בית הדין הרבני האזורי בחיפה פסק על בני זוג מתקוטטים שבמקום להיפרד הם ישלחו ל-6 חודשי 'פסק זמן'.  "הפירוד יועיל להם לחשוב על הזוגיות ואולי הם יגיעו למסקנה כי הריחוק אינו מועיל אלא דווקא יקרב בינהם", קבעו הדיינים

בית הדין   קיבל בהחלטה תקדימית את עמדתו של בא כוחה  של האישה,  עו"ד גיא אופיר, מומחה לדיני משפחה וירושה וקבע כי, "פירוד לתקופה של ששה חודשים, עלול אמנם מצד אחד להוביל את הצדדים למסקנה כי אפסו הסיכויים לשלום בית ביניהם, אך מאידך, ייתכן ויוביל את הצדדים הנשואים זה 10 שנים לכלל מסקנה כי הריחוק  אינו מועיל להם ואף יקרב ביניהם, כמנהג שני ידידים הרחוקים זה מזה".

יצוין כי בני הזוג מאזור חיפה נשואים עשר שנים, הורים לארבעה ילדים  והם מנהלים תיק גירושין מזה שנה. כעת עליהם לעבור מה שהוגדר כמבחן אמת. לפי החלטת הדיינים "על הצדדים להיפרד במגוריהם למשך ששה חודשים. ואנו סבורים, הפירוד יועיל לצדדים לחשוב ולהפנים את הזוגיות שביניהם ולגבש לעצמם  את דרכם הלאה. אך יחד עם זאת הורו לבעל לעזוב את מקום מגורי האישה והילדים ולגלות בכך רגישות והבנת צרכיה.

עו"ד גיא אופיר, אמר כי "ביה"ד  החליט ליישם  בהחלטתו את ההלכה שמחייבת את הבעל לספק לאשתו מדור שקט ושליו  ואולם מדור אשר קשה לדור בו, מדור עם הפרעות, אינו מדור. האישה זכאית למדור שקט ושליו שבו תוכל לחיות את חייה ללא הפרעה וכאשר הבעל מהווה גורם מפריע הרי שזוהי פגיעה בזכות המדור שלה".

כעת נותר להמתין לסיום ששת חודשי הניסיון של הפרידה ולשמיעת החלטתם בסיום תקופת הפסק זמן ביניהם, האם פניהם לשקם את מערכת היחסים ביניהם או להתגרש.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY