בית העלמין המיועד לקבורת תושבי חיפה, קריות והגליל. ההשקעה הנדרשת להרחבתו עומדת על עשות מיליוני שקלים. אישורה של  התוכנית עתיד לעצור את המחסור במקומות קבורה

התוכנית להרחבת בית העלמין האזורי בתל רגב, אושרה בוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה  וכן ברשות מקרקעי ישראל, לפיה יצטרף למקום שטח נוסף של כ-450 דונם שיאפשר הוספת כ-40,000 קברים. לדבריו של דובר בית העלמין יובל פלג, בעקבות ההרחבה הצפיפות של הקברים יורדת מ-1200 קברים בדונם ל-700 קברים לדונם. לשאלה לגבי מחירי הקבורה , כשבבבית העלמין בחיפה לשם השוואה שטח קבר יכול להגיע ל-30 אלף שקלים, פלג מדגיש כי כאן שנית הקבורה היא חינם. התשלום הוא רק למי שמבקש להכין לו חלקה בעודו בחיים..

יו"ר מועצת תל רגב אריה פרג'ון, שעמל בשנה האחרונה על תוכנית הפיתוח של בית העלמין ל-30 השנים הבאות בעלות כוללת של עשרות מיליוני שקלים, ציין כי ההליך היה מהיר מאוד

"בתוך כשנה הצלחנו להכין תוכניות  מפורטות ולהביא אותן לאישור המוסדות המוסמכים.. זהו הישג משמעותי בכל הקשור לבירוקרטיה הכרוכה בקבלת אישורי בנייה בארץ".

במהלך התקופה האחרונה הזהיר אריה פרג'ון כי במידה והתוכניות לא יאושרו בתוך זמן קצר "לא יוותרו מקומות קבורה בבית העלמין האזורי , המשרת את חברות הקדישא של חיפה, קרית מוצקין, קרית- ביאליק, קרית -ים, רכסים  והמועצה האזורית זבולון "

לדברי פרג'ון., המשימה עתה היא להתחיל בהקדם בפיתוח התשתיות. "אנחנו נמצאים כבר באיחור דבר שעלול לגרום שבשנת 2018. לא יהיה מקום קבורה אחד בכל אזור חיפה רבתי. הכשרת הקרקע לבניית הקברים עצמה לוקחת כשנתיים".

בית העלמין תל רגב נחשב לחדיש ולמפואר בארץ "גם בשלב ההרחבה לא נתפשר על נגישות, חדשנות בטיחות ונוחות לקהל המלווים בשטח שמתווסף למקום" אומר פרג'ון.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY