צבא ההגנה למפרץ חיפה

יוצאים לירושלים להגן על מפרץ חיפה. צילום זאב קופל
יוצאים לירושלים להגן על מפרץ חיפה. צילום זאב קופל

מחר (יום ה') יתקיים דיון בוועדת הערר בכנסת שעוסקת בהרחבת בית הזיקוק ותוספת מתקנים בבית הזיקוק במפרץ חיפה. הורים מודאגים, פעילים חברתיים וארגונים ירוקים מתכוננים לעלות מחר לבירה ולנסות להשפיע על עתיד האזור.

לקראת התכנסות וועדת הערר מחר (יום ה') בכנסת הדנה בתכנית להרחבת בתי הזיקוק והוספת מתקנים במפרץ חיפה, קמה התארגנות אזרחית המכנה עצמה "צבא ההגנה למפרץ חיפה". פעילים חברתיים מקומיים, פעילים ירוקים ותושבים מודאגים התגייסו בעשרות וקוראים לכל תושב האיזור להצטרף למחאה שתתקיים מחוץ לוועדה בנסיון להשפיע על דעת היושבים בה. ייצאו הסעות חינמיות ממוקדים שונים בעיר – אפשר עוד להירשם היום.

נקודות האיסוף:
05:55 תחנת המדעטק בשכונת הדר ומשם ל-
06:05 בכניסה לכרמליה- ליד בורקס ההעגלה
06:15 מרכז חורב – פינת רח' פיק"א- בתחנת האוטובוס
06:25 מרכז זיו – רח' שלום עליכם פינת גילבוע (ליד בנק לאומי)
06:35 מרכזית המפרץ – בכיכר בחנייה (בין הקניון לתחנה המרכזית).

אלה נווה, מהפעילות הבולטות ביותר בתחום קוראת להצטרף אליה ואל חבריה לעליה לבירה: "בוועדה מחר יבקשו כהרגלם בתי הזיקוק – שלא תדעו מה הם מקימים, שלא יהיה לכם את המידע על כמה מזהמים יהיו המתקנים, וכמובן, הם מבקשים הקלות בכל מה שקשור לזיהום שהם יוצרים. הרחבת התעשייה – זה המחלות של מחר. זו ההזדמנות שלכם לבוא איתנו ולשנות. אנו צריכים אתכם מחר איתנו כדי להגן על הילדים המבוגרים והקשישים בחיפה והמפרץ. כל אדם שמגיע – מצווה. חשוב רק להירשם, כדי שלא יהיה מקרה שבאים והאוטובוס כבר מלא…יש לנו עד שני אוטובוסים חינם תרומת חברת האנטר.

בדף האירוע של המחאה נכתב: "למרות התחלואה החריגה ביישובי מפרץ חיפה, במקום להקטין את הזיהום- עושים ההיפך- מרחיבים את התעשייה המזהמת באופן בלתי נתפס עקב שיקולים כלכליים בלבד, תוך התעלמות מוחלטת מהמחיר שישלמו עוד ילדים, נשים וגברים בתחלואת סרטן, אסטמה, מחלות לב ועוד מחלות שנגרמות מהזיהום המזעזע הקיים. רק מאבק ציבורי יכול לעצור את הטרוף הזה ולכן חשוב לעשות מאמץ ולהגיע לירושלים לדיון הגורלי כדי לדרוש ממקבלי ההחלטות את הזכות לחיים בריאים ולבטל את התכנית להרחבת בתי הזיקוק"

1 COMMENT

LEAVE A REPLY