לצד פיתוח מנהיגות והקניית מיומנויות הנדרשות לתפקידי פיקוד, בפנימייה הצבאית לפיקוד  שליד ביה"ס הריאלי דואגים להקניית ערכים חברתיים ופיתוח המעורבות החברתית והקשר של חניכי הפנימייה עם הקהילה.

החל מהשנה חניכי הפנימייה הצבאית בשכבת י"ב נוטלים  חלק בפרויקט התנדבותי למען הקהילה, שיצא לדרך בימים אלו.

לאחרונה נערך ערב חשיפה לתוכנית מעורבות בקהילה במסגרתו נחשפו חניכי הפנימייה לעמותות בהן יוכלו להתנדב, כאשר  מטרת ההתנדבות היא לפתח את הצד האנושי שיש בפיקוד ובמנהיגות, וכן לחבר את חניכי הפנימיה לאתגרים החברתיים במדינה.

בין הגופים בהם יכולים חניכי הפנימייה להתנדב ניתן למצוא את "יד עזר לחבר", פרוייקט אחים בוגרים עם חט"ב הדר, מעון הוד, בית האבות הספרדי, דיור מוגן, מועדוניות רווחה של עיריית חיפה, אלו"ט, שעת הזוהר ALS ועוד

בשבוע האחרון החלו חניכי הפנימייה בתוכנית ההתנדבות וניתן היה לראות 
בקמפוס בית בירם של בית הספר הריאלי, את חניכי הפנימייה וגימלאיות "בני ברית" חיפה שנפגשו לקפה ושיחה שניתן בקלות היה לטעות ולחשוב שזהו מפגש משפחתי של סבתות ונכדיהם

סא"ל (מיל') ידידיה חזני מפקד הפנימיה."אנחנו יוצאים לדרך בלב מלא שמחה על חיבור משמעותי בין חניכי הפנימיה הצבאית לגופים חברתיים בקהילה. זהו חיבור טבעי  ונכון בין פיתוח מנהיגות לפיתוח ערכיות ואחריות חברתית במדינת ישראל. הכול ברוח הערכים  עליהם מתחנכים החניכים: "בהשקט ובבטחה", "והצנע לכת"."  

16 COMMENTS

LEAVE A REPLY