מה משותף לד"ר רועי שיינדורף, המשנה ליועץ המשפטי לממשלה לענייני משפט בינלאומי, העיתונאי ד"ר רונן ברגמן, אלוף פיקוד העורף היוצא האלוף אייל אייזנברג, המאמן גיא גודס והזמר דניאל סולומון? גם הם מבוגרי  תיכון אורט קרית ביאליק שחגג השבוע יובל 50  בכנס מחזורים ענק. הופתענו לדעת כמה מפורסמים רבים ובשלל תחומים  יצאו מכותליו של המוסד הזה , החל ממדענים ועד זמרים וקציני צבא בכירים. בטוח שתזהו פה כמה שמות

חגיגה של פעם ביובל: בית הספר הנקרא בשמו המלא "אורט" על שם פיינשטיין בקריית ביאליק חגג 50 שנה ואין הזדמנות שווה יותר מזו לערוך כנס מחזורים. זה קרה בשני האחרון בפארק "לב העיר" בשכונת אפק.

מנכ"ל אורט קריית ביאליק, רמי פורת, רתם למען הצלחת ערב זה את מיטב הכוחות והמוחות, צוותי מורים ותלמידים בעבר ובהווה וכן את נציגי העיר קריית ביאליק שחלקם נמנה אף הוא עם בוגרי בית הספר.

בעיריה אומרים שלאורך שנים בית ספר אורט ביאליק הינו ספינת הדגל של רשת אורט. בין בוגריו נמנים מדענים ורופאים, אנשי הייטק ועיתונאים, ספורטאים וקציני צבא בכירים. את בוגרי אורט ביאליק אפשר למצוא במטה הכללי של צה"ל ובהנהלת בתי החולים, בין כותלי אוניברסיטאות ועל בימות התיאטרון.

משורותיו הוציא אורט קריית ביאליק מספר רב של תלמידים אשר לרבות הימים התברגו בעמדות מפתח בכל תחומי החיים. הנה כמה מהם :

ד"ר אורן בר גיל – ד"ר במשפטים וד"ר בכלכלה מהרווארד בארה"ב, מרצה באוניברסיטת ניו-יורק,   זכה בפרס יוקרתי של פרופסורים צעירים הנמצאים בעשור הראשון באקדמיה, הפיסיקאי ד"ר ניר בר גיל, הכלכלנית ד"ר שגית בר גיל, העיתונאי  והסופר ד"ר רונן ברגמן שעוסק בנושאי ביטחון לאומי, ד"ר שמריהו רוזנר -ראש מנהל מח"ת אורט ישראל, גיא גודס – מאמן כדורסל והכדורסלנים מאיר טפירו ושמוליק ברנר, ד"ר בני עבו – לשעבר רופא חיל הים, כירורג בבני ציון.

IMG-20160517-WA0003

פרופ' ​איתי שביט  מנהל היחידה לרפואה דחופה ילדים, הוא יו"ר החברה הישראלית לרפואת ילדים דחופה, יואב להמן לשעבר המפקח על הבנקים. אבי בטלהיים – עיתונאי ועורך ישראלי, חתן פרס סוקולוב לשנת 1984. אלוף פיקוד צפון האלוף אביב כוכבי, הזמרים דניאל סולומון ורונית שחר, השחקנים בן רביד ואורי שילה, תא"ל דודו דגן שהוא  קצין רפואה ראשי ותא"ל אליעזר טולדנו המזכיר הצבאי של ראש הממשלה.

האם כל אלו הגיעו לכנס? המדור לא בטוח כלל, הוא קיבל דיווח כי ברגמן היה שם, כמה אנשי מדע וכמובן ראש העיר אלי דוקורסקי שהוא גם בוגר המוסד. בתכנית האמנותית היו  קטעי שירה, נגינה וריקוד שבוצעו גם הם על ידי הבוגרים. מנכ"ל קריית החינוך אורט קריית ביאליק רמי פורת צפה והתמוגג.

IMG-20160517-WA0000

2 COMMENTS

LEAVE A REPLY