איפה האכיפה שהבטחתם?

והשיירה עוברת. משאיות כבדות בכניסה לרחוב העצמאות.
והשיירה עוברת. משאיות כבדות בכניסה לרחוב העצמאות.

למרות שהבוקר (שני) אמורה היתה המשטרה להתחיל לאכוף את עוצר כניסת המשאיות לעיר התחתית, משאיות נכנסו. במשטרה אומרים כי זה לא בתחום אחריותם, הם מסייעים באכיפה והיום הם מתרכזים אך ורק בהסברה. בעירייה טרם הגיבו ובינתיים משאיות מטיילות להן ברחוב העצמאות.

"משטרת ישראל תבצע אכיפה ורישום דוחות החל ממחר יום שני (18.1.16) לנהגי משאיות שיסעו בצירים האסורים בחיפה". כך הבטיחו בהודעה מיוחדת שיצאה מעיריית חיפה ומחברת יפה נוף. אלא שיום שני הגיע ועימו גם משאיות שחולפות ללא שום הפרעה ברחוב העצמאות. "חיפה טיימס" בילה הבוקר (שני) את השעות הראשונות של הבוקר בעיר התחתית ונוכח לגלות שלא דובים ולא אכיפה. משאיות עוברות באופן חופשי בעיר התחתית ועושות דין לעצמן. צמד פקחים של העירייה, לבושים בווסטים זוהרים, אמנם ניצבו אי שם במרכז רחוב העצמאות, אך משאיות שרואות אותם, פשוט פונות לרחוב מאיר רוטברג ומנופפות לפקחים לשלום, עוד לפני שהם מספיקים לעצור אותם.

ההודעה באתר המשרד להגנת הסביבה
ההודעה באתר המשרד להגנת הסביבה

חשוב להדגיש כי שלטים האוסרים כניסת משאיות אכן הוצבו, ובאתר המשרד להגנת הסביבה כותבים ומזהירים, אך בשטח לא ניתן היה לראות פעילות מיוחדת.

במשטרת ישראל, זו שעל פי ההודעה אמורה לאכוף את כניסת המשאיות, אומרים לנו בתגובה כי הם בסך הכל אמורים לעזור וללוות את זה, אבל זה לא בתחום אחריותם. בהמשך הם הודיעו כי הם נמצאים היום בשטח בשביל לבצע פעולת הסברה ולא יחלקו דוחות היום.

מסתבר ששבועיים לא היו זמן הכנה והסברה מספיק לעירית חיפה ולמשרד להגנת הסביבה.

מעיריית חיפה טרם התקבלה תגובה.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY