משחק ילדים

הבובה שנועדה לילדי הרשות. צילום: מכס חיפה
הבובה שנועדה לילדי הרשות. צילום: מכס חיפה

אלו הבובות שהיו אמורות להגיע לילדי הרשות הפלסטינית. בובות רעולות פנים האוחזות באבן ועליהן מתנוסס הכיתוב "ירושלים לנו" ו- "ירושלים, אנחנו באים". כ- 4,000 בובות כאלו נתפסו על ידי עובדי מכס חיפה. סיכלו ניסיון הברחה של  בובות בצבעי דגל פלסטין, רעולות פנים ומחזיקות בידן אבן. 

 עובדי מכס חיפה סיכלו היום (ד') ניסיון הברחה של כ-4,000 בובות החשודות שיובאו, על פי חשד, לצורך הסתה נגד ישראל. מדובר בבובות בצבעי דגל פלסטין עם הכיתוב "ירושלים לנו" ו- "ירושלים, אנחנו באים", פרצופן רעול פנים והן אוחזות אבן בידן. 

הבובות נתפסו במכולות שיובאו לארץ מאיחוד האמירויות במפרץ הפרסי בדרכן לרשות הפלסטינית. לאחר פריקתן, נותבו המכולות לבדיקה פיזית באתר המשקף של המכס, ונתגלה כי במכולות יובאו "בובות ההסתה" וטובין לא מוצהרים נוספים כגון: נורות, גפות לנעליים צבאיות ועוד. לפי הצהרת היבואן, המכולות אמורות היו להכיל פריטי הלבשה, שטיחים ומוצרי פלסטיק. הסחורה עוכבה עד לסיום חקירה של יחידת הסמים של מכס חיפה.

נתפסו במכס. הסתה מגיל ינקות. צילום: מכס חיפה
נתפסו במכס. הסתה מגיל ינקות. צילום: מכס חיפה

 מנהל מכס חיפה, קובי יהב, ציין: "המכס ממשיך בעבודה היומיומית שלו במניעת הברחות לישראל בדגש על הברחות אמצעי לחימה ומניעת החדרת חומרי הסתה, במיוחד בימים אלה".

 

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY