השבוע בהיכל התרבות בת"א, נערך אירוע הגמר של תחרות "מיזם השנה 2023" ע"ש טד והדי אורדן ז"ל של עמותת יוניסטרים, בו הוכרז כי קבוצת חניכי שנה ג' ממרכז היזמות יוניסטרים טירת כרמל ע"ש משפחת קוניג, זכתה במקום השני בתחרות. 

רבים לא יודעים, אבל מלח עשוי גם להזיק לגוף שלנו. בני הנוער מטירת כרמל גילו כי מצמח הסליקורניה ניתן להפיק מלח דל נתרן ולהשתמש בו בצורה חופשית יותר מבמלח רגיל. הם מספרים כי מלח אשר עשוי מצמח הסליקורניה מכיל 2% נתרן לעומת 38% המצויים במלח הים – כלומר, כמעט 95% פחות נתרן. "התחליפים דלי הנתרן הנפוצים ביותר הם מלח ים דל נתרן, אשר מכיל 19% נתרן ומלח הימלאיה, המכיל 18% ולכן מבדיקה שערכנו ניכר כי מלח הסליקורניה הינו התחליף הטוב ביותר למלח הבישול – כמות הנתרן הנמוכה ביותר בשוק, 100% טבעי ומכיל סיבים תזונתיים המצויים בצמח. מלבד היתרון האדיר של כמות הנתרן הנמוכה, למלח הסליקורניה יתרונות משמעותיים נוספים; תהליך הייצור שלו ירוק לחלוטין, ללא תהליכים כימיים ופליטת גזי חממה", שיתפו בני הנוער והוסיפו: "אנו מאד מתרגשים מהזכייה ומודים לשופטים על הבחירה בנו". 

במקום הראשון זכתה קבוצת בני נוער ממרכז היזמות יוניסטרים ב"ש אלטשולר שחם אשר מפתחת אביזר בטיחות לכיסאות גלגלים למניעת תאונות, במקום השלישי זכתה קבוצה ממרכז היזמות יוניסטרים עפולה ע״ש ג׳ואן וארתור וויסברג, המפתחת פלטפורמה למציאת מומחים בתחומים טכנולוגיים המעניקה תמיכה מיידית. 

 במסגרת התחרות, שהינה אירוע השיא השנתי של העמותה,הוצגו למעלה מכ-90 סטארט אפים אותם פיתחו אלפי בני ובנות נוער המשתתפים בתכנית יוניסטרים, מכ – 80 יישובים ברחבי הארץ וממגוון רחב מאוד של מגזרים – יהודים, ערבים, דרוזים, חילונים ודתיים, אשר התמודדו על תואר המיזם המצטיין שכולל גם פרס כספי להמשיך פיתוחו.  

באירוע, שהתקיים בראשות רוני צארום יו"ר ומייסד יוניסטרים ויפעת בכור מנכ"לית העמותה, השתתפו מאות אנשי ונשות עסקים והייטק מהארץ ומהעולם, יזמים, נציגי ציבור בכירים ועוד אורחים רבים אשר התרשמו מחברות הסטארט אפ של בני הנוער של יוניסטרים, בחרו את הזוכים בתחרות, והעניקו להםהזדמנות להמשיך ולפתח את המיזם שלהם.

בין השופטים שהשתתפו: ראובן קרופיק יו"ר דירקטוריון בנק הפועלים, יפעת רייטר מנכ"לית AIG ישראל, ד"ר עמי אפלבאום המדען הראשי לחדשנות ויו"ר רשות החדשנות, יפעת אורון Head of Blackstone Israel , היזם זהר לבקוביץ, אבי ורטהים יו"ר דירקטוריון אלוני חץ, שרית פירון Managing Partner Team8, קלמן שחם בעלים ומייסד אלטשולר שחם, עודד טל שותף מנהל בקרן קלארידג' ישראל ועוד רבים. 

מנכ"לית עמותת יוניסטרים, יפעת בכור: "היום יותר מתמיד, מרגש ומעורר תקווה לראות אלפי בני נוער, מכל הארץ ומכל המגזרים, מציגים זה לצד זה את המיזמים שלהם. האירוע הזה הוא הוכחה עבורנו, שהחזון של יוניסטרים, כיזמות משנה חיים ומחברת בין אנשים, אכן מתממשת למול עינינו.  זו גאווה גדולה עבורנו לחוות את ההתגייסות והתמיכה של בכירי המדינה בכלל המגזרים בעשייה של יוניסטרים, ובהובלת המדינה להפוך להיות An inclusive start up nation. יש לנו נוער מדהים בפריפריה הגיאוגרפית והחברתית של ישראל, שעם הכלים והעשייה המשמעותית שלו ביוניסטרים, יהווה חלק חשוב מליבת העשייה היזמית והעסקית במדינה. במהלך השנה כולה יוניסטרים מביאה את בכירי התעשייה לפריפריה לפגוש את בני הנוער ממש בבית שלהם ובמיזם השנה אנו מביאים את כלל הנוער לתל אביב, למרכז העסקי של ישראל. השילוב הזה הוא שמביא להתקרבות ולמגמה של צמצום פערים בחברה הישראלית".  

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY