במשך שנתיים התקוטטו שתי אחיות מהצפון על ירושת המליונים של אימן. לבסוף קבע בית המשפט כי הנתבעת ניצלה את העובדה שאחותה הייתה בחו"ל כדי להחתים את האם על הירושה

ביהמ"ש לענייני משפחה בחיפה, הכריע כי התובעת – תושבת הצפון  שנושלה על ידי אחותה מהירושה המשפחתית שהותירה אימן, תקבל סך של מיליון דולר, סכום שהוא  כמחצית מהעיזבון שהותירה אם המשפחה. לסכום של אפס מוחלט למליון שקלים היא הצליחה להגיע בזכותו של בא כוחה   עו"ד גיא אופיר, מומחה לדיני משפחה וירושה, שהצליח לשכנע את ביהמ"ש, כי, האם המנוחה כתבה את צוואתה בנוכחות אחת מבנותיה בלבד ובה הורישה לה את כל רכושה הנאמד בשני מיליון דולר.

"חשוב שהציבור ידע  שצוואה אשר נערכת בכתב יד בנוכחות מי מהנהנים, קרי הזכאים לרשת עפ"י הצוואה, הינה צוואה פסולה" , אמר  עו"ד גיא אופיר.

" סעיף 35 לחוק הירושה אוסר נוכחות נהנה בשעת עריכת הצוואה  ומהטעם הפשוט שיכול ובנוכחותו של הנהנה, יש בכדי להשפיע על חופש רצונו ושיקול דעתו של המצווה ולפגוע בכלל המנחה של חופש האדם לצוות כרצונו כשהוא משוחרר מכל לחץ מכל סוג שהוא".

כאמור, לאחר קרב משפטי שנמשך למעלה משנתיים, קיבל בית המשפט לענייני משפחה בחיפה, את עמדתו של   עו"ד   אופיר, כי "הנתבעת, האחות ניצלה  את העובדה שהתבעת, שהתה בחו"ל מטעם מקום עבודתה בחודשים שקדמו למותה של אם המשפחה כדי להחתים את האם על הצוואה שבה הורישה לה את כל רכושה" וקבע כי התובעת תקבל כמיליון דולר, המהווים מחצית מהעיזבון.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY