62147606-fad1-42da-a229-0a8e29c13b40

גם אם גיל הפנסיה נראה רחוק עבור רובינו, העתיד הכלכלי שלנו הוא משהו שלא משחקים איתו. חברת נטו תכנון פיננסי תהפוך את הסיכון הכלכלי לסיכוי לחיים טובים הרבה יותר

במדינה שבה קצבת זקנה עומדת על כ-1,500 שקלים לחודש ליחיד, שוק התעסוקה אינו יציב עבור שכירים כמו גם עצמאים, נראה שחובה עבור כל אחד מאתנו לדאוג לביטחון עתידו הכלכלי, ולשמירה על רמת החיים, גם נוכח הטלטלות שבחוץ. לשם כך, יש צורך במומחים שיובילו לניהול חכם, יעיל ומדויק של הפנסיה, הביטוחים השונים והכספים הנצברים.

נטו תכנון פיננסי נחשבת לסוכנות הפיננסים הגדולה בצפון ולאחת מהגדולות בישראל והיא מטפלת בכל רגע נתון בסכום של כשלושה מיליארד שקלים. החברה החלה את דרכה עוד בשנת 1994 כחברה להחזרי מס, ובשנת  2001 הפכה לסוכנות המתמקדת אך ורק בנושאי הביטוח והתכנון הפנסיוני. לחברה שני סניפים, בחיפה ובתל אביב, בהם מועסקים כמאה עובדים שהם המקצועיים בתחומם וזוכים להשתלמויות מקצועיות שוטפות.

מנכ"ל החברה אילן בן ישי, מציין כי נטו אינה סוכנות ביטוח סטנדרטית המעניקה שירותי ביטוח רגילים ;במסגרת  וועדת בכר שאושרה בכנסת ב-2005 הוחלט כי כל אזרח בישראל רשאי לבחור את קופת הגמל, קרן הפנסיה, וקרן ההשתלמות שבהן ינוהלו כספיו, כתוצאה מכך השליטה בנושאים אלו הוצאה מהבנקים והועברה לבתי השקעות וחברות ביטוח פרטיות, כך שלמעשה תפקיד סוכן הביטוח שודרג  מעבר לטיפול סטנדרטי בביטוחי חיים ובריאות,  גם להכוונת הלקוח בנושאים פיננסים, כיצד עליו ל'פזר' את כספו ולתכנן השקעותיו.  הלקוח גם יכול להיכנס לאתר האינטרנט האינטראקטיבי של החברה ולבדוק בכל עת את מצב הפוליסות והתיק הפיננסי שלו.5fbf80e0-040d-468c-91a4-0dc630ff22d4

המייחד את נטו הם השירות המקצועי, היחס האישי  והקשר ההדוק שהיא מעניקה ללקוחותיה. מעבר לשירותי ביטוח, נטו מתמחה בתכנון פיננסי ללקוחות פרטיים מכל גווני הקשת, ובעיקר ממעמד הביניים, הזוכים לערך מוסף, גם  בתחום ההשקעות האלטרנטיביות. לפני שנתיים נכנסה החברה גם  לתחום ההלוואות לנדל"ן ובאמצעות לקוחותיה היא מעניקה הלוואות ליזמים בפרויקטים של תמ"א 38, אפיק השקעה אלטרנטיבי שאינו מושפע ישירות מהמצב בשוק ההון או הבורסה, כך שהלקוח גם עוזר לשוק הבנייה הישראלי וגם מקבל תשואה טובה עבור השקעתו.

בן ישי מדגיש כי כיום, אדם שצבר הון מסוים וחשוף לאופציות השקעה רבות בשוק, חייב  לקבל ייעוץ מגוף מקצועי אובייקטיבי , הוא המתכנן הפיננסי, אשר רק טובתו של הלקוח עומדת מול עיניו, זאת בהשוואה לגופים אינטרסנטיים כגון בתי השקעות וחברות ביטוח המעוניינות שהלקוח ישקיע את כספו דרכם. במידה ולקוח שם כספו בבית השקעות מסוים וכעבור תקופה רואה שהתשואות בו נמוכות,  ידע המתכנן הפיננסי של נטו להעביר את הלקוח לקופה טובה יותר עבורו.

נטו עובדת עם כל חברות הביטוח ובתי ההשקעות המובילים במשק וכך עובדיה יודעים לפזר את כספו של הלקוח בין כולם  על מנת שהוא יקבל את התשואות והתנאים הטובים ביותר וישלם דמי ניהול נמוכים. הלקוח כמו זוכה לחליפה המותאמת לו בדיוק, ונבנה תכנון פיננסי המותאם ליכולותיו הפיננסיות.

