למעלה מ-80 ניצולי שואה בודדים המרותקים לביתם זכו השבוע למנת חום ואור של חג החנוכה, בזכות תלמידים ומתנדבי עמותת שילה שהגיעו לביתם מצוידים בסופגניות, חנוכיות, שירון והרבה נתינה. בנוסף הייתה גם מסיבה שמחה במועדון החברתי

בחנוכה החורפי במיוחד הזה , יהיו עשרות ניצולי שואה שאולי, כמה רגעים יהיו שמחים יותר. אתמול, שלישי,  יצאה סיירת החנוכה של עמותת שילה לפיתוח שירותים לאזרחים וותיקים בשיתוף עם תלמידי תיכון ליאו בק, אל ניצולי שואה מרותקי בית שאינם יכולים לצאת מביתם ולהנות משלל הפעילויות במרכזים השונים, יצאה  זו השנה השנייה, בשיתוף מכינת גל, כדי לבקר את הניצולים ולהביא להם קצת אור.  במסגרת הפעילות יוצאים התלמידים בקבוצות של 4-5 לכל בית של ניצול שואה כאשר הם מצויידים בחנוכיות, סופגניות ושירון, כל זאת על מנת להנעים את החג ולספק רגע של אור לניצולי השואה ולציין עמם את חג החנוכה.

עמותת שילה מפעילה בעיר רשת מרכזי יום לאזרחים וותיקים, שירותי טיפול בבית, קהילות תומכות, מרכז יום טיפולי לחולי אלצהיימר ודמנציה, מרכז רב שירותים לניצולי שואה, ומערך מתנדבים, קיימה השבוע מגוון אירועים ופעילויות לציון חג החנוכה.

IMG-20161226-WA0089

במרכז אירועי העמותה עמדו מסיבות החנוכה במועדון החברתי לניצולי שואה,  מועדוני בריטניה בחיפה ובקריית חיים, בשיתוף תלמידי תיכון ליאו בק. במסיבות השתתפו   למעלה מ 80 ניצולי שואה, החברים בקהילות התומכות של העמותה.  מסיבת החנוכה המרגשת כללה הדלקת נרות עם הרב יגאל דובינסקי,  הופעה של מקהלת המועדון וחלוקת סופגניות, מארזי מתנות שכללו חנוכיות, נרות וברכה לכל משתתף.

"זוהי זכות גדולה להביא את אור החג לניצולי שואה המרותקים לביתם", אומרת  דניאלה אלרון, מנכ"לית שילה האגודה לפיתוח שירותים לאזרח הוותיק בחיפה, "בכל שנה אני נרגשת לראות את תלמידי המכינה נכנסים לבתי ניצולי השואה וביחד איתם מדליקים נרות, שרים שירי חנוכה ואוכלים סופגניות. ההבנה כי ניצולי השואה הולכים ומתמעטים הופכת את סיירת חנוכה לאחת הפעילויות החשובות והמרגשות ששילה מוציאה לפועל בין שלל האירועים לכבוד החג".

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY