בימים אלו מציינים 100 שנים לביקורו ההיסטורי של פרופסור אלברט איינשטיין, שנחשב לאבי תורת היחסות, ואישתו אלזה, בישראל. הוא לא ויתר על ביקור בטכניון, במבנה בו פועל כיום מדעטק – המוזיאון הלאומי למדע, טכנולוגיה וחלל, בו נטע גם עץ, הנמצא שם עד היום. לרגל המאורע ייערכו בשבוע הקרוב פעילויות מדעיות מקוריות לכל המשפחה: כוח הכבידה על פי איינשטיין – האם אפשר לראות אותו? הדגמה חווייתית בה נראה את השפעת הכבידה ואת כוחות המשיכה בין גופים שונים, תעתועי כבידה – סדנה חווייתית ליצירת משחק מהנה, שיצליח "להערים" על כוח הכבידה, באז בזמן – איך הסרט "באז שנות אור" קשור לתורת היחסות של איינשטיין? האם אפשר "לקפוץ" לעתיד ולהישאר צעירים, על פי תורת היחסות הפרטית של איינשטיין, בשילוב הקרנת קטעים מהסרט "באז שנות אור", ואפשרות לצפות גם בסרט המלא.

עוד במוזיאון עשרות תערוכות קבע ותערוכות בינלאומיות משתנות, דוגמת התערוכה הרב חושית הבינלאומית המצליחה "KLIMT – כשמדע פוגש אומנות", מאות מוצגים אינטראקטיביים להפעלה עצמית במגוון עצום של נושאים מדעיים מרתקים ולבילוי משפחתי, הנאה ולמידה, פארק מדע פתוח, המאפשר התנסוּת פעילה במוצגי ענק הממחישים עקרונות מדעיים, ומתחם התנסות לגיל הרך, המשלב משחקים עם חוויית הבנה מדעית-טכנולוגית.

מדעטק – המוזיאון הלאומי למדע, טכנולוגיה וחלל בטכניון, רחוב שמריהו לוין 25, חיפה. פעילויות מיוחדות בימים חמישי 9.2 ושבת 11.2 ללא עלות נוספת למבקרי המוזיאון, על בסיס מקום פנוי. למידע על שעות הפעילויות המיוחדות ולהזמנת כרטיסים במחיר 80 ₪ דרך האתר (89 ₪ לכרטיס ברכישה בקופות), עד גיל 5 כניסה חינם: https://www.madatech.org.il/100-years-einstein 

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY