להחזיר את הירוק לחיפה

בטקס חגיגי לכבוד ט"ו בשבט, במעמד נשיא המדינה, הבטיח ראש עיריית חיפה יונה יהב להחזיר את הירוק ליערות שנשרפו "נשתול מאה אלף עצים במקום" סיפר בראיון לחיפה טיימס. "שבעים אחוז מהמשפחות שנפגעו חזרו לבתים משופצים" אמר

נוטעים ביחד . נשיא המדינה ריבלין, ראש העיר יהב וילדי העיר

"נשתול מאה אלף עצים על אותם 28 אלף שנשרפו. אנחנו משתדלים לטעת עצים בוגרים כדי שהעלווה תחזיר את הירוק לנוף החיפאי שאנחנו כל עצובים שהוא נעלם לנו". כך אומר בראיון לחיפה טיימס ראש העיר יונה יהב בעת טקס נטיעות חגיגי במעמד נשיא המדינה שנערך ביער הסמוך לשכונת ספיר בעיר . לשאלתנו לגבי עמדתו בנוגע למיכל האמוניה המסוכן שמוצב במפרץ ענה ראש העיר כי "אינני יכול להשיב לך מכיוון שהעניין עומד כרגע בבית המשפט".

בטקס אמר ראש העיר כי "לא נעזוב שום משפחה שנפגעה בשריפה לבד. בעזרתו האדיבה של תושב העיר שר האוצר כחלון שהעמיד לרשותנו את מס רכוש ואני יכול לומר לכם היום בבטחה שכשבעים אחוז מהמשפחות שנפגעו חזרו לבתיהם. אנחנו חייבים להשלים את היתרה אבל זה לא פשוט מכיוון שמשטר הרוחות שששר אז העיף את הגיצים אל תוך הגגות וזה חייב אותנו לבדוק גם את יסודות הבתים עצמם זה לוקח זמן מכיוון שבכל הארץ ישנם רק שלוש חברות שמתמחות בסוג כזה של בדיקה מורכבת".

דני עטר יו"ר קק"ל שארגנו את הטקס סיפר על גבורת אני היערות שבעת השריפה בחיפה "הצילו את חיות הבר גם בסיכון חייהם שלהם". נשיא המדינה ראובן ריבלין שיבח את הדו קיום החיפאי "הקבוצות השונות שחיות בחיפה כמו ערבים ויהודים, דתיים וחילונים מהווים את נקודת הכוח שלה.

באירוע נכחו תלמידים מבתי ספר ערביים יהודים ואף כאלו שביתם נפגע כתוצאה מן השריפה "חושב לי להעביר את המסר שמעשה אדם או שניים אינם מייצגים את כלל המגזר שלי" סיפרה תלמידת כיתה ו' מילגרוס שמברי מבית הספר 'אל חיוואר'.

 

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY