הפיגוע בקו 37: המשפחות בפניה דחופה לרה"מ בעקבות דיון בקיצור עונש

לא לשיחרור מוקדם. הפיגוע בקו 37
המכתב לראש הממשלה
המכתב לראש הממשלה

מוניר רג'בי, שידע על הכוונה לפוצץ את האוטובוס, לא עשה דבר. הוא נידון למאסר עולם, אך בעוד שבועיים הוא יעלה לועדת קיצורים לדיון בקיצור מאסרו. יוסי צור ורון קרמן, פנו לבנימין נתניהו, שמתפקד כשר הפנים.

 משפחות חללי פיגוע אוטובוס 37 בחיפה, פנו במכתב לראש הממשלה, בנימין נתניהו, בבקשה לשלול אזרחות מהסייען למחבל מוניר רג'בי. רג'בי, אזרח ערבי תושב חיפה, הורשע בכך שידע על הכוונה לפוצץ את האוטובוס בקו 37 בחיפה לפני בשנת 2003, ולא עשה דבר כדי למנוע זאת. בפיגוע הזה נהרגו 17 בני אדם. הפניה לראש הממשלה היתה בשל תפקידו החדש כשר הפנים. בין היתר נכתב בפניה: "פנייתנו היום נכתבת בדם ליבנו ובאה ממקום של כאב עמוק ומטרתה אחת, לשלול את אזרחותו/תושבותו של המחבל הסייען מוניר רג'בי, שחי בחיפה מספר שנים. חייהם של שבעה עשר ישראלים נגדעו בידי נבל זה אשר לא רק ששיתף את שותפיו לתכנון הפיגוע בעזרת הידע שרחש בחיפה והכווין היכן כדאי לפגע. הוא השתתף בפועל בתכנון ובביצוע. מכל סעיפי האישום שעליהם נשפט לא עמד לדין על חוק "לא תעמוד על דם רעיך", שמבחינתנו הוא הנורא מכל, העבירות שעבר כלפי המדינה גדולות ככל שיהיו, לא נמדדות מול העבירה שעבר כלפי ילדינו, בנוסף הוא לא עשה גם ביום הפיגוע דבר להציל את חייהם.

את המכתב שלחו בשם משפחות החללים, יוסי צור ורון קרמן, האבות של אסף וטל זכרם לברכה, שנרצחו בפיגוע הנורא. הם אמרו: "לצערנו פניותינו בעבר לשרי הפנים אלי ישי וסילבן שלום, נותרו ללא מענה. אנחנו גם פועלים כעת במקביל למניעת שחרור מוקדם שכן המחבל המורשע שנדון למאסר עולם (בפועל 20 שנה) עולה לועדת שני שליש לדיון בקיצור העונה. הוועדה הזאת תהיה ב-12 בינואר. שלחנו מכתבי התנגדות מטעם שבע או שמונה  משפחות וכן אנו נופיע בפני הועדה להביע התנגדות לשחרור מוקדם. בכוונתנו גם ליזום מהלך חקיקה לבטל אופציה לקציבת עונש ושחרור מוקדם של מחבלים".

2 COMMENTS

LEAVE A REPLY