פרקליטות מחוז חיפה הגישה היום, רביעי לבית המשפט המחוזי בעיר  כתב אישום נגד כפיר רותם בן ה-46 תושב חיפה בגין רצח אמו נילי רוטברד בת ה-72 בדירתו בחודש שעבר . במשך שנים היו היחסים בין השניים טעונים עד שהוא ביטא גם באמצעות הפייסבוק את כעסו כלפיה ורצונו במותה

מעובדות כתב האישום שהוגש באמצעות עו"ד אורלי רוזנטל-נעמן בתקופה הרלבנטית לכתב האישום התגוררה הנרצחת בדירתה בעיר חדרה ובנה התגורר בדירתו ברחוב לאון בלום בחיפה. הנאשם התקיים למעשה מקצבת נכות של משרד הביטחון ואמו תמכה בו כלכלית, ביקרה אותו בדירתו והביאה לו דברי מאכל.   

עולה כי במשך שנים שררו בין השניים  יחסים מורכבים. לנאשם היו טענות רבות וקשות כנגד אמו והוא צבר בלבו כעס רב כלפיה.

בנוסף,  ביטא הנאשם פעמים רבות בפניה וגם בפני אחרים – בין היתר באמצעות הודעות טקסט טלפוניות וברשת החברתית פייסבוק את כעסו על המנוחה ורצונו במותה.

עוד עולה כי בחודש נובמבר 2015 הגיש רותם תלונה במשטרה כנגד המנוחה וכן הגיש לבית המשפט לענייני משפחה בקשה לצו הגנה, שיאסור על המנוחה להיכנס לדירה ולהטרידו.

במסגרת הדיון  הסכימה המנוחה  להימנע מיצירת קשר עם רותם, ובמקביל הודיעה כי תמשיך לתמוך בו כלכלית. חרף זאת, נמשך באופן הדדי  הקשר בין הנאשם למנוחה, לרבות ביקורים שלה בדירה.

ביום 10.5.16, הגיעה המנוחה, בתיאום עם הנאשם, לבקרו בדירתו בחיפה,  בשלב מסוים ובסמוך לשעה 12:00 ולאחר שהחליט להמיתה,  התנפל הנאשם על המנוחה, חנק אותה באופן שהפעיל לחץ על צווארה בשתי ידיו וחסם את דרכי נשימתה. בשלב זה, לאחר שהמנוחה  איבדה  את הכרתה,  נטל הנאשם חגורת מכנסיים, והידק אותה בכוח על צווארה של המנוחה. בהמשך , סמוך לשעה 13:15 התקשר רותם למשטרת ישראל והודיע שהמית את אמו. בעקבות זאת הוזעק אמבולנס לדירה והמנוחה הובהלה לבית חולים "בני ציון" כשהיא במצב קשה, סובלת מאי ספיקה נשימתית ומבצקת מוחית,  היא עברה מספר ניסיונות החייאה ונותרה מונשמת ומורדמת, עד אשר נקבע מותה למחרת היום. יצוין כי מותה נגרם מתשניק (חנק) מכני, כתוצאה מהפעלת לחץ על כלי הדם הראשיים בצוואר על ידי הנאשם.  

לטענת הפרקליטות במעשיו המתוארים לעיל הנאשם המית את אמו בכוונה תחילה לאחר שהחליט להמיתה, והמיתה בדם קר, בלי שקדמה התגרות מצד המנוחה בתכוף למעשה, בנסיבות בהן יכול היה הנאשם לחשוב ולהבין את תוצאות מעשיו ולאחר שהכין עצמו להמית את המנוחה.

הפרקליטות ביקשה מבית המשפט לעצור את הנאשם עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו כשהדיון בתיק נקבע ל-27 ליוני .

 

2 COMMENTS

LEAVE A REPLY