לדברי בן ישי,  כל אדם חייב  מתכנן פיננסי שילווה אותו לאורך החיים, אחרת הוא יגיע לגיל פרישה כשברשותו קצבת זקנה של 1,500 שקלים לחודש. במקרים אחרים, התכנון הוא כמציל חיים. הוא מספר על לקוח שלו, שחלה במחלה ממארת ובעקבות ביטוח בריאות שהומלץ לו על ידי החברה, הלקוח לא היה צריך להוציא מכיסו שום תשלום לחברת הביטוח. "על אף שהתשלומים החודשיים לביטוח הבריאות פרטי הכבידו עליו, נלחמנו שלא יבטל את הביטוח. בשביל תשלום חודשי זניח אתה יכול לבטח את עצמך. לאחר שהלקוח חלה,  חברת הביטוח  דאגה לממן את כל הטיפולים ובנוסף הוא קיבל חצי מיליון שקלים כביטוח מחלות קשות, סכום גדול שבהחלט עזר לו להתמודד עם המצב הקשה. לשמחתנו לקוח זה גם הבריא לאחר תקופת הטיפולים.78f0e344-d6f1-43f4-9f7c-31bc97cd1ec0

"לצערנו, חלק ניכר מהעצמאים לא מפרישים כספים לפנסיה באופן עצמאי , לכן הם צריכים את ההדרכה והתכנון שלנו כדי לא להגיע לגיל פנסיה מול שוקת שבורה. בנוגע לשכירים, המעסיק חייב להפריש לעובדיו סכומי כסף עבור פנסיה אולם אחוז הפנסיה המרבי הינו 70% מהמשכורת, לעיתים זה לא מספק לכן אנחנו מסייעים לשכירים להפקיד השלמות לפנסיה באופן עצמאי, כדי שרמת החיים של המבוטח לא תפגע בגיל הפנסיה", הוסיף בן ישי.

הייעוץ דרך נטו תכנון פיננסי ניתן בחינם. מתכנן פיננסי מגיע לבית הלקוח ומבצע עבורו בירור צרכים מבחינה פנסיונית, בודק את הכנסות המשפחה, ואת סכום הפנסיה שתרצה לצבור לפני הגעה לגיל הפרישה. נבדקים הביטוחים הקיימים, כשפעמים רבות מתגלות כפילויות, לדוגמא לקוח שיש ברשותו ביטוח משלים וגם ביטוח בריאות פרטי המביאים לתשלום  סכום כפול על אותו השירות. בנוסף נשאל הלקוח לגבי חסכונותיו ונבדקים דמי הניהול שהוא משלם עבור כספיו. כסוכנות גדולה וחזקה, נטו תכנון פיננסי משיגה  ללקוחותיה תשלומי  דמי ניהול מופחתים בשוטף. בנוסף הלקוחות נהנים מפיתרון בעיות בצורה מהירה ויעילה ולקבלת הטבות נוספות שאינן אפשריות דרך סוכנים או סוכנויות קטנות יותר כמו הנחות משמעותיות בביטוחי בריאות, הנחות בדמי ניהול וכדומה.

בהמשך המתכנן הפיננסי מכין מסמך עם המלצות לביצוע ונקבעת פגישה נוספת בה עוברים על ההמלצות ומנתבים את כספי הלקוח, כולל כיסויים נוספים כמו ביטוחי חיים ובריאות. אחת לרבעון יוזם המתכנן שיחה עם הלקוח, ובודק האם הוא מרוצה ממסגרת ההשקעות שלו או שהוא רוצה לשנות אספקטים מסוימים, בהתאם לשינויים בהכנסותיו.

"אנחנו מלווים את הלקוח לאורך כל חייו, ורוצים שהוא ירגיש בנוח להתקשר אלינו  בכל עת. לקוחות אפילו מתלבטים איתי מתי לפרוש לפנסיה", אמר בן ישי, "אנחנו גם דואגים שהכסף הפנוי של הלקוח, ההון העצמי שצבר ימשיך לשמור על ערכו ולא יישחק עם השנים. לרוב נמליץ ללקוחות לא לשים את כל הביצים בסל אחד, שלא כל כספם יושקע בבורסה או בשוק ההון ונציע גם השקעות אלטרנטיבות שאינן תלויות בשוק ההון, למשל בתחום הנדל"ן, כעת אנו בקשר עם מספר גופים על מנת שנוכל לפתוח אופציות נוספות  וכל השקעה נבחנת בקפידה  על מנת לא לגרום ללקוחות סיכון מיותר".

בשנים האחרונות נושא השקיפות מול הלקוחות הפך לעניין מרכזי בעולם שוק ההון, עובדי נטו תכנון פיננסי מקפידים בכל עת להתעדכן בכללים ובחוקים החדשים בתחום. "לאיש הפשוט קשה לקרוא את דוח הרבעוני שהוא מקבל מחברת הביטוח או בית השקעות", אומר בן ישי, "אנחנו דואגים להסביר ולפשט אותו עבור הלקוחות שלנו. יש לנו לקוחות שמלווים אותנו כבר עשרים שנה, ואנו ממשיכים כל הזמן להגדיל את מאגר לקוחותינו. ב-2008 היה משבר גדול בשוק ההון העולמי אך כמות הלקוחות של נטו לא רק שלא פחתה, אלא אפילו עלתה משמעותית,  זה מראה על הבעת האמון של הלקוחות בנו. אפשר לסמוך עלינו, שכן השם שלנו הולך לפנינו".

 

1 COMMENT

LEAVE A REPLY