כיצד הגיעו נגעי העור לנהג אגד?

בית הדין לעבודה ימונה מומחה רפואי נוסף לבדיקת נגעים בעור של נהג אגד, אחרי שקיבל את ערעורו של עו"ד סאמי אבו ורדה שטען כי המומחה שמינה בית הדין האזורי לא נימק את קביעתו שאין קשר בין הנגעים לעבודתו של נהג האוטובוס

ההתעקשות משתלמת. בית הדין  הארצי לעבודה, קבע כי הדיון בתביעתו של נהג אגד להכיר בפגעי העור שלו כ"פגיעה בעבודה" יוחזר לבית הדין האזורי, אשר ימנה מומחה חדש לבדיקת מצבו הרפואי של הנהג והסיבות שגרמו למחלתו.

הנהג בשנות ה-60 לחייו, עבד מגיל 23 במשך שנים רבות הנהג אוטובוס. לדבריו במהלך העבודה היה חשוף לקרני השמש במיוחד בחודשי הקיץ.  תביעתו לביטוח הלאומי להכיר במחלת העור "סולאר קיראטוסיס" (( solar keratosis כפגיעה בעבודה נדחתה.

באמצעות עו"ד סאמי אבו ורדה מחיפה, מומחה לנזקי גוף וביטוח לאומי, פנה הנהג לבית הדין האזורי לעבודה בחיפה

שמינה מומחה רפואי בתחום רפואת העור לבדיקת הקשר בין מחלת העור של הנהג לבין עבודתו. המומחה קבע כי  הנגעים הם אכן תוצאה לחשיפה לשמש אבל  לדבריו "לא קיים קשר סיבתי בין תנאי עבודתו של התובע בחשיפה לשמש לבין הופעת הנגעים". לפיכך, דחה בית הדין האזורי את תביעת הנהג.

בערעור שהוגש לבית הדין הארצי נטען בין השאר כי שאלות הבהרה שהועברו למומחה ובהן התבקש להסביר את קביעתו לא נענו והוא חזר על תשובותיו הקודמות מבלי לנמק את קביעתו.

השופטים סגנית הנשיא ורדה וירט- ליבנה, אילן איטח וסיגל דוידוב- מוטלה, קיבלו את טענות עו"ד אבו ורדה וקבעו  כי שוכנעו ש"אין לראות בחוות הדעת משום מענה מספק לשאלות שנשאל"

ולכן יש הצדקה למינוי מומחה רפואי נוסף. לדברי עו"ד  סאמי אבו ורדה מדובר ב"הישג משפטי חריג, שכן בדרך כלל נמנעים השופטים מלאשר בקשה למנוי מומחה רופאי נוסף".

1 COMMENT

LEAVE A REPLY