במעמד שר הביטחון ורב אלוף במיל' משה (בוגי) יעלון נחנך אתמול  פארק הבנים בשכונת אפק. 12 מיליון שקלים הושקעו בבניית הפארק שמהווה גן זכרון לבני הקריה שנפלו במערכות ישראל אך כולל גם מזרקה מוארת ומחליפה צבעים

 עם השקעה כלכלית והשתרעות על שטח של כ-30 דונם, פארק הבנים, הפארק החדש שנחנך בקרית ביאליק ביום שני האחרון צפוי להיות אחד הפארקים הגדולים והיפים ביותר באזור. הפארק, אשר שמו הוא כזכר לבני קריית ביאליק שנפלו במערכות ישראל,  מחולק לשניים כאשר חלקו המערבי בעל אופי "אלגנטי ושקט" כהגדרת העירייה ומהווה גן זיכרון כשיתרת השטח פתוחה כפארק שכונתי עירוני.

הפארק ברובו מכוסה מדשאות, שבילים מוארים , ספסלי ישיבה לנוחות התושבים ומגרש משחקים שהוא הגדול ביותר בעיר ובו מתקנים הפרושים על משטח גומי ענק ותאורה חדשנית. כמו כן ,נמצא בפארק מתחם האמפי שמאפשר קיום אירועי תרבות באוויר הפתוח.

בכניסה הראשית מרחוב התל הוקמה רחבת אבן משולשת ובה "קיר מים" המהווה אלמנט הנצחה. מפל הזיכרון מקדם את פני המבקרים בפארק. מהרחבה יוצא ציר ראשי, "מסלול המים" שקצהו בראש הגבעה, בראשה מוקם אלמנט מים אנכי.

הפארק כולל שלוש כניסות עיקריות: את הכניסה הראשית מרחוב התל, השנייה מגשר הולכי הרגל מאזור הקריון והשלישית מהכניסה המזרחית.

לדברי דוברת העירייה אלונה אייזנברג, גולת הכותרת של הפארק הינה המזרקה המוארת ומחליפת הצבעים, בה גבהי המים משתנים ופורצים לסירוגין מהקרקע מושכים אליה את תשומת לב המטיילים. בשעות הערב המקום מואר בשלל אורות צבעוניים המשתנים גם הם לפי קצב זרימת המים.

שר הביטחון, משה יעלון אמר בחניכת הפארק כי : "הבנים והבנות של קריית ביאליק שנפלו במערכות ישראל צמחו כאן, למדו כאן והתגייסו. כאן הם ספגו את כל הטוב שיש בנו, בחברה הישראלית. הם תוצר של חינוך וערכים שבקשו להיות בראש ולקחת אחריות, לשאוב לשלום בכל מעודם, אך להיאבק בנחישות בכל דורשי רעתנו, לכבד כל אדם ללא הבדל דת, גזע או מין ולחתור לחברה צודקת והוגנת הנאבקת בגזענות. אלו היו ערכיהם, אלו הם ערכינו".

"הפארק מוקדש הקריה  אשר נפלו במערכות ישראל . זוהי פינת חמד שמסמלת המשכיות ותקווה", אמר ראש העיר אלי דוקורסקי שגם התייחס גם לסערה התקשורתית שעוררו דבריו של שר הביטחון: " אני מגנה את הניסיון לעורר שיח של הסתה נגד שר הביטחון.  מהרגע הראשון סברתי שאמירתו הייתה במקומה כי צה"ל הוא צבא שמצטיין במוסריותו".

 

אורה זק, יו"ר יד לבנים קריית ביאליק הוסיפה כי החניכה היא עוד נדבך נוסף בשרשרת ההנצחה בעיר.

שר הביטחון משה יעלון עם ראש עיריית קריית ביאליק, אלי דוקורסקי בחנוכת פארק הבנים

צילום אריק מזרחי

1 COMMENT

LEAVE A REPLY