"הילד שלי שק חבטות. חושפים איברי מין, אלימות יומיומית, מנשקים בכח"

חלק מהסימנים שהילד חזר
חלק מהסימנים שהילד חזר

 

סיפור מזעזע על טרור שעובר על ילד בגן ילדים אחד בנווה שאנן. האמא התלוננה בפני הגננות, בפני מפקחת משרד החינוך וזו אף הוסיפה סייעת, אבל כלום לא עזר

מקרי אלימות קשה חוזרים ונשנים. קבוצה קטנה של ילדים שמשליטה טרור בגן ילדים ממלכתי דתי באזור שכונת נווה שאנן בחיפה. חודשיים של התמודדות מול מערכת החינוך ואין שינוי או שיפור. אמא שאיבדה אמון במערכת וילד שחוזר כל יום עם חבלה חדשה.

"הילד שלי הוא שק חבטות והוא לא היחיד, מדובר באלימות על בסיס כמעט יום יומי ולא סתם אלימות, תלונות של ילדים אחרים שמנשקים בכח וילדים שחושפים את איבר מינם בגן". כך מתארת אמא לילד בגן עירייה במערכת החינוך הממלכתי דתי, את ההתעללות ממנה סובל בנה. פניות חוזרות ונשנות לגננת ולמפקחת על הגנים לא מועילות ולא מביאות לשינוי מיוחל במצבו של בנה ועל פי דיווחה הוא לא היחיד שסובל.

"האמנתי במערכת, שיהיה טוב, יהיה בסדר. חינכתי את הבן שלי לספר הכל לשתף והוא משתף וסובל. הוא נמצא בגן חובה אבל בפועל הולך כל יום לחוג ג׳ודו בגן וחווה אלימות קשה, אבל זה לא רק הוא. מסתבר שזה כמעט כולם".

לא חשבת להוציא אותו מהגן ולהעביר לגן אחר?12606898_10206841030038942_1341291123_n

"חשבתי, כמובן, אבל זה רק יגרום לו נזק נוסף. הוא הקורבן פה למה הוא צריך לשלם? מדובר על 3-4 ילדים שעושים טרור בכל הגן וכל השאר בסדר. כמו הורה אחראי ניגשתי לגננת לא פעם ולא פעמיים, עשרות פעמים. שוחחתי עם המפקחת שהבטיחה לטפל במלוא החומרה, נסעתי עד קריית ביאליק לפגישה עם המפקחת. כלום לא עזר. אירועי האלימות, הבריונות וחוסר השליטה בגן נמשכו ללא הפרעה.  בשבוע שעבר,  אחרי שיחות קשות עם הפיקוח הבהרתי כי אם לא יעשה מעשה אני פונה הלאה לתקשורת, למשטרה ולרווחה לגבי אותם ילדים. המפקחת הבטיחה שהיא מכניסה עוד סייעת לגן. שמחתי, עוד זוג עיניים על הילדים, אולי זה הפתרון. כמובן שכלום לא עזר והשבוע הבן שלי המשיך לחזור חבול מכל הכיוונים ולהיות שק חבטות של ילדים שצריכים לפרוק עצבים.

"יש במערכת החינוך בחיפה חוסר התמודדות או רצון להתמודדות עם כל מה שקורה בגנים ובמקום לטפל בבעיות מעדיפים לטאטא מתחת לשטיח. אני גיליתי את כל זה כי שאלתי את הילד, התעניינתי על בסיס קבוע. אני פונה לכל ההורים שרק יפקחו עיניים ויגנו על הילדים כי נראה שאף אחד לא יעשה זאת".

ממחוז חיפה במשרד החינוך נמסר בתגובה: הנושא מוכר למשרדינו ומטופל בהתאם לחוזר מנכ"ל. מפאת צנעת הפרט לא נוכל לפרט מעבר לכך.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY