישות, חדשנות בטיחות ונוחות לקהל המלווים בשטח שמתווסף למקום" אומר פרג'ון.

4 COMMENTS

LEAVE A REPLY