למען הקשישים

בעקבות התחקיר  ששודר אמש בחדשות 2 וזעזעה את המדינה : המשטרה עצרה בלילה שבין שבת לראשון חמישה חשודים בחשד להתעללות בקשישים חסרי ישע בבית אבות נאות כיפת הזהב בחיפה.  אמש גם התקיימה הפגנת מחאה  של תושבים ליד בית האבות

 

כולנו הזדעזענו אתמול,  לנוכח התחקיר ששודר אתמול בחדשות ערוץ 2,  בו הוצגו סרטוני אבטחה שתיעדו כיצד חלק מעובדי בית האבות נאות כיפת הזהב שבקרית אליעזר בחיפה הרביצו לקשישים, השפילו אותם תוך שימוש בקללות ואיומים והתנהגו אליהם באלימות אכזרית. הרשתות החברתיות הוצפו וגעשו בתגובות זעזוע קשות של הצופים ומהר מאוד התארגנה הפגנה של תושבים, שהחלה בשעה 21:30 ליד בית האבות, כמובן במחאה על המתרחש בו.

במהלך הלילה עצרה משטרת ישראל ארבעה עובדים ואחות אחראית תושבי חיפה נצרת וקרית ים בחשד להתעללות, תקיפה ואיומים כלפי קשישים.

כמו כן, נחקרו עובדים נוספים ונאספו ממצאים. הבוקר סמוך לשעה 09:00 תבקש המשטרה להאריך את מעצרם של חמשת החשודים בבימ"ש חיפה.

הבוקר פורסם גם כי הנהלת בית האבות הגישה תלונה נגד העובדים המדוברים וזימנה אותם לשימוע , בנוסף ציינה ההנהלה כי היא הקימה ועדת בדיקה פנימית , פנתה למשרד הבריאות בנושא ובכוונתה לרשת את בית החולים במצלמות.

דובר משטרת חוף חיים פונינסקי הדגיש כי  המשטרה רואה בחומרה רבה מקרי התעללות בחסרי ישע ותפעל למיצוי החקירה והעמדת כלל המעורבים לדין.

 

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY