חיפה רוצה מהפכה בכלכלה

הגיע הזמן של עיר הכרמל. מרגלית
הגיע הזמן של עיר הכרמל. מרגלית

 

מאות השתתפו בכנס בחיפה, בו לקח חלק חבר הכנסת אראל מרגלית שאמר: "לחיפה כל התנאים להפוך למוקד חדשנות עולמי ושער לשוק ההיי-טק בעולם הערבי. הגיע תורה של חיפה"

300 מבכירי תעשיית ההיי טק, האקדמיה, העסקים והרפואה של העיר חיפה, לקחו השבוע חלק בפורום המיוחד שהקימו ח"כ אראל מרגלית וראש עיריית חיפה, יונה יהב. המטרה: הפיכת חיפה למוקד חדשנות בינלאומי בתחום המכשור הרפואי והמוליכים למחצה ויצירת אלפי מקומות עבודה חדשים.

לאחר ההצלחות בהקמת פארק הסייבר בבאר שבע, רובע המדיה בירושלים ומיזם המדיקל פוד בגליל,  חבר ח"כ אראל מרגלית פנה לראש עיריית חיפה יונה יהב למיזם כלכלי חדש בעיר. "מדינת ישראל מתעלמת מחיפה, וחיפה לא צריכה להסתכל כלפי תל אביב, אלא כלפי הצפון ולהפוך לבירת הצפון", אמר מרגלית והוסיף: "לחיפה יש את כל הכלים, כל התנאים להפוך למוקד כלכלי בינלאומי בתחום המכשור הרפואי ותחום הסמיקונדקטור. האקו סיסטם של העיר משלב מצד אחד את האקדמיה, את בתי החולים, ומצד שני את תעשיות ההיי טק והתעשיות הביטחוניות שמייצרות הון אנושי שאין בהרבה מקומות בארץ. אנחנו נביא לחיפה השקעות פרטיות בתחום המוליכים למחצה ובתחום המכשור הרפואי.  כבר היום אנו רואים הצלחות חיפאיות עולמיות בתחום המכשור הרפואי, ורק השבוע חתם הצבא האמריקאי על הסכם דרמטי עם חברת  ReWalkהישראלית, שנוסדה בחיפה ומייצרת התקן מיוחד לנכים המאפשר להם ללכת".

יונה יהב, ראש העיר חיפה, סיכם ואמר: "חיפה צריכה לקחת את ההזדמנות הזו בשתי ידיים, כי ללא יוזמה עצמאית נמשיך לחכות לתוכניות הממשלה".

 

1 COMMENT

LEAVE A REPLY