התערבות אם הקהילה התומכת חיים עצמאיים לאנשים עם מוגבלות של עמותת שילה גרמה להעברת תחנת האוטובוס

חברת הקהילה התומכת חיים עצמאיים לאנשים עם מוגבלות, ד"ג, התבשרה באחרונה כי תחנת האוטובוס הנמצאת ברח' הסמוך למרכז איל"ן בקרית חיים תועבר למתחם מרכז איל"ן.

ד'"ג המבקרת באופן קבוע במרכז איל"ן,  הינה אשה עם מגבלות, המנהלת חיים עצמאיים ומגיעה למרכז איל"ן בקרית חיים בעזרת אוטובוס שעוצר ברח' הראשי ממנו נכנסים למרכז. על מנת להגיע למרכז איל"ן, היא ועוד רבים שאינם מגיעים עם רכב פרטי או מונית נאלצים ללכת מרחק של  כקילומטר, מה שאורך כ 15 דקות הליכה. הביקור, מבחינתה של ד"ג , הפך לעול ולכמעט בלתי אפשרי.

דפי רוגר אם הקהילה התומכת שמפעילה שילה, נחשפה למצב והחליטה לפעול! רוגר  פנתה לכלי התקשורת ולמנהל מרכז איל"ן. במקביל נעשתה פנייה למשרד התחבורה. ובימים האחרונים התבשרו דפי וד"ג  כי משרד התחבורה יוסיף תחנת אוטובוס במתחם מרכז איל"ן. קהילה תומכת חיים עצמאיים לאנשים עם מוגבלות, היא תוכנית ייחודית, המציעה מגוון של שירותים למנוי ולבני המשפחה החיים עימו, לשיפור תחושת הביטחון והרווחה בבית. התוכנית מיועדת לתושבי חיפה בני 18 ומעלה ומופעלת ע"י עמותת שילה, עמותה לפיתוח שירותים לאזרח הוותיק בחיפה, בשיתוף עיריית חיפה, מערכת שירותים חברתיים וקהילה ומחלקת השיקום במשרד הרווחה

התוכנית מציעה סל שירותים לאנשים עם מוגבלויות על מנת לאפשר להם חיים עצמאיים ככל האפשר. סל השירותים כולל עזרה ותיווך של אנשי מקצוע אל מול הקהילה ומוסדות, תיקונים בבית,  חיבור למוקד חירום רפואי 24 שעות ביממה (לחצן מצוקה), תחושת בטחון באמצעות קשר שוטף, פתרון למצבי חירום ועזרה מעשית, סיוע במימוש זכויות וליווי אישי שוטף, ביקור רופא במחיר סמלי, תיקוני בית קלים, ייעוץ רפואי 24 שעות ביממה,  הזנקת אמבולנס במקרה הצורך; סיוע בהרמה במקרה הצורך, פעילויות פנאי, חברה ותרבות ועוד.

 לדברי דניאלה אלרון מנכ"לית שילה:"המקרה של ד"ג, הינו מקרה נוסף שממחיש את חשיבותה של קהילה תומכת בחייהם של אנשים בעלי מוגבלויות בפרט והאזרחים הוותיקים בכלל. עבור רבים מיקום של תחנת אוטובוס הינו דבר די טריוויאלי, עבור אנשים בעלי מוגבלויות רבים הנעזרים בתחבורה הציבורית, מיקומו של תחנת אוטובוס, משמעה האם להיות חלק מהקהילה או לא. אני שמחה וגאה שהייתה לנו הזכות להיות חלק מהוספת תחנת אוטובוס לתוך מרכז איל"ן."

12 COMMENTS

LEAVE A REPLY