ד"ר נתן פורמן יו"ר המכון ללימודי המשך ברפואת שיניים שהצהיר לפני כחודש כי ירוץ לראשות העיר קורא לכל המתמודדים לחשוף את קשריהם והתרומות אותם קיבלו ואספו .

כאמור, החוק קובע שורה של הגבלות בתחום זה. לדוגמה, ביחס לסיעה או רשימה עצמאית בבחירות לרשויות המקומיות לא ניתן לקבל יותר מ-5,000 שקל בסך הכול מ-'אדם ומבני משפחתו התלויים בו לפרנסתם' לדוגמא אדם ורעייתו אינם יכולים לתרום יותר מסכום של 5,000 שקלים. כשזה מגיע למפלגה, הסכום יורד ל-2,300 שקלים. ואז נוצר מצב בעייתי שלא כוסו כל ההוצאות והמועמדים ברשימה שנתנו הלוואה הופכים להיות 'תורמים בעל כורחם' כלומר, כאלו שנתנו תרומה מעבר לסכום המותר בחוק.

ד"ר פורמן: בחודש האחרון מאז שהצהרתי על מועמדותי, פונים אלי עשרות אנשי עסקים חלקם מכרים קרובים ומבקשים לתרום לקמפיין הבחירות שלי. יחד עם זאת אנו קוראים בתקשורת כי לחלק מהמתמודדים קשרים ענפים בעולם הנדל"ן בכלל ובחיפה בפרט. לכן חשוב להעלות את הנושא לתודעה, לתושבים, קרי מועמד שרץ לראשות העיר לא ייקח כסף מקבלנים בעלי אינטרס וככלל יחשוף אחת לחודש את דוח התרומות שלו. אני מתחייב לעשות כך. והנני מצהיר כי כל כסף שייצא עד היום למערכת הבחירות הינו כסף אישי שלי.

נוכחתי לדעת שמרבית העיריות ובמיוחד העומדים שבראשן, נמצאים בחקירות המשטרה ואני מבקש למנוע בחיפה חיבור בין הון לשלטון. לכן, אני כפי שציבור תושבי חיפה רואים, אינני תולה שלטים ולא מפרסם במדיה פרסום במימון לא שלי.אני מאמין שגם תושבי חיפה מאסו מהשחיתויות שהתגלו בארץ ובמיוחד בתחום המוניציפלי.אני מבטיח להיות בשבילכם ולמענכם, למען חיים טובים יותר, חינוך טוב יותר, עם אוויר נקי יותר וכמובן פרנסה טובה ותעסוקה לילדנו שבורחים מחיפה.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY