חג הסיגד הינו המועד המרכזי עבור יהדות אתיופיה.  יהודי אתיופיה מחדשים ומזכירים את הברית שנכרתה בין ה' לעם ישראל במתן תורה בהר סיני וממשיכים מסורת זו של חידוש הברית בכל שנה ושנה כדי להזכיר לבני הקהילה את חשיבות קיום חלקנו בברית – שמירת מצוות התורה.

מתנ"ס נווה הרים את הכפפה וסחף יחד איתו מתנ"סים נוספים שיצטרפו אליו, לארועים אותם יזם ואליהם יגיעו כל נכבדי העדה. אירועי חג הסיגד בנווה יוסף הפכו להיות מסורת רבת שנים ומעל 300 תושבים מגיעים לחגיגות מדי שנה, כאשר השאיפה היא ששנה הבאה יהפוך  הסיגד לשבוע שלם של  חגיגות   וארועים בלעדיים במתנ"ס עבור תושבי צפון הארץ.חג הסיגד בנווה יוסף. קרדיט יחצ  אנדנט.jpg

מרגש לראות איך קהילה שלמה נרתמת ליומיים של חגיגות וארועים במתנ"ס נווה יוסף, מלווים בתבשילים וכיבוד מסורתי אותו הכינו התושבים ביוזמתם.

בין היתר התקיימו  סדנאות ברוח החג, טקס מסורתי, מופע של להקות המתנ"ס 'שילובים קוליים' מארחים את ההרכב הייחודי 'אנדנט'  למופע ריקודים מסורתיים חוויתי היישר מאתיופיה,  "צבע טרי"-מופע סטנדאפ עם השחקן המוערך שמואל ברו ועוד.

ממתנ"ס נווה יוסף נמסר: "אנו שמחים וגאים ביוזמת התושבים למען הצלחת הארועים , ומודים לשותפנו  שנרתמו לחגיגות הסיגד- הרשות העירונית למלחמה בסמים, בוסטון שילובים מוקד קליטה ועירית חיפה. אנו מזמינים את כל הקהילה להגיע ולחגוג עמנו" .

4 COMMENTS

LEAVE A REPLY