יהונתן גפן הובא למנוחת עולמים בנהלל – בנו אביב ספד לו : "התגעגעתי אלייך מהרגע שנולדתי"

קולו של יהונתן גפן , המשורר, המחזאי והסופר נדם – מאות ליוו אותו בדרכו האחרונה והוא נטמן לצידם של בני משפחת דיין בבית העלמין בנהלל. בנו אביב ספד לו "התגעגעתי אלייך מהרגע שנולדתי". מהכבש השיש העשר ועד מקום לדאגה – האיש שמילותיו ושיריו ניגנו את פס הקול שליווה את חיינו הובא למנוחת עולמים ביום שישי. המהלך76 שנות יצירה, יהונתן גפן פרסם עשרות ספרים ושירים שהפכו לנכסי צאן ברזל בתרבות הישראלית

גפן הותיר אחריו שלושה ילדים – אביב, שירה ונטאשה. ההמונים החלו להגיע לבית העלמין שעה ארוכה לפני תחילת ההלוויה, בהם נשיא המדינה לשעבר ראובן ריבלין, מוסיקאים, אמנים, יוצרים ואנשי עולם התרבות. ' זהר בצר, אחותו של יהונתן גפן, ספדה: "הקלישאה המתבקשת זה 'צר לי עליך אחי יהונתן', ואכן לנצח היית אחי הבכור, היחיד, היקר ואהוב. אין מילים לתיאור התחושה המחניקה, היינו ארבעה ונותרנו שניים".

ראש האופוזיציה יאיר לפיד ספד ליהונתן גפן ז"ל: "הוא אהב לספור כבשים אבל רק עד 16, הוא אהב את ילדיו ונכדיו כמו החיים עצמם, נורית הוא אהב אותך, ורק לך הוא כתב 'בסוף חוזרים אלייך'. חוץ מילדיו הוא הכי אהב מילים. הוא האמין שמילים צריכות להיות חופשיות ובכל בוקר הוא התגנב לשחרר אותן. הוא לא כתב לילדים, הוא כתב למבוגרים נמוכים". אביב גפן ספד לאביו: "המוות הוא דף ריק, האותיות נעלמות ואין שורות מסודרות, כי המוות הוא דף ריק. סתם דף חלק שדוהה ומצהיב ונקרע. היו הרבה שדים שעמדו בינינו, היו פסקי זמן שדיממנו בזירה. אבל אתה היית הגיבור שלי, האהבה הכי עצובה שלי, התגעגעתי אליך מהרגע שנולדתי ואתגעגע אליך עד יום מותי"

 

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY