"אפילו לא בפורים" (צפו בסרטון). החלוץ שבמפתיע הסכים ללבוש שוב חולצה אדומה, טען עם המעבר כי היכולת של מכבי חיפה היא זו שעצרה לו את ההתקדמות. נו באמת. דעה

לון תו

זה היה רק לפני שנתיים. אלון תורג'מן הצטלם לסרטון למכבי חיפה TV הוריד מעליו את החולצה האדומה, זרק אותה על הרצפה, לבש ירוקה והבטיח שגם לא בפורים הוא לא ילבש חולצה אדומה. אז כמו שאנחנו מכירים את הכדורגל שלנו, היום הסמל שמנשקים הוא כזה ומחר הוא אחר. השאלה היא לא הסמל, אלא יותר היכולת של תורג'י, שהפך בתקופתו האחרונה במכבי חיפה להרבה פחות אהוב על הקהל (בלשון המעטה).

החלוץ הגיע למכבי חיפה בעונת 2011-2012 (תחילתן של חמש השנים הרעות). ב-120 משחקים מצא את השער 31 פעמים מתוכם 17 פעמים בעונת 13/14 (עם 2 בגביע).
ומה קיבלנו בשתי העונות האחרונות? החמצות מסמרות שיער, לעיתים נראה לכאורה שהוא עושה לנו דווקא (מישהו אמר סיבוב ראשון נגד מכבי תל אביב מוסר לראיקוביץ' לידיים במצב של 0:0). מעבר לזה קרדיט מוגזם ובלתי מוסבר מכל המאמנים שאצלם היה באנקר בהרכב, עם אפס יכולת, הארכות חוזה ארוכות טווח ובעיקר מופרכות. לזכותו ייאמר שתמיד, אבל תמיד הוא הצהיר כמה טוב לו בירוק וכמה הוא מרגיש שחקן בית וכמה טוב לו פה.resized_OMS_2740
אלא שפה מתחילה הבעיה. אלון תורגמן לדעתי הוא הסמל הכי גדול של הירידה בערך המותג מכבי חיפה בשנים האחרונות. שחקן שהגיע לאחר עונה סבירה בהפועל פ״ת, התחיל סביר כשחקן רוטציה, נתן עונה אחת טובה בעונת גארבג' טיים של בנאדו ומאז הלך ודעך.
בהתחלת העונה בקודמת, מכבי חנכה את סמי עופר מול סכנין וניצחה 2:4 עם כדורגל סוחף ומלהיב. מה הפרט הכי בולט במשחק הזה? אלון תורגמן היה פצוע. שבוע אחר כך, טדי תורג'מן חוזר להרכב, מכבי מפסידה 1:0. מאז הוא "הולחם" להרכב וענה בתפוקה מרשימה של שלושה שערים. אבל מה, שחקן הרכב.
העונה הוא נתן גול במשחק אימון נגד נוריץ' ועוד אחד בדרבי גביע הטוטו וכולם אמרו ש"זאת העונה שלו". לא שלו ולא נעליים. תורג'מן בחור נחמד וחיובי, אבל כל קשר בינו לבין קבוצה בסדר גודל של מכבי חיפה, מקרי בהחלט.

עם המעבר שלו להפועל תל אביב, הבחור עוד העיז לומר ש"היכולת של חיפה עצרה לי את ההתקדמות".
עכשיו לאחר היכולת שלו בארבע השנים כאן ותצוגות התכלית שלו במשחקים הראשונים בהפועל ת״א תשפטו אתם:
מי עצר למי את ההתקדמות? זה נחמד להיות עם כל הלב והנשמה במועדון, אבל יכולת לא תזיק. וכל הכבוד שבסוף הוא כן הסכים ללבוש שוב אדום.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY