זירת התגוששות

 

יעל כהן פארן מול יונה יהב. מריבה על גבי הרשת
יעל כהן פארן מול יונה יהב. מריבה על גבי הרשת

במקום דיון סוער בוועדה בכנסת קיבלנו סערה בפייסבוק. חברת הכנסת יעל כהן פארן מול ראש עיריית חיפה יונה יהב. היא מורידה את הכפפה כנגד : "הפוילישטיק, השחיתות, והסכנה לציבור שאתה כיו״ר איגוד הערים מייצג" הוא לא נשאר חייב: "מידי פעם קופץ לו איזה טמבל וכותב משהו".

היום (שני) נערך דיון דחוף  בכנסת, בוועדה לביקורת המדינה, בנושא ניגוד עניינים באיגוד ערים חיפה. חברת הכנסת מטעם המחנה הציוני, יעל כהן פארן, שיזמה את הדיון, הופתעה לגלות כי השחקן הראשי שעליו בעיקר נסוב הדיון ושעל פי לוח הזמנים שלו נקבע הדיון והוא ראש עיריית חיפה, יונה יהב, כלל אינו מתכוון להופיע. כהן פארן החליטה להפנות את השאלות הקשות אל יהב באופן פומבי על גבי עמוד הפייסבוק שלה. יהב יצא בפוסט נגדי בו הוא לא מתייחס לשאלות כלל אלא יוצא כנגד פארן ומכנה אותה "גברת נזעמת" ואת דבריה "פוסט שנאה". כל אחד טרח לצרף לפוסט שלו תמונה לא מחמיאה של השני.

חברת הכנסת יעל כהן פארן. פעילה ירוקה. לא פעם ראשונה שהיא מתקיפה את יונה יהב.
חברת הכנסת יעל כהן פארן. פעילה ירוקה. לא פעם ראשונה שהיא מתקיפה את יונה יהב.

בפוסט המדובר של חברת הכנסת כהן פארן היא מציינת כי: "מנהלת הוועדה קבעה את מועד הדיון בהתאם ללו"ז של אחת הדמויות הראשיות באיגוד – יו"ר האיגוד וראש העיר חיפה, יונה יהב". בהמשך היא מציינת את ניגוד העניינים הנדון בוועדה: "האם אתה מסתיר את מעורבותך בפרשת ניגוד העניינים של סמנכ"ל האיגוד בלה בן דוד, שהתברר שבעלה זכה במכרזים, בשווי עשרות מיליוני שקלים, של בז״ן – המפעל המזהם ביותר במפרץ חיפה, אשר עליו מפקחת אשתו? האם אתה מסתיר ניגודי עניינים נוספים מול הזוג בן דוד, למשל שהוא גם זכה במכרזים של חברות עירוניות נוספות בשליטתך"?

הפוסט של ח"כ יעל כהן פארן. האשמות קשות
הפוסט של ח"כ יעל כהן פארן. האשמות קשות

כהן פארן ממשיכה ומעלה טענות ושאלות קשות כנגד התנהלותו של יהב כיו"ר איגוד ערים וראש עיריית חיפה – על השתקת חקירות זיהום חמורות, על אוזלת ידו במלחמה בתחלואת הסרטן ועוד. לסיבת כתיבת הפוסט הפומבי היא מציינת: "אני רוצה לשאול אותך עוד הרבה שאלות, אבל מכיוון ולא כיבדת את כנסת ישראל בנוכחותך – אני הולכת להוריד את הכפפה כנגד הפוילישטיק, השחיתות, והסכנה לציבור שאתה כיו״ר איגוד הערים מייצג. בריאות תושבי מפרץ חיפה אינה הפקר".

 

יונה  יהב נגד יעל כהן פארן, טוקבקיסטים נמוכי מצח.
יונה יהב נגד יעל כהן פארן, טוקבקיסטים נמוכי מצח.

בתגובה לדבריה פרסם יונה יהב פוסט בעמוד שלו בו הוא פותח בציון העובדה שאינו יודע כלל מי היא והוא כבר מורגל ש: "מידי פעם קופץ לו איזה טמבל וכותב משהו". הוא מציין כי לא שמע את שמע מעולם – דבר הנשמע מעט תמוה לאור העובדה שמדובר בפעילה ירוקה של שנים וזו לא הפעם הראשונה שהיא תוקפת את מדיניותו של יהב באופן פומבי. יהב כלל לא התייחס לגופם של דבריה, שאלותיה וטענותיה. הוא תקף את עצם הפוסט והיותו פומבי "רשמה עלי היום פוסט שנאה בפייסבוק, כזה שלא היה מבייש אפילו טוקבקיסטים נמוכי מצח. כנראה שהיא תכננה לעשות איזו הצגה בוועדה והעובדה שלא אגיע קלקלה לה את התכניות". הוא מוסיף: "צר לי על חברת הכנסת יעל כהן פארן, משום שהיא בחרה בדרך הפרועה של הסתה ולשון הרע".

בעקבות הפרסומים התעוררו דיונים סוערים ברשת כאשר מצד אחד עומדים תומכי יהב ויוצאים כנגד התנהגותה של חברת הכנסת והפרסום של הפוסט, אותו כינו מעשה "שיימינג". מנגד היו שתמכו בכהן פארן  וטענו כי גישתו של יהב כלפיה שוביניסטית ומקטינה וכי כלל לא טרח להתייחס להאשמות כנגדו.

3 COMMENTS

LEAVE A REPLY