קבוצת תמיכה ייחודית לבני משפחה של אנשים עם ירידה בזיכרון, הושקה השבוע במרכז היום של עמותת שילה בקרית חיים. הקבוצה יצאה לדרך בשיתוף פעולה בין עמותת שילה למחלקה לשירותים חברתיים בקרית חיים, בהנחיית עו"ס לילה קדרי. הקבוצה תפעל אחת לחודש  לאורך שנת 2018 והיא פתוחה למצטרפים חדשים לאורך השנה, ללא תשלום.

"מטרת הקבוצה היא לתת מקום גם לבני המשפחה המטפלים", מסבירה מנכ"ל שילה, דניאלה אלרון. "לא פעם יש נטייה לשכוח את העול הפיזי, הרגשי והכלכלי שיש על בן המשפחה המטפל. עמותת שילה מציעה מגוון שירותים לבני המשפחה המטפלים, הכוללים הנגשת מידע וזכויות, ליווי, תיווך, תמיכה וייעוץ, וגם קבוצות משותפות כמו הקבוצה בקרית חיים. הקבוצה הזו, הפתוחה תמיד למצטרפים חדשים, תשלב  בין תמיכה, כלים להתמודדות ומתן מידע". לדברי אלרון, הקבוצה, פרי שיתוף פעולה פורה ומוצלח בין שילה למחלקה לשירותים חברתיים בעירית חיפה,  תעסוק בכל מפגש בנושא אחר שנמצא על סדר יומם של המשפחות וביניהם: כלים לשמירה על העצמי, פעילות פנאי, עבודה קבוצתית עם בני המשפחה במטרה להיעזר בכוחות הפנימיים של המשפחות לטובת כלל המשתתפים. בני המשפחה המשתתפים בקבוצה יחשפו לאנשי מקצוע מתחומים שונים – רופאים מתחום הפסיכוגריאטריה, אחות ועובדת סוציאלית- המרצים מבחוץ יתרמו מניסיונם ומהידע שלהם בנושא.

מנחת הקבוצה, עו"ס לילה קדרי מהמחלקה לשירותים חברתיים, חיפה: "קבוצת תמיכה לבני משפחה המטופלים בבן משפחה עם ירידה בזיכרון  היא חשובה מאין כמוה. לרוב הנטייה היא לשים את כל הפוקוס הטיפולי על בן המשפחה, כאשר המטפלים בו נדחקים הצדה. טיפול בבן משפחה עם ירידה בזיכרון עלול להיות מורכב ובני המשפחה זקוקים לתמיכה לאורך הדרך.  הם נמצאים בקו הטיפולי הראשון של ההתמודדות היום- יומית."

13 COMMENTS

LEAVE A REPLY