שר החינוך נפתלי בנט העניק את פרס המתנדב הארצי מטעם שר החינוך לנוער מתנדב על שם אלעד ריבן ז"ל בביה"ס הריאלי העברי בחיפה

 כשאלעד ריבן ז"ל בוגר ביה"ס הריאלי העברי בחיפה שמע על הדליקה בכרמל, הוא לא חשב פעמיים. הוא התקשר לאמו כדי שתביא לו את מדי המתנדב ותסיע אותו למקום השריפה. אימו הגיעה לביה"ס עם מדי המתנדב והוציאה את אותו מאולם ביה"ס. אלעד הצטרף לכבאים, ויצא להיאבק בלהבות – שגבו את חייו. על שולחנו של הנער, "שעזר תמיד לזולת", נשאר המבחן האחרון בפיסיקה.

באותו אולם בדיוק, בקמפוס בית בירם של ביה"ס הריאלי בחיפה, שממנו יצא אלעד להילחם בלהבות, העניק השבוע שר החינוך נפתלי בנט את פרס המתנדב הארצי ע"ש אלעד ריבן באירוע מרגש ורב משתתפים.

 "פרס המתנדב" המוענק ע"י שר החינוך מדי שנה לעשרה בני נוער ובנות נוער מתנדבים ולשני מבוגרים מעוררי השראה, הוענק גם השנה על ידי שר החינוך לעשרה בני נוער שנבחרו, לאחר מיונים בשלב הארצי בהצטיינות יתרה בפעילויות חברתיות וקהילתיות, התפתחות אישית ומעורבות חברתית.הטקס מתקיים זו השנה השנייה בבית ספר הריאלי העברי בחיפה, מקום בו התחנך אלעד ומכאן יצא לדרכו, והשנה הוחלט כי מעתה ואילך יתקיים הטקס באופן קבוע באולם זה.ביה"ס הריאלי אירח את ההורים, התלמידים, הצוותים החינוכיים, נציגי הרשויות ונציגי מחלקות החינוך, שהגיעו מעשרה ישובים שונים בארץ לכבד את הזוכים. לצד טקס מרשים ומרגש זה, התקיימו פעילויות בנושא מנהיגות לתלמידי הכתות של הזוכים .  הזוכים השתתפו בטקס אינטימי נוסף, שהתקיים בנוכחותם ובנוכחות בני משפחתם בלבד. לדברי יוסי בן דב מנכ"ל ביה"ס הריאלי העברי, חיפה:כמדי שנה, אנו שמחים לארח את טקס הענקת "פרס למתנדב", המשקף את הערכים לאורם אנו מחנכים את תלמידנו, ואת האחריות הגדולה שאנו חשים כלפי הקהילה לה אנו שייכים.אלעד ריבן, זיכרו לברכה, התנדב ב"צופי אש" והיה בין הכוחות הראשונים שהוזעקו להציל את האדם והעץ, את האנשים הלכודים ואת היער הגדול והמרשים של הכרמל, שהאש הגדולה איימה לכלותו. ט"ו בשבט, חג האילנות, שאותו אנו מציינים בימים אלה, עוסק כולו בקשר שבין האדם לאדמה וקשה לחשוב על חיבור טבעי יותר לסיפור מותו הטראגי של אלעד.יחד עם צביה ריבן, אמו של אלעד, ועם ההורים שהגיעו לכאן היום כדי לתמוך בילדיהם, אני קורא לכלל ההורים להמשיך ולעודד את בנותיכם ובניכם לגלות מעורבות חברתית, לתרום חזרה לקהילה ולהתנדב לעשייה משמעותית  בכל תחום שיכול להביא למציאות טובה יותר. נמשיך לפעול להנצחת מורשתו של אלעד לעידוד ההתנדבות והמעורבות בקהילה.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY