מג"ב תפסו חוליית בני מיעוטים שמיררו את חיי החקלאים

הטרקטורים הגנובים. צילום: חטיבת דובר המשטרה
הטרקטורים הגנובים. צילום: חטיבת דובר המשטרה

על פי החשד, תושב השטחים ומספר תושבים מהפזורה הבדואית, היו חברים בחוליה שגנבה טרקטורים והסבה נזק של מאות אלפי ולפעמים מיליוני שקלים. חקירה סמויה הביאה לתפיסת החשודים

 בתום חקירה סמויה, עצרו לוחמי משמר הגבול של משטרת ישראל חולייה של גנבי טרקטורים שפעלו באזור הצפון. בחודש האחרון, התקבלו ביחידה המרכזית של מג"ב צפון, שלוש תלונות אודות גניבת טרקטורים וציוד חקלאי ממושבים הנמצאים בתחומי המחוז הצפוני ומחוז חוף. מרגע קבלת התלונה הראשונה, התנהלה ביחידה חקירה סמויה, שכללה שימוש באמצעים טכנולוגיים רבים, במטרה לשים את היד על חוליית הגנבים ולהביא את חבריה לדין. בשמונה בינואר, לאחר שהצליחו החוקרים להתחקות אחר חלק מהחשודים במעשה, יצאו לוחמי היחידה לפעילות מבצעית, במטרה לאתר את החשודים ולעצור אותם בשעת מעשה. באזור מחלף אליקים, זיהו הלוחמים את אחד מכלי הרכב, שעל פי החשד שימש לצורך ביצוע הגניבות, ועצרו אותו לבדיקה. לפתע זיהו משאית נוספת, שנסעה בעקבות הרכב שנעצר, שהחלה להאט עד שנעצרה בצד הדרך, מרחק כמה מאות מטרים מהם, ומיהרו לבדוק גם אותה. בחיפוש במשאית אותרו שני טרקטורים שנגנבו מקיבוץ לביא מוקדם יותר באותו הערב. נהג המשאית ושני נוסעי הרכב הפרטי, תושבי הפזורה הבדואית בשנות ה30 לחייהם, נעצרו והובאו להמשך חקירה במשרדי היחידה.

נתפסו. צילום: חטיבת דובר המשטרה
נתפסו. צילום: חטיבת דובר המשטרה

במהלך החקירה, הודו חלק מהמעורבים בפרשה ומיוחס להם ומסרו לחוקרים מידע שסייע במעצר של שני חשודים מרכזיים נוספים, אחד מהם תושב הפזורה הבדואית חשוד בארגון ובהכוונה של הגניבות, והשני, תושב השטחים, חשוד ברכישה של הטרקטורים הגנובים.

על פי ממצאי החקירה, הגלויה והסמויה גם יחד, מיוחסים לחשודים בפרשה שלושה אירועי גניבה שונים:

1. גניבת שלושה טרקטורים, רכב פרטי וכן ציוד חקלאי המשמש להדברה מקיבוץ "מגל"  בתאריך 31.12.15 .

2. גניבת שני טרקטורים ממושב "מעלה גמלא" בתאריך 06.01.16.

3. גניבת שני טרקטורים מקיבוץ "לביא" בתאריך 08.01.16.

מפקד ימ"ר מג"ב צפון, סנ"צ אלי גוזלן ציין כי: "חשוב לזכור שהנזק הכלכלי שגניבת טרקטור או ציוד חקלאי מסבה לחקלאי הוא עצום ומגיע למאות אלפי ולעיתים אף למיליוני שקלים. אני שמח שבמקרה הזה, פעילות חקירתית מהירה ומדויקת של לוחמי היחידה הביאה אותנו למעצר מהיר של החשודים ולסיום של הפרשייה". 

 

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY