ביה"ס הריאלי העברי בחיפה, סניף יסוד אחוזה, לא נותר אדיש אל מול תנאי מזג האוויר הקיצוניים שגרמו להנחיה לבטל את המדורות בעיר חיפה. לילדים המאוכזבים ציפה הבוקר שיעור מרתק במדעים במסגרתו נערך דיון בסיכוני התלקחות האש לנוכח מזג האוויר. כמו כן, התלמידים אשר במסגרת לימודי המדעים חוקרים מגוון מקורות אנרגיה לרבות היתרונות והחסרונות בשימוש בהם,  ערכו ניסוי מרתק הממחיש את הפסולת הגזית שיוצרות המדורות בתהליך השריפה.

במסגרת הניסוי שערכו התלמידים במעבדת המדעים, בהנחייתה של אפי וולף מרכזת לימודי המדעים בכיתות היסוד, הם שרפו כף סוכר בדרך מיוחדת הכוללת בתהליך השריפה גם חומרים כמו סודיום ביקרבונט (סודה לשתייה) וכוהל. בתהליך שריפה זה רוב הגז המזהם אינו נפלט לאוויר, אלא נלכד בתהליך שיוצר מעין נחש אוורירי מוצק.

תופעה זו מאפשרת לנו לראות את הפסולת שמייצר תהליך השריפה, כולל הפסולת הגזית.התלמידים הבינו ששריפת כף סוכר לעומת המדורות, כמוה כטיפה בים.ביה"ס יקיים פעילויות אלטרנטיביות ברוח החג במטרה לשמור על הסביבה.

לדברי שושי עידן, סמנכ"לית פדגוגיה ביה"ס הריאלי: "כמדי שנה נערך צוות ביה"ס הריאלי העברי בחיפה עם תוכניות לימוד חינוכיות העוסקות בהדלקת מדורות והשלכותיה. לאור תנאי מזג האוויר יזמנו פעילויות חלופיות ברוח החג ואנחנו מאחלים לכולם חג שמח ובטוח."

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY