כמעט כל אדם במדינה עבר  טיפול שיניים, חלקנו מטפלים בשיניים באופן קבוע  ואף ביצענו טיפולים קוסמטיים ורפואיים בשיניים ובחניכיים, אך כמה אנחנו באמת יודעים על הטיפולים שביצענו, על הרופא שטיפל בנו ועל רפואת הפה והשיניים בישראל בכלל.  ד"ר ענת פאפורה רופאת שיניים ובעלת רשת מרפאות מומחים לרפואת הפה והשיניים בחיפה ובקריות עם 10 עובדות שחשוב לדעת בדרך לחיוך מושלם.

בישראל פועלים למעלה מ-10.000 רופאי שיניים אך רק  8% מרופאי השיניים מהרופאים המאושרים על ידי משרד הבריאות הם רופאים מומחים.  בדקו ראשית את המרפאה אליה אתם מתכננים לפנות, ובדקו את הרופאה המטפל בכם. ודאו שאתם מקבלים את הטיפול הטוב ביותר עם המומחה המנוסה והטוב בתחומו.

  1. יישור שיניים בקרב מבוגרים – צוות המרפאה  ואני נתקלים מידי יום באנשים בוגרים ומבוגרים עם שיניים עקומות או בולטות, שוויתרו על אסתטיקת הפה וזנחו את האפשרות לחיוך ישר  ויפה מתוך מחשבה שטיפולי יישור שיניים מתאימים לילדים בלבד. אז כמובן שמומלץ להתחיל טיפול ביישור שיניים בגיל צעיר, אך ודאי תופתעו לשמוע שהטכנולוגיות והידע שנושאים רופאי השיניים המומחים התפתחו רבות בשנים האחרונות וכיום ניתן למצוא מגוון פתרונות וטיפולים ליישור  שיניים המתאימים כמעט לכל אדם ועונים לצרכיהם של אנשים שמחפשים טיפול יעיל ומהיר ולכאלו שמעדיפים שהטיפול יהיה בלתי נראה. זכרו להקשיב לעצתו של רופא השיניים שלכם.
  2. הלבנת שיניים – הטרנד המוביל בעולמם של רופאי השיניים הוא הלבנת השיניים.  בני נוער ומבוגרים מוצאים את מגוון הפתרונות הרפואיים והקוסמטיים להלבנת השיניים. חשוב לזכור, יעילה ובטוחה רק לאחר גיל 18 בסיום תהליך בקיעת  השיניים. במידה והחלטתם לעבור תהליך הלבנת שיניים, מומלץ להיבדק תחילה אצל רופא ולוודא שהשיניים והפה בריאים ואין טיפול רפואי שעליכם לבצע בטרם תלבינו את השיניים.  חשוב להתייעץ עם רופא השיניים שלכם על שיטת ההלבנה, קיימות מגוון שיטות לביצוע התהליך, כיום גם שיטות בריאות ובטוחות לצד שיטות המזיקות לשיניים ולחלל הפה. וודאו שתקבלו את הטיפול הטוב ביותר לשיניים שלכם, והקפידו על שגרת צחצוח, זו תעניק לכם שיניים לבנות לאורך שנים.
  3. עקירת שיניים –   אנשים רבים מגיעים עם בעיות שיניים וכאבים ומניחים שעליהם לעבור "עקירת שן". בפועל עקירת השן תהיה המוצא האחרון ופתרון עבור אחוזים בודדים מהמטופלים.  הטכנולוגיה מציעה מגוון רחב של טיפולים משקמים שעשויים להציל את השיניים שלכם גם כשכבר חשבתם שזה אבוד.
  4. מאחורי כל רופא מצליח ומנוסה נמצא עמוד חיפוש בגוגל, בדקו, חקרו והתרשמו בטרם תתחילו הליך רפואי או קוסמטי בפה ובשיניים.

הטיפים ניתנו על ידי ד"ר ענת פאפורה

מרפאת הקריות
רוברט סולד 1, קרית ים
04-871-0733

מרפאת חיפה
אידר 12, חיפה
04-834-1112

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY