אהוב הקהל

עם כל הלב והנשמה. סטויקוביץ'
עם כל הלב והנשמה. סטויקוביץ'

 

נדיר ששחקן זר נכנס בצורה כזאת ללב של האוהדים. אצל ולדימיר סטויקוביץ' זה קרה כבר מהרגעים הראשונים. השבוע הוא הבטיח את העתיד הירוק שלו וייתכן כי יסיים את הקריירה כשהוא לובש את האפודה של מכבי חיפה. כרוניקה של אהבה

23 ביולי 2014. שם זה בעצם התחיל. סיפור אהבה, שלא לומר אהבה עיוורת שאין כל יכולת להיגמל ממנה. ולדימיר סטויקוביץ' הפך ביום ההוא לחביב הקהל, אהוב האוהדים, ירוק בנשמה מבטן ומלידה. לא, זה לא היה אחרי עצירת פנדל גורלי וגם לא הצלה של שער בטוח במשחק מכריע. זה משהו אחר לגמרי. הימים הם ימי צוק איתן ומכבי שיחקה במסגרת מחנה האימונים נגד ליל הצרפתית. חבורת בני בליעל עם דגלי פלסטין קילל וגידפו לאורך כל המשחק, עד שבדקה ה-86 הם החליטו להיכנס לכר הדשא ולתקוף את שחקני מכבי חיפה. סטויקו, שהיה עד לאותם רגעים בסך הכל "השוער החדש של מכבי חיפה", נכנס לתוך קלחת הנבלים והתחיל להוריד אותם כמו יוצא סיירת גאה. סטויקוביץ', יחד עם דקל קינן, שגם נתן שם עבודה, הוכתרו בקרב אוהדי מכבי חיפה כמנצחים הגדולים של אותו אירוע. מאז ועד היום, האיש עם הכפפות נמצא בליבם של האוהדים הירוקים. היכולת האדירה שלו, האהבה והתשוקה למקום בו הוא נמצא והחיבור המטורף הזה לאלפים שעומדים מאחוריו, מציבים היום את השוער בשורה אחת עם שחקנים שגדול במועדון מגיל 9. לפחות מבחינת האהבה אליהם. זו גם הסיבה שברגע שצצו בעיות חוזיות מולו ועלתה האפשרות שהוא יעזוב את מכבי חיפה, הקהל הירוק התרעם על זה ומילא את הרשתות החברתיות במחאה על מצב כזה. וזו גם הסיבה שברגע שפורסמו הידיעות על כך שסטויקו האריך את חוזהו במכבי חיפה, החגיגה הירוקה ביציעים החברתיים ברשת חגגו וגעשו. שי גרינשפן כתב בקבוצת האוהדים כי: "סוף כל סוף מקבלים החלטות נכונות ונבונות במועדון, שאפו לשחר". דן אביב יעקובוביץ' התייחס לשידרוג הכספי לו זכה השוער ואמר: "מגיע לו כל שקל ושקל. דוגמא למופת לכל הספורטאים בארץ, באיך לעבוד קשה ולגרום לזה להיות משתלם. שוער ענק נחת כאן". אדיר קניזו אמר: "מתחילים להבין בקבוצה שדברים טובים חייבים להישאר בקבוצה גם כמעט בכל מחיר". ליטל לן סיכמה ואמרה: "אין על סטויקוביץ'".

סטויקו חתם לשנתיים וחצי נוספות, שידרג את שכרו, ויחד עם השנה וחצי שנותרו לו והעובדה שהוא כבר בן 32, ייתכן והוא יסגור פה את הקריירה. עצם העובדה ששוער נבחרת סרביה, עולה בכל משחק של נבחרתו ורואה את השוער של מכבי תל אביב מחמם את הספסל, היא לבד התגשמות חלומם הרטוב של אוהדי מכבי חיפה. כי אין מה לעשות, ברגעים כה קשים מתנחמים באהבה שיש.

 

 

 

 

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY