פרקליטות מחוז חיפה  כתב אישום הוגש נגד אליסה זמלן בת 25 ואלכסנדר ראדן בן 30  מקרית אתא בגין ריבוי עבירות של סרסרות לזנות, החזקה וניהול של לא פחות מ-8 דירות לשם זנות, איסור הלבנת הון ועשיית פעולה ברכוש אסור.  כנגד זמלן מיוחסות  גם עבירות של גרימה לעזיבת המדינה לשם עיסוק בזנות וגם סחר בבני אדם

לפי עובדות כתב האישום שהוגש לבית המשפט המחוזי בעיר  בסביבות 2012 החליטה הנאשמת להחזיק ולנהל יחד עם הנאשם מקום לשם עיסוק בזנות, היא פרסמה מודעת דרושים, בה ציינה כי דרושות נשים לעבודה במסאז' ללא ניסיון קודם וללא מין. לנשים שענו הסבירה כי המסאז' כולל הרפיה מלאה, קרי שפשוף איבר מינו של לקוח עד שהוא מגיע לסיפוק מיני (להלן: "שירותי הזנות").

עוד בהתאם להחלטה פנתה הנאשמת ל-ח' ו-ל' ילידת 1991 אותן הכירה מתקופת לימודיהן המשותפים בתיכון, הציעה להן לספק את שירותי הזנות והשתיים הסכימו. היא הפנתה אותן לדירה  ברחוב דגניה בקרית חיים, אותה שכרה למטרה זו, שם העסיקה אותן במתן שירותי הזנות. במקביל, פרסמה הנאשמת מודעות בדבר שירותי הזנות במסווה של מסאז'ים באתרי אינטרנט. המודעות כללו מספר טלפון של הנאשמת וכינויה "ניקול". הלקוחות יצרו קשר עם הנאשמת והיא הפנתה אותם לחני ולליז שסיפקו להם את שירותי הזנות. בעד כל מעשה זנות שסיפקו ח' ול' הן קיבלו 200 שקלים מלקוח  והעבירו את מחצית האתנן לידי הנאשמת.

בחודש אוגוסט 2012 נסעה ח' לחו"ל וחזרה לישראל בנובמבר 2012. עם שובה ארצה פנתה הנאשמת לח' פעם נוספת והציעה לה להמשיך לספק שירותי זנות וח' הסכימה. הנאשמת הפנתה את ח' לתת את שירותי הזנות בדירה הראשונה, שם העסיקה אותה בזנות וח' העבירה את מחצית האתנן לידי הנאשמת.

בתחילת שנת 2013 שכרה הנאשמת דירה ברח' דגניה 41 בקרית חיים ולאחר מכן, בסמוך ליוני 2013, שכר הנאשם דירה בח' יוספטל 19, במטרה להחזיק ולנהל אותן לשם עיסוק בזנות. הנאשמת הפנתה את ל' וח' לעסוק בזנות גם בדירות הנוספות, והעסיקה אותן שם. ח' ול' סיפקו את שירותי הזנות בדירות הנוספות ואת מחצית האתנן העבירו לידי הנאשמת.

בתקופה הרלוונטית לאישום זה הועסקו על ידי הנאשמת בדירה הראשונה ובדירות הנוספות במתן שירותי זנות עבורה, נשים נוספות, שזהותן אינה ידועה למאשימה.

ח' המשיכה לעסוק במתן שירותי הזנות עבור הנאשמת עד ליום 22.7.2013, מועד בו נעצרה על ידי משטרת ישראל. ל' המשיכה לעסוק בזנות עבור הנאשמת עד לתחילת שנת 2014, אז עזבה את העיסוק בזנות מיוזמתה.

בתאריך 14.1.14 שכרו הנאשמים דירה בשד' ויצמן  בקרית מוצקין וזאת כדי להחזיק בה ולנהל בה מקום לשם עיסוק בזנות.

בתאריך 12.4.2014 הגיעה לישראל מריאנה,  אזרחית רוסיה ובסמוך לכך שוכנה בדירה על ידי הנאשמת. הנאשמת פרסמה באתר האינטרנט "סקס אדיר" מודעות בדבר מתן שירותי זנות. המודעה  כללה מספר טלפון, שהיה ברשותה של הנאשמת  בתקופה הרלוונטית לאישום זה, כאמצעי קשר להזמנת שירותי הזנות.

הלקוחות יצרו קשר עם הנאשמת, אשר סיפקה להם מידע בדבר שירותי הזנות ועלותם והפנתה אותם למריאנה, ביודעה שזו תספק להם שירותי זנות. בעד כל מעשה זנות שסיפקה מריאנה היא קיבלה 300 שקל מלקוח, כל זאת עד ליום 27.4.14 מועד בו נעצרה מריאנה על ידי משטרת ישראל.

 

בתחילת שנת 2015,  החליטה הנאשמת להרחיב את פעילותה בתחום הזנות. לשם כך,  עד יוני 2016, שכרה הנאשמת בעצמה או ביחד עם הנאשם, שהיה מודע להחלטתה זו של הנאשמת, 8  דירות שונות באזור הקריות, זאת כדי להחזיק בהן ולנהל בהן מקום לשם עיסוק בזנות: 2 דירות הושכרו ברחוב דגניה בקרית חיים, שתי דירות ברחוב יששכר, נוספת ברח' חומה ומגדל 26 בקרית חיים ועוד שלוש נוספות

הנאשמת שיכנה בדירות נשים, הדוברות את השפה הרוסית, והעסיקה אותן שם בזנות. לעתים שיכנה הנאשמת את הנשים בבתי מלון בירושלים והעסיקה אותן בזנות בבתי המלון.

הנאשמת פרסמה באתרי אינטרנט, ובין היתר באתר "סקס אדיר", מודעות המציעות שירותי זנות, חלקן עם תמונותיהן של הנשים וחלקן עם תמונות של נשים אותן מצאה באתרי אינטרנט.  בנוסף, רכשה הנאשמת מספר מכשירי טלפון, אשר את מספריהם פרסמה במודעות, לצורך הזמנת שירותי זנות דרכה.

הנשים סיפקו מעשי זנות בדירות ובעדם קיבלו תשלום כספי

בתאריך 17.5.16 התקשר הנאשם לאישה שעסקה באופן עצמאי בזנות באחד המלונות בירושלים, אשר זהותה אינה ידועה למאשימה, ואיים עליה כי יהפוך אותה לנכה באם תתערב פעם נוספת בעבודה של הנשים העוסקות עבורו בזנות, כל זאת בכוונה להפחידה או להקניטה.

בתחילת שנת 2016 או בסמוך לכך, החליטה הנאשמת לגרום לנשים המתגוררות ברוסיה או במדינות של ברית המועצות לשעבר, לעזוב את המדינה שבה הן מתגוררות ולהגיע לישראל, וזאת לשם העסקתן בזנות. לצורך כך פרסמה הנאשמת מודעה בשפה הרוסית באתרי אינטרנט הפונים לקהל נשים דוברות רוסית, ובין היתר, ברשת חברתית  VK.com. במודעה, הציעה הנאשמת לנשים צעירות להגיע לישראל לשם עבודה, הבטיחה הכנסה הנעה בין 500 ל- 600$ ביום, תשלום עבור מגורים והחזרת עלות כרטיסי הטיסה.

חלק מן הנשים נענו להצעת העבודה בהתאם לתנאי ההעסקה בזנות, עזבו את המדינה בה התגוררו והגיעו לישראל לשם העסקתן בזנות על ידי הנאשמתן.

בתקופה הרלוונטית לכתב האישום הפיקו הנאשמים מעבירות המקור סכומי כסף שונים, ובתקופה הרלוונטית לאישום השלישי הפיקו מעבירות המקור סכום של כ- 100,000 שקלים בשבוע.הנאשמים עשו פעולות ברכוש האסור במטרה להסתיר ולהסוות את מקור הכסף, מיקומו וזהות בעלי הזכויות בו

 

1 COMMENT

LEAVE A REPLY