לאחר מאבק משפטי ארוך חברת הביטוח 'כלל' שילמה פיצויים גבוהים לצעיר שהותקף לפני שמונה שנים, כשהיה נער בן 16, פגיעה שהותירה אותו נכה לצמיתות

מקרה האלימות אירע לצעיר, כיום בן 24, כשהיה חניך בן 16 בפנימייה לנוער שבסיכון בכפר הנוער מנוף בעכו. הוא הותקף במהלך תגרה שפרצה בין בני נוער, הצעיר חטף אגרוף באמצעות אגרופן מנער אחר שהותיר אותו נכה לצמיתה.

 הנער שהותקף שהה בפנימייה יחד עם בני נוער נוספים, הנער שתקף אותו באמצעות האגרופן גרם לו למעשה לנזק בלתי הפיך. הנער התמוטט במקום ופונה לבית החולים עם שבר חמור בלסת. ניידת  משטרה שהוזמנה לאירוע עצרה את התוקף שהיה אז קטין וכן הוגש כנגדו כתב אישום בהליך פלילי.

 הוריו של הנער שהותקף תבעו את חברת הביטוח כלל, המספקת שירותי ביטוח במסגרת הפנימייה במקרה של תאונות אישיות. יצוין כי ביטוח זה הינו תשלום חובה על כל תלמיד במדינה הלומד במסגרת חינוכית.

 הנער הגיש תביעה כנגד חברת כלל לבית המשפט השלום בחיפה, באמצעות עו"ד רובי אנגל ממשרד עורכי דין 'שדה את אנגל'. במהלך הדיונים, מומחה מטעם בית המשפט קבע כי לתובע נותרו חמישה אחוזי נכות, אך חברת כלל טענה מנגד כי לא מדובר במקרה של תאונה, והתובע היה צריך ל'חזות שישברו לו את הלסת'. עוד טענה כלל כי היות ומדובר באירוע פלילי בו השתתף התובע היא אינה צריכה לשלם לו.

 בית משפט השלום קיבל את עמדת כלל, דחה את התביעה וחייב את הצעיר לשלם לחברת כלל 6,000 שקלים הוצאות משפט.

עו"ד אנגל הגיש לאחרונה ערעור לבית המשפט המחוזי בחיפה בשם הצעיר. בערעור טען עורך הדין כי כנגד המערער לא הוגש נגדו כתב אישום בגין האירוע ובבית המשפט לנוער שהוא קרבן עבירה.  

 עו"ד אנגל הוסיף גם כן כי האירוע מכוסה במסגרת הפוליסה לתאונות אישיות של תלמידים, ועל כן חברת כלל היא זאת שצריכה לשלם פיצויי למערער, בית המשפט המחוזי צדד בעמדתו של המערער וחברת "כלל" שלמה את למערער סכום של למעלה מ-30,000 שקלים.

 

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY