נס בקריית ים. רופאת משפחה בלאומית קרית ים, ד"ר אושרת זנבה, זיהתה השבוע סכנה במצבו של מטופל והצילה, למעשה, את חייו. למרות שהכאבים עליהם התלונן לא אפיינו סכנה לאירוע לב, ד"ר זנבה ביקשה ממנו להגיע למרפאה, משם פונה בדחיפות לטיפול נמרץ עם אוטם בעורק בלב. יום למחרת הוא התקשר להודות לה על הצלת חייו וסיפר שעבר צנתור בהול שבזכותו נשאר בחיים.

זה התחיל בשיחת טלפון שגרתית: המבוטח של לאומית שירותי בריאות התקשר למרפאה שלו בקרית ים וסיפר לרופאת המשפחה על כאבים בלב. לאחר שד"ר זנבה ערכה עמו תשאול טלפוני, היא ביקשה ממנו להגיע לסניף לבדיקה ובירור מעמיק יותר, ולמרות שהלקוח התלונן על כאבים שלא אופייניים לאירוע לבבי – לה היה חשוב לבדוק את הלקוח במרפאה כבעל רקע קודם של התקפי לב.

לקראת סיום יום העבודה, האחות נאלצה לצאת מהמרפאה, אך למרות שהמבוטח טרם הגיע, ד"ר זנבה המתינה לו מעבר לשעת הפתיחה ובדקה אותו באמצעות מכשיר הא.ק.ג. הבדיקה העידה על הצורך לפינוי דחוף לבית החולים, וכך היה.

בעזרת מנהלת הסניף, שעוד שהתה במרפאה, הוזמן אמבולנס טיפול נמרץ של מד"א שסייע ללקוח בטיפול ראשוני כבר במרפאה ופינה אותו מיידית לבית החולים. יום למחרת התקשר המבוטח, כאשר הוא עדיין מאושפז, והודה לרופאה על כך שהצילה את חייו בעקבות המקצועיות, המסירות ותשומת הלב הייחודית. הוא סיפר שכשהגיע עם האמבולנס לבית החולים, הוא עבר צנתור דחוף מאחר והיה לו אוטם בלב, מה שמוגדר כסכנת חיים. כעת, הוא עדיין מאושפז וממתין לצנתור עורק נוסף.

קרדיט תמונה: יח"צ לאומית,

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY