ביום חמישי האחרון, ביקר שר המדע הטכנולוגיה והחלל בקריות, בתחילה  נפגש באשכול הפיס שבקרית ביאליק עם תלמידי חטיבת הביניים אורט "דפנה" ועקב מקרוב אחר הפעילות המתקיימת בבית הספר בתחומי החלל, הרובוטיקה, החשיבה האסטרטגית והמדע. השר ציין, כי לפי ראות עינו, דור מדעני העתיד של מדינת ישראל גדל בקריית ביאליק.

תלמידי החטיבה הציגו בכישרון את הפעילות המדעית הענפה המתרחשת בבית הספר תחת המניפה של רשת אורט. תלמידים רבים המשתתפים בשעורי חשיבה אסטרטגית, הזמינו את השר להצטרף אליהם למשחק שחמט. התלמידים הציגו בפני השר את הרובוט האוטומטי אותו בנו במסגרת הפרויקט FLL, שמטרתו לבצע מספר רב ביותר של משימות הקשורות בפינוי של זבל בפרק זמן מוגבל.

הם גם הציגו גם את ה -"אפליזבל", אפליקציה המסייעת לתושבים לדווח למוקד העירוני באמצעות מערכת GPS על מיקום הפסולת, רעיון שעיריית קרית ביאליק החליטה לאמץ. כמו כן את הפיתוח שלהם ה-"כיווטצטרון",מתקן ביתי המאפשר להקטין את נפח בקבוקים ריקים, שמטרתו להפחית את תדירות פינוי הבקבוקים למחזור.

התלמידים הציגו מוצרים שפותחו במסגרת הפרויקט "גם אני יכול" המסייע לבעלי צרכים מיוחדים ומשפר את חייהם ורווחתם. אחד מהם הינו "גילטרה" שזיכה את התלמידים במקום הראשון בתחרות. המוצר פותח עבור ילד מכיתה תקשורתית ומאפשר לו ללמוד נגינה בקלות.  המוצר הנוסף הינו ה"ריקשה" המאפשרת לאנשים המשתמשים בכיסא גלגלים ליהנות מחוויית השכשוך בחוף הים החולי.

השר אקוניס מתנדנד

בישיבת העבודה שהתקיימה לאחר מכן בעירית קרית ביאליק, נדונו פרויקטים שהעירייה מבקשת לקדם  והשר הבטיח לתקצב אותם במסגרת סל מדע יישובי. סל מדע יישובי יאפשר לכל רשות לבחור את סדרי עדיפויות שלה בנוגע לקידום החינוך המדעי הבלתי פורמלי  בתחומה, את אוכלוסיית היעד ואת ההדגשים.

משם המשיך השר אקוניס לקרית ים, במהלך סיור בפארק המדע הפתוח של הקריה, הבטיח השר  לאתר תקציבים לטיפוח וקידום הפארק כך שיהפוך למרכז מדעים מרכזי וכלל אזורי.

השר אקוניס קיים גם פגישת עבודה עם ראש העיר דוד אבן צור וצוות מערכת החינוך, שמע על מגוון התוכניות המדעיות המתוכננות בתחום זה והבטיח לשלב את העיר בתוכניות המשרד לשנה הקרובה.

בהמשך סייר בפלנטריום ובאושניריום הדיגיטאלי הפועל בפארק המדע ואחרי שהביע את התרשמותו מהמקום,  פשוט  לא עמד בפיתוי, הצטרף לראש העיר  אבן צור ושניהם השתעשעו במתקנים האינטראקטיביים שבמקום. העוברים והשבים יכלו לראות אותם משחקים עם צלחת התקשורת ומתנדנדים על נדנדות הטרפז.

 

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY