החופש הגדול נפתח ועונת הקיץ היא הזדמנות לעיריית חיפה להראות מה היא כן עושה לעשות בתחומי התרבות והבילוי. השבוע נחנכו פארק הפרפר בשכונת רמת הנשיא שכולל גם מזרקה מוארת ומשכן ענק לאמנויות שנחנך דווקא בשכונת ואדי סליב ושלכבודו גם מירי רגב באה לבקר

תערוכות מתחלפות של אמנים מהארץ ומהעולם, כיתת אמן גדולה, גלריית ווידאו ארט וקולנוע ניסיוני,  24 חדרי סדנאות שישמשו את האמנים בעבדותם ובית קפה שלצדו חצר פעילה שתשמש זירת מפגש בין הציבור לאמנים שיציגו במקום מיצגים  – המשכן לאמנויות שהוקם בשכונה ואדי סליב אולי גם יפיח רוח חיים בשכונה שבלשון המעטה שלא נחשבת למן היוקרתיות בעיר.

ראש העיר יונה יהב מסכים כי המשכן הוקם  "במסגרת חזון העירייה לשיקומה של השכונה ההיסטורית וואדי סאליב  ומיצובה של חיפה כעיר תרבות שואבת לאמנים צעירים"

שרת התרבות מירי רגב הגיעה לטקס החניכה של המשכן שמשתרע על שטח כולל של 3000 מ"ר במבנה ביה"ס שנינטש בתחילת שנות ה-60  לאחר המהומות שפרצו בוואדי בשנת 1959. המרכז ממוקם בשיפולי הוואדי, בין  שוק  תלפיות לשוק הפשפשים וקמפוס.

בתכנון המרכז ניתן דגש על החיבור בין המשכן למרקם האורבני של וואדי סאליב, תוך שמירה על הערכים הארכיטקטוניים וההיסטוריים של המבנה.  המרכז ינוהל ע"י הנהלה ציבורית שתורכב מנציגי הגופים האקדמיים והאמנותיים בחיפה ובהם אוניברסיטת חיפה, הפקולטה לארכיטקטורה בטכניון, ויצו, מוזיאון חיפה ועוד.

במהלך החודשים הקרובים תפרסם העירייה "קול קורא" לאמנים שיקבלו זכות לעבוד וליצור במשכן במשך שנתיים במהלכם יתבקשו ליצור למען הקהילה.

פארק "הפרפר" נחנך ביום שני האחרון בשכונת המתפתחת רמת הנשיא, מאות ילדים ותושבים הגיעו לאירוע ונהנו מהפעלות, סדנאות של עפיפונים, קפוארה ויצירה, מתחמי בימבות איפור וקעקועים ומופע של ניקי גולדשטיין. אפילו חילקו שם בחינם שתיה קרה, פופקורן ושוקולדים

הפארק המשתרע על שטח כולל של כ – 20 דונם מהם 12 דונם של שטחים ירוקים, מתקני משחק אתגריים הגדולים בחיפה, משחקים לגיל הרך, מתקני טיפוס, ערסלים ונדנדות.

במרכז הפארק הוקמה מזרקה אינטראקטיבית המאפשרת רחצה במים המוארים בשעות הפעילות בשלל אורות מתחלפים. הגן עוצב ע"י משרד האדריכלים מילר בלום, בצורת פרפר, בהיותו ממוקם בנתיב נדידת הפרפרים ושופע בצמחים צופניים. מרחוק נראה הפארק כפרפר הנוחת על הקרקע ופורש כנפיו.

בטקס חנוכת הפארק השתתפו מנהלי חברות הבנייה רסקו וגב ים שבנו את הפארק במסגרת פיתוח השכונה וראש העיר יונה יהב שאמר כי הפארק נבנה בסטנדרטים הגבוהים ביותר אותם קבעה העירייה לפיתוח עירוני והקמת מתחמי פנאי ונופש עירוניים.

2 COMMENTS

LEAVE A REPLY