בית המשפט גזר 6.5 שנות מאסר על תושב קרית אתא שכנגדו 13 אישומים בגין עבירות מין במרחב הווירטואלי, דרך חדרי צ'אטים, תוכנת ווטאסאפ ואחרים. הדרך שבה הטריד את המתלוננות שהמבוגרת בהן בת 14, תעורר חרדה וזעזוע אצל כל הורה

בגזר הדין שניתן על ידי בית המשפט המחוזי בחיפה  הודה הנאשם בן ה-35 במעשים המיוחסים לו  כלפי כמה מתלוננות, שגילן  12 עד 14.5 . על פי האמור בכתב האישום המתוקן שהוגש נגדו הנאשם יצר קשר עם המתלוננות דרך חדרי צ'אטים ולאחר מכן באמצעות אפליקציות 'WHATSAPP' ו-'KIK' המותקנות במכשירי טלפון חכמים, תוך שהוא מתחזה לנער מתבגר. בהמשך, ניהל הנאשם עם המתלוננות שיחות בעלות אופי מיני, ביצע כלפיהן מעשים מגונים, גרם להן לבצע מעשים מגונים ואף גרם לחלקן לבצע בעצמן מעשים העולים כדי עבירות מין חמורות – והכל, לצורך סיפוקו המיני.

לפי המתואר באישום הראשון המיוחס לו, הוא יצר קשר עם המתלוננת נ.ש. הוא היה מודע לכך שהיא הייתה אז בת 13, הציג עצמו  כנער בן 15-16, ניהל עמה התכתבויות במהלכן הורה לה להחדיר אצבעות לאיבר מינה וכיצד לאונן. הנאשם שאל את המתלוננת אם היא רוצה לראות או לגעת באיבר מין גברי בזמן שהיא מאוננת, זאת למרות ושהמתלוננת אמרה לו שהיא לא בגיל המתאים לאונן וטרם החלה לעשות כך. המתלוננת נ.ש. ביצעה את הוראותיו של הנאשם והחדירה בשתי הזדמנויות את אצבעותיה לאיבר מינה. עוד הורה הנאשם למתלוננת נ.ש. שלא לגעת בעצמה ולא לאונן, אלא רק לפי הוראותיו ובהנחייתו, ומסר לה כי היא תיענש במידה ותגיע לסיפוקה ללא אישור ממנו. בנוסף הוא הורה לה לשלוח לה תמונות של איבר מינה, ישבנה ותמונות כשהיא חשופת חזה, והנאשם שלח אל המתלוננת נ.ש. תמונות של איבר מין גברי. במסגרת ההתכתבויות שניהל הנאשם עם המתלוננת נ.ש., בין התאריכים 2.12.2014 ל-15.12.2014, הוא שלח לה פניות רבות המתייחסות למיניותה ולאיברי מינה, תוך מתן הנחיות והוראות באשר לביצוע אוננות על ידה, גילוח שערות איבר מינה ושאלות לגבי מידת העוררות המינית שלה.

באישום השלישי הנאשם יצר קשר עם המתלוננת ש.ע., בת כ-12 באותה העת, וכאשר הנאשם מודע לגילה האמתי ותוך שהוא מוסר לה במרמה כי הוא נער בן 15-16 וכי יש לו רישיון נהיגה, ניהל איתה במשך מספר שבועות שיחות טלפוניות והתכתבויות, במהלכן מסרה לו המתלוננת ש.ע. גם את כתובת מגוריה. במהלך השיחות שאל הנאשם את המתלוננת ש.ע. האם תסכים לקיים עמו יחסי מין אם יגיע למקום מגוריה. עוד שאל הנאשם את המתלוננת אם אוננה בעבר, ביקש ממנה מספר פעמים לשלוח אליו תמונות שלה, לרבות תמונות עירום והורה לה לאונן בזמן שהיא משוחחת איתו. המתלוננת ש.ע. סירבה לשלוח לנאשם תמונות עירום שלה, ומסרה לו שהיא קטנה מידי והיא לא תרגיש טוב עם עצמה, ושהיא לא מעוניינת לאונן במהלך השיחות עמו. בתגובה לסירובה של המתלוננת, הנאשם איים עליה שיגיע לבית מגוריה, יאנוס וירצח אותה, כינה אותה זונה, מסר לה שיש לו רישיון נהיגה והוא יגיע אליה לביתה כפי שהגיע לחברתו הקודמת, ושאל אותה אם היא רוצה להיאנס או למות. תחת איומיו של הנאשם, הנאשם הורה למתלוננת ש.ע. להחדיר את אצבעותיה לאיבר מינה והיא עשתה כן מפאת פחדה מפניו.

בא כוחו של  הנאשם טען כי יש לתת את הדעת לכך שעיקר האישומים מתייחסים להתכתבויות ולדיבורים בלבד, ללא כל מגע וללא כל ניסיון ליצור מגע עם המתלוננות, כי רק אחת מהמתלוננות הגיע למשטרה להגיש תלונה ושצריך לזכור כי לנאשם אין כלל עבר פלילי.

אביו של הנאשם ציין כי בנו מצטער על מעשיו  ובטוח שהדברים לא יחזרו על עצמם. האב הדגיש את הקושי שבו נמצא התא המשפחתי ואת הסבל שנגרם לו ולאשתו עקב הפרשה,

השופטת תמר נאות פרי ציינה כי העובדה שלנאשם אין עבר פלילי אינה שיקול לקולא, משום שהסכנה המשמעותית בהקשרן של עבירות מעין אלו, מגיעה דווקא מכיוונם של אותם אנשים "נורמטיביים" לכאורה, שאינם מעוררים חשד וכך הם חופשיים לעשות כרצונם ולפגוע כאוות נפשם בקורבנות רבים ברשת האינטרנט.  כאמור היא גזרה על הנאשם 6.5 שנות מאסר בפועל, 12 חודשי מאסר על תנאי וקנס כולל של 92,500 שקלים לכלל הנפגעות.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY