אילו הם עשרת מקומות החניה הכי מבוקשים בחיפה?

בטח לא תופתעו שמרכז הכרמל הוא האזור שבו נרשמו הכי הרבה חיפושי חניה בעיר חיפה בחצי השנה האחרונה. לקראת כנס ישראל לחניה תנועה ותחבורה שיתקיים בירושלים ב-10-11.5, חברת פנגו מפרסמת נתונים מעניינים על אחד הסיוטים של חיפה בשנים האחרונות

 

למקום השני בחיפה הגיע אזור בית החולים כרמל ובמקום השלישי נמצא בית החולים רמב"ם שברחוב העלייה השנייה. במקום הרביעי נמצא אודיטוריום חיפה שבשדרות הנשיא, אחריו רחוב גולומב הסמוך לבית החולים בני ציון שסוגר את החמישייה הראשונה. במקום השישי המרכז הרפואי בני ציון עצמו, בשביעי אזור תחנת הרכבת חיפה מרכז השמונה, שמיני מוריה, וסוגרות את העשירייה הפותחת של האזורים המבוקשים ביותר לחניה בחיפה – גן האם שדרות הנשיא והמושבה הגרמנית. מנתוני פנגו עולה עוד כי בירושלים הגיע שוק מחנה יהודה למקום הראשון ובתל אביב – שרונה מרקט.

הכנס המקצועי, יתקיים במלון קראון פלזה בירושלים ומיועד לאנשי מקצוע, וצפויים להשתתף בו כ-500 איש מהארץ ומהעולם. הכנס יכלול תערוכה ותצוגה של מוצרים ושירותים של חברות העוסקות בתחום. בין היתר יוצגו בכנס טכנולוגיות חדישות של ענף החניה לקראת העשור השלישי של המאה ה-21. במהלך הכנס, המופק על ידי המגזין המקצועי חניה, העוסק בחניה, תנועה ותחבורה, ייערך טקס בו יוכרז על האנשים המשפיעים על עולם החניה בארץ בשנה החולפת ובעשור האחרון. יתקיימו סיורים מוטסים בשמי ירושלים באמצעות מסוק אשר יגיע במיוחד לרגל האירוע

מאז הושק שירות "צייד החניה" של פנגו בתחילת חודש ספטמבר 2016, הצליח הפיצ'ר של החברה לצבור 200,000 משתמשים המהווים כשמינית מ-1.6 מיליון נהגים בישראל המנויים לשירותי פנגו. עוד מציינת פנגו כי נרשמת עלייה עקבית במספר הנהגים המאמצים את שירות צייד החניה, הניתנים חינם, וכי הנתונים מצביעים על קיצור של כמחצית מזמן חיפוש החניה ללא השימוש בו וכן חיסכון כספי לנהג בעלות החניה ובזמן נסיעה.

בין היתר יוצגו בכנס טכנולוגיות חדישות של ענף החניה לקראת העשור השלישי של המאה ה-21. במהלך הכנס, המופק על ידי המגזין המקצועי חניה, העוסק בחניה, תנועה ותחבורה, ייערך טקס בו יוכרז על האנשים המשפיעים על עולם החניה בארץ בשנה החולפת ובעשור האחרון. אטרקציה ייחודית צפויה למשתתפי הכנס. סיורים מוטסים בשמי ירושלים באמצעות מסוק אשר יגיע במיוחד לרגל האירוע ויאפשר למשתתפים לחוות לראשונה סיור בנופיה המרהיבים של העיר.

 

על פי התכנית יכלול יומו הראשון של הכנס פאנל בנושא מדיניות התנועה והתחבורה במדינת ישראל 2040, בהשתתפות המדען הראשי של משרד התחבורה שי סופר, ראש המכון לחקר התחבורה בטכניון פרופ' יורם שיפטן, יעקב בליטשטיין, המשנה למנכ"לית במשרד התחבורה ובכירים העוסקים בתחום. את הפאנל ינחה מנכ"ל משרד התחבורה לשעבר, עוזי יצחקי.

פאנל נוסף יעסוק בחידושים, חדשנות, כיוונים ותהליכים מרכזיים בתחום החניה, תנועה ותחבורה ברשויות המקומיות בהשתתפות ראש רשות התחבורה והחניה בעיריית תל אביב אשר בן שושן, מנהלת אגף החניה בעיריית ירושלים רויטל מרזין, מנכ"ל אחוזות החוף שרלי בן סימון, מנהלת אגף התחבורה בעיריית חולון ענבר ניצני וסגן ראש עיריית ירושלים עופר ברקוביץ'. דיון חשוב יתקיים בנושא פתרונות חניה לפרויקטי נדל"ן מורכבים וכיצד מסייעים לשיווק הפרויקט, בו ישתתפו נציגי חברות לניהול נדל"ן, נכסים וחניונים בהם יוסי קורדובה מנכ"ל קבוצת נכסי אריאל.

בחצי השני של היום תתקיים הרצאתו של שיאן גינס לזיכרון ערן כץ "איפה החננו את הרכב?". כץ מחבר רבי מכר מגלה איך לזכור בקלות כל דבר. לאחריה ייערך פאנל בנושא "תקן החניה החדש והשלכותיו על מערך התחבורה, הכלכלה והחברה בישראל", בהשתתפות אינג' יהודה אריה יו"ר התא לתנועה ותחבורה-איגוד המהנדסים ונציגים נוספים של חברות הנדסה ומשרד התחבורה. פאנל נוסף יעסוק בפתרונות חניה באמצעות החניונים המכניים בישראל וישתתפו בו נציגים מחברות יצרניות, משווקות ומתקינות מערכות חניה בארץ ובעולם וכן גורמים מקצועיים רלוונטיים. מיד לאחר מכן יתקיים טקס חלוקת אותות הערכה לאנשים וארגונים שתרמו לתחום התנועה והתחבורה והחניה.

ביומו השני של הכנס, יום ה', 11.5, שיחל בכיכר ספרא באולם מועצת העיר יתקיימו דיונים על התכניות המתוכננות לירושלים בתחום התנועה, תחבורה חניה וכלכלה בעשור הקרוב.

כמו כן יתקיים סיור בירושלים שיאפשר למשתתפים להתרשם מפתרונות החניה החכמים שמפעילה העירייה וכן מהפרויקטים הגדולים שהיא מקדמת, ביניהם, כך מסתמן, פרויקט הכניסה לעיר.

הכנס מתקיים בשותפות המגזין המקצועי חניה, האגף לשירותי חניה בעיריית ירושלים, הרשות לפיתוח ירושלים, עדן – החברה לפיתוח מרכז ירושלים בע"מ, אחוזות החוף, אריאל וימאזור – בקרת תנועה וחניה, נכסי אריאל, פנגו, אפקון, איגוד המהנדסים, חברת תיבא, שיידט את בכמן, סנטרל פארק, יאיר השחר, פארקינג 38, אמי מתום, ספייסיק, מטאלפרס, 'סייפר-פלייס', מורן ומסר אחד.

כל הפרטים באתר: www.iparking.co.il

3 COMMENTS

LEAVE A REPLY