חידושים: הכניסה מצומת צבר תשודרג בעלות של כמיליון שקל

בשורה רלוונטית לכל תושבי הקריות והאזור בכלל: הצומת תשודרג, והעבודות להסדרה וחידוש הכניסה בצומת צבר יימשכו כ- 3 חודשים . הן עתידיות להתחיל בחודש ספטמבר . בכניסה לעיר יוצב קיר בגובה 4 מטר הכולל אלמנטים המסמלים אומנות ושירה

במסגרת מדיניות העירייה בשדרוג והתחדשות השכונות הוותיקות, בחודשים הקרובים אחת הכניסות הראשיות של העיר, הכניסה מצומת צבר, תשנה את פניה.

פרויקט הסדרת הכניסה לעיר מצומת צבר ישלים את שדרוג וחידוש טיילת בן גוריון ויהיה חלק בלתי נפרד ממנה.

בכניסה לעיר יוצב קיר בגובה 4 מטר הכולל אלמנטים המסמלים אומנות ושירה, כשמה של העיר הקרויה על שם המשורר הלאומי חיים נחמן ביאליק. בקדמת הקיר , על אבן שיש גרניט שחורה ,יוצב פסל ברונזה של המשורר הלאומי בגובה 2.5 מטר, פרי יצירתו של הפסל ד"ר אדי שניר. אותיות מתכת עם שמה של העיר ייחרטו על גבי הקיר.

הכניסה הדקורטיבית החדישה, המתוכננת על ידי אדריכל הנוף, ד"ר אריאל טיבי, תואר בלילה על ידי גופי תאורה מיוחדים שייתלו על הקיר וידגישו את האלמנטים ארכיטקטוניים המיוחדים. הכניסה  תתחבר לכיכר הפלמ"ח- בן גוריון והטיילת על ידי "מרפסת אוהבים", מייצג אדריכלי בעל מעקה וקירוי אומנותי בו יוכלו זוגות המעוניינים לכרות את ברית אהבתם, לתלות מנעול על גבי המעקה כסמל לאהבתם הנצחית, בדומה ל"שער האוהבים" של רומיאו ויוליה בורונה, איטליה.

העבודות להסדרה וחידוש הכניסה בצומת צבר יימשכו כ- 3 חודשים . הן עתידיות להתחיל בחודש ספטמבר לאחר פרסום המכרז ובחירת הקבלן הזוכה.

ראש העיר, אלי דוקורסקי: " לא בכדי בחרנו להתייחס לאלמנטים הקשורים למוסיקה ושירה שאף מופיעים בסמל העיר החדש בכניסה הראשית של הקריה הנושאת בכבוד את שמו של המשורר הלאומי ח.נ. ביאליק אשר פסלו יוצב בגאון בצומת צבר. השקענו מחשבה רבה ביצירת רצף אדריכלי החל מהכניסה בצומת צבר דרך טיילת בן גוריון בואכה נחל הגדורה. ח.נ. ביאליק שעל שירי הילדים הרבים שכתב גדלנו כולנו, מוביל את המבקרים למייצגים הפזורים לאורך הטיילת: עץ המשאלות, עץ המוצצים, מיצג הג'ירפות, פינות המשחקים ועוד ".

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